Я хочу почати займатися йогою, що мені для цього треба?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.75 (4 Голосів)
займатися йогоюЯ викладаю йогу вже більше 7 років і дуже часто мене запитують: «Як мені почати займатися?». Я впевнена, що кожен чув слово-«йога». Для більшості людей це слово оповите таємницею. Багатьом страшно прийти в клас, тому що вони «новачки», хтось думає, що «йогою займаються тільки жінки за 50», комусь «страшно потрапити в секту» ну і багато ще того, що абсолютно не відповідає дійсності. 

Заняття йогою дійсно неординарні, не схожі ні на один з нині існуючих видів психологічних і фізичних тренінгів. Мені б хотілося допомогти вам розібратися з основними аспектами, що стосуються практики. Для того, щоб ви змогли, як можна більш гармонійно вступити на цей шлях, який дає воістину чудові результати.

Найголовніше, що необхідно зрозуміти і прийняти в йозі це те, що - це цілісна та гармонійна система, що зародилася багато століть тому в Індії. Практика йоги відточувалася тисячоліттями - люди завжди прагнули духовного і фізичного вдосконалення. Сьогодні існують різні школи і напрями йоги, кожен може знайти саме ту йогу, яка підійде саме йому. Людина, яка регулярно практикує, отримує абсолютно дивовижні результати - фізичне і психічне здоров'я, розвиток усіх інтелектуальних здібностей, знаходить внутрішню рівновагу і стресостійкість, стає опорою і підтримкою для інших людей.

Я хочу звернути вашу увагу на типові «міфи» про йогу, які, на мій погляд, тільки заважають людині зробити перший крок на килимок для йоги.

Міфи про йогу:

Міф № 1.  Я зовсім не гнучкий, у мене погана фізична підготовка

Я думаю всі колись починали вчити іноземну мову. Ось тут теж саме, ми приходимо на заняття і починаємо знайомитися зі своїм тілом заново. Ви можете сміливо починати займатися йогою з будь-якого рівня вашої фізичної підготовки і поступово придбаєте всі якості, про які тільки мрієте - стрункість, гнучкість, фізичну витривалість і силу. Адже саме для цього існують спеціальні класи «для початківців».

Міф № 2 Йога тільки для: / жінок / молодих / літніх (підставте будь-яке визначення)

Шрі К.Паттабхі Джойс (засновник «Інституту Дослідження Аштанга Йоги», г.Майсор, Індія) висловив спростування цього найкраще: «Будь-хто може практикувати. Молодий може практикувати. Старий може практикувати. Дуже старий може практикувати. Хвора людина може практикувати. Той, хто не має сили може практикувати. Все, крім лінивих людей. Тільки ледачі люди не можуть практикувати йогу ». І нехай це стосується і юнаків та дівчат і бабусь і дідусів. Абсолютно всіх!

Міф № 3 Заняття йогою вимагають багато часу, а я зараз дуже завантажений на роботі / навчанні.

Ви можете почати займатися хоча б 1 раз на тиждень в групі або індивідуально з викладачем. Якщо у вас немає часу навіть для цього, спробуйте знайти 5-10 хвилин вдома кожен день. Мине якийсь час, і ви отримаєте перший ефект від йоги - вам на все почне вистачати часу. Плануючи свій свій день, включайте туди практику і ви помітите скільки насправді у вас вільного часу, який ви витрачаєте на проглядання соц. мереж або зайву балаканину з колегами.

Міф № 4 Заняття йогою-це дуже дорого.

Не завжди найдорожчий йога-мат (килимок) найкращий. Форма для йоги повинна бути зручна саме вам і не важливо якої вона марки. В йога-центрах зазвичай заняття коштують дешевше, ніж у фітнес-клубах. З часом ви перейдете на самостійну практику в будинку, що зовсім ніяк не відіб'ється на вашому гаманці, адже групові та індивідуальні заняття-це лише перший крок.

Міф № 5 Всі йоги-вегетаріанці, а я ніколи не зможу відмовитись від м'яса, тому що (тисяча причин)

Йога нічого не нав'язує і не вимагає від практикуючого. Є деякі рекомендації (в тому числі і по харчуванню), які допомагають прискорити прогрес в практиці і підвищити її ефективність. Рекомендується виключити опіати, одурманюючі та п'янкі речовини, так як вони знижують усвідомленість, притупляють особистість і віднімають величезну кількість енергії, замість активності з'являється апатія і пригніченість, що суперечить суті йоги. Заняття йогою ведуть до ясності розуму, і енергійності. Тим не менш людина, що займається йогою, може їсти м'ясо, або відмовлятися від нього, але не шляхом насильства над собою і вольовим зусиллям, а просто прислухавшись до потреб свого організму. Одне з перших правил йоги - Ахімса, що значить «ненасильство». І тут вже кожен робить для себе вибір «ненасильство» тільки над собою, або ж над усіма живими істотами в світі.

Міф № 6 Я дотримуюся певних релігійних світоглядів, тому я не можу практикувати йогу.

Йога-це не релігія, хоча її філософія не суперечить ні однієї з них. Представник будь-якої конфесії і навіть атеїст може знайти в ідеях йоги підтвердження своїх поглядів на світ, тому що ця філософія містить в собі всі універсальні закони всесвіту. Будь-яка розсудлива людина повинна дотримуватися цих законів, оскільки це веде до здоров'я, гармонії з собою і з суспільством.

Міф № 7 Мене цікавлять глибокі питання духовного розвитку, а йога працює тільки з фізичним тілом.

Дійсно, самий популярний вид йоги на заході - це хатха-йога, тобто виконання фізичних і дихальних вправ. І у вас може скластися враження, що це і є вся йога. Насправді йога - набагато більш серйозна і глибинна система духовного самопізнання, що дає колосальні результати в усіх сферах вашого життя. Тут вам доведеться повірити мені на слово ;)

Міф № 8 Йоги закладають ноги за голову і сплять на цвяхах, кип'ятять кров і зупиняють серце

Це дуже чудовий і романтичний міф про йогу. Хоча звичайно він має в собі частку правди. Йога дійсно дозволяє людині знайти певний контроль над тілом - краще відчувати і розуміти своє тіло, передчувати порушення внутрішнього балансу і усвідомлювати свої потреби. Але на жаль, Йога не є панацеєю від усіх хвороб, не збільшує тривалість життя у два-три рази кожному практикуючому, не кожен практикуючий йоги стане просвітленим мудрецем. У той же час грамотна практика дозволяє вплинути на зміцнення і підтримку здоров'я, збереження гарної фізичної форми, спокій розуму. Це все не є чимось надприродним, і в той же час дозволяє відчувати нову якість життя. Я сподіваюся, що мені вдалося розвіяти основні міфи, пов'язані з йогою. Як ви бачите перешкодити вам почати займатися може лише власна лінь, яка створює «міфи» і виправдання для вашого бездіяльності.

Читайте також в рубриці «Спорт і фітнес»

Вибираємо спортивний тренажер для дому

Вибираємо спортивний тренