Як вибрати побутовий іонізатор повітря?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1 Голос)
побутовий іонізатор повітряУ сучасних мегаполісах ні для кого вже не дивно, що можлива поява апатії, сонливості, зниження працездатності тощо. Ось саме таким чином відчуває себе людина, яка живе в сучасному місті, де далекі від ідеального стану два найважливіших елементи необхідних для нормального життя людини - це вода і повітря. В цій статті пропонується поговорити про такий пристрій, як іонізатор, який здатний кардинально поліпшити якість повітря, що надходить всередину наших легенів.

Ні, ми не плануємо заглиблюватися в теорію, однак для загальної інформації нагадаємо, що процес іонізації має на увазі під собою генерацію вільних електронів, і позитивних і негативних іонів, які породжуються нейтрально зарядженими частинками. Вченими доведено, що якщо в повітрі міститься недостатньо негативно заряджені легкі іони, то таке положення дуже негативно впливає на людське самопочуття. Адже, коли ви на морі або в горах, то ваше самопочуття помітно поліпшується! А як легко і приємно дихати в хвойному лісі!  Найчастіше міські жителі, які перший час потрапили в таку велику кількість повітря відразу з міста, можуть відчувати головні болі, оскільки до цього вони дуже довгий час відчували стан «повітряного голоду».

З цієї самої причини перед багатьма стає вибір: купити заміську дачу для періодичних виїздів з метою насичення організму киснем, або придбати побутовий прилад, який значно поліпшує міське повітря, освіжає і насичує його іонами.

Як вибрати побутовий іонізатор повітря?

Для насичення повітря іонами, можливе використання радіоактивних ізотопів, коронних розрядів, ультрафіолетового опромінення та гідроіонізацію. В установах типи поліклінік, лікарень та інших специфічних сферах іонізатори застосовують уже давно і з чималим успіхом. У цій же статті мова буде йти про те, як вибрати іонізатор саме побутовий, який призначається для застосування в офісі та будинку в повсякденному житті.

Побутові іонізатори - це кліматичні прилади для обслуговування приміщень житлового типу. Іонізатори можуть генерувати позитивні і негативні аероіони, чия діяльність заснована на коронних розрядах. Слід пам'ятати, що у них обмеження потужності становить - 6 кВ. «Люстра Чижевського», приміром, яку широко застосовують у медицині, працює при 20-30 кВ. Інші іонізатори не слід використовувати, так як у них є побічні ефекти і вони складні по конструкції.

Тепер перейдемо до розгляду двох типів іонізаторів: побутових і з терапевтичним ефектом. Побутові іонізатори часто поєднують Очищувачі та зволожувачі повітря. Навіть більше: розглянемо очищувачі та зволожувачі повітря, мають функцію іонізації. Майже всі бренди, які випускають кліматичні прилади, готові так само запропонувати своїм клієнтам різні іонізатори, чия вартість варіюється від 20 до 30 доларів. Також треба відзначити, що така ж приблизно ціна у автомобільних іонізаторів. Бувають і більш просунуті моделі іонізаторів, але вартість таких моделей може бути і кілька сотень доларів. Більш потужний розряд у володарів іонізаторів з лікувальним ефектом, вони здатні генерувати велику кількість аероіонів, які потрібні нашому організму. Однак в простих магазинах такі іонізатори не купиш, вони замовляються виключно у фірм-виготовлювачів

Плюси і мінуси

Найбільшим плюсом іонізатора є те, що після його роботи повітря поліпшується і очищається: пропадає пил, мікроби, бактерії і різного роду неприємні алергени. Також навколишнє повітря очищається від різних домішок газів і неприємних запахів. Ще один плюс - це те, що немає потреби у зміні фільтрів. Велика частина моделей іонізаторів функціонують на досить малих потужностях - до 10 Вт, показуючи при цьому досить високу продуктивність. Вони дуже невибагливі в обслуговуванні, і вельми економічні. Шуми, створювані іонізаторами в процесі роботи можна порівняти з шумом, створюваним середнім зволожувачем і очищувачем повітря, при наявності вентилятора в моделі. Але якщо прилад включає в себе систему «іонний вітер», то шум, який створює прилад ще менший.

Як і більшість побутових приладів, іонізатори також не позбавлені деяких недоліків, і самий великих з них - це трудомісткий процес очищення голок, на яких розряди відбуваються. Однак бувають прилади, які досить просто промивати. Також треба згадати, що навколо іонізаторів може скупчуватися пил, оскільки негативні іони прилипають до порошинки. Наприклад, через кілька днів можна помітити досить товстий шар пилу, що накопичився навколо іонізатора. Ось тому час від часу необхідно мити стіни, стелю та підлогу, а також навколишні предмети. При всіх лікувальних властивостях іонізаторів, навколо них може створюватися електромагнітне поле. Зараз немає можливості з точністю сказати, яким чином електромагнітне випромінювання може впливати на людський організм, проте дослідження на цю тему тривають досі. Ми рекомендуємо під час покупки іонізатора в обов'язковому порядку уточнювати, яка дистанція для установки буде безпечною для людини.
Запам'ятайте, що при роботі іонізатора крім негативних іонів, генеруються також і позитивні іони, і до того ж створюється озон. Доведено, що невеликі озонові дози приносять користь людині, але озон є отруйним, якщо накопичується у великій кількості. Обов'язково дотримуйтеся заходам безпеки. Якщо близько до іонізатору ви відчуваєте специфічний запах озону, то це означає, що концентрація цього газу наблизилася до граничного значення. У таких випадках ви можете відчути нудоту, млявість і навіть головний біль. Перевищуючи допустимий рівень концентрації, озон стає дуже токсичним з'єднанням, здатним викликати подразнення слизових і шкіри, викликати напади кашлю, бронхіт або набряки легенів.

Рекомендація: не варто залишати іонізатори включеними надовго, і тим більше на всю ніч.

Вибір іонізатора

Пропонуємо ознайомитись з відео про те, як вибрати іонізатор повітря:Крім того, що бувають тільки іонізатори, а також іонізатори-очисники і зволожувачі для автомобілів, зустрічаються і такі комбінації як обігрівачі або лампи з функціями іонізації. Якщо ви думаєте придбати іонізатор і перед вами стало питання, який іонізатор вибрати, то зверніть увагу на наступні характеристики:
 • зміст виділяючого озону - воно не повинно перевищувати норму. Ряд виробників в інструкціях по використанню прописують цю концентрацію в інших одиницях виміру, наприклад, 0,05 проміле, а це означає, що в 1 кг. повітря буде міститися 0,05 гр газу озону. За умови, що 1 кг. повітря може міститися в 1 м3, обчислюємо: це - 50 мг на м3;
 • вміст іонів, які іонізатор здатний видавати і підтримувати, і на якій дистанції це може відбуватися - тут буде вказано значення, наприклад, 1х105/см3, це означає, що в 1 куб.см. повітря буде міститися 100000 аероіонів. Це значення досить високе, оскільки в природних умовах воно набагато менше - 400-50 000 в 1 куб.см.;
 • площа іонізуючого приміщення (при зазначенні в інструкції обсягу, його необхідно ділити на висоту приміщення). Це значення необхідно уточнювати, для того, щоб кімната не виявилося маленькою для вашої моделі, в іншому випадку вміст озону буде перевищувати максимальну норму;
 • рекомендований робочий час - час, протягом якого іонізатор працює з моменту його включення до моменту його виключення. Саме за цей період іонізатор повинен виконати функцію освіження й очищення повітря, і в тому саме обсязі, на який прилад і розрахований;
 • дистанція від іонізатора - це рекомендована дистанція повинна бути вказана в сантиметрах. Але тут є один суттєвий момент - чим людина буде ближче від іонізатора, тим буде вища концентрація негативних іонів у складі повітря, які для здоров'я людини дуже корисні, але й електромагнітне поле також буде діяти сильніше. Найчастіше виробниками в інструкціях указується, що іонізатор оптимальніше всього встановити на тумбочки, але нічний режим для роботи іонізатора не рекомендований. Ще одна рекомендація на цей рахунок: краще трохи збільшити заявлену виробниками дистанцію між іонізатором і людиною;
 • режим роботи - деякі моделі бувають з декількома режимами роботи, які задаються безпосередньо користувачем або автоматично. Працювати іонізатор може як імпульсивно, так і безперервно;
 • таймер для задання режимів включення / вимикання;
 • індикатори статусу приладу - вказують на необхідність чищення;
 • пульт віддаленого управління;
 • РК дисплей;
 • вентилятор, який дозволяє змінювати повітряний потік, який виходить від іонізатора в потрібну сторону;
 • датчики догляду і забруднення іонів.
Вельми важливо приділяти увагу і матеріалу, з якого зроблений корпус приладу. Бувають штучні корпуси, зроблені з якісних пластиків, або корпуса натуральні з дуба або сосни.

Слід не упускати з уваги, що всі зазначені характеристики зазвичай мають відношення саме до іонізаторів самостійного типу. Запам'ятайте, якщо вами прийнято рішення придбати зволожувач, який має функцію іонізатора, то ви просто не знайдете інформацію про те, як працює та чи інша окрема функція приладу. Всі опції в таких випадках, як правило вважаються універсальними, однак повинна бути клавіша за допомогою якої здійснюється перемикання з одного режиму в іншій.

Слід обов'язково зазначити, що середні моделі іонізаторів, чия вартість приблизно 130 доларів, володіють тільки одним режимом іонізації. Якщо ви захотіли купити модель так званого «преміум-класу», або кліматичний комплекс, то всі дані обов'язково повинні бути присутніми в технічних характеристиках інтегрованого іонізатора. Ціна подібного роду моделей може перевищувати 500 доларів.

Запам'ятайте, чим більше даних про іонізатор ви маєте, тим для вас же краще.

Підведемо підсумки У сучасному жвавому місті практично нереально знайти момент, щоб вибратися в хвойний ліс або ж в гори, для отримання такого потрібного оздоровлення свого організму. Саме природні умови і є найкращий спосіб зміцнення свого здоров'я. Отже, познайомившись з усіма перерахованими вище фактами цієї статті, такими як мінуси і плюси іонізаторів, ви зможете все таки зробити вірний вибір, купуючи прилад для очищення повітря і його оздоровлення - іонізатор.

Читайте також в рубриці «Як вибрати»

Як вибрати водорості для акваріума

Як вибрати водорості для акваріума

Акваріумні рослини необхідні в домашньому куточку підводного світу, якщо їх...

Вибираємо подарунок на 23 лютого. Що подарувати

Вибираємо подарунок на 23 лютого. Що подарувати

Ось вже наближається свято, яке вважається у нас в країні...

Вибираємо ортопедичний матрац правильно

Вибираємо ортопедичний матрац правильно

Повноцінний і якісний сон людини - це запорука гарного самопочуття....

Як вибрати енергозберігаючу лампочку...

Як вибрати енергозберігаючу лампочку...

Лампам розжарювання уряд нашої країни оголосив бій: курс на інновації...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Подарунки на новосілля

Подарунки на новосілля

Закінчення ремонту або переїзд на...

Вибираємо тканину для постільної…

Вибираємо тканину для постільної білизни

Вибір постільної білизни не просте...

Як вибрати сендвіч панелі для бу…

Як вибрати сендвіч панелі для будівництва

Сендвіч панелі є універсальним продуктом,...

Що подарувати дитині на 6 років?

Що подарувати дитині на 6 років?

Шестирічні діти все ще зберігають...

Як вибрати масажний стіл?

Як вибрати масажний стіл?

Для тих, хто вирішив займатися...

Що можна подарувати дитині?

Що можна подарувати дитині?

Що подарувати на день народження?...

Вибираємо газову плиту для дому

Вибираємо газову плиту для дому

При будівництві нових будинків в...

Що подарувати мамі на День матер…

Що подарувати мамі на День матері?

День матері - це особливе...

Як вибрати пилосос (порохотяг)?

Як вибрати пилосос (порохотяг)?

Нещодавно пилосос «відзначив» день народження...

Варильна панель як ідеальна альт…

Варильна панель як ідеальна альтернатива газовій плиті

І якщо ще кілька десятиліть...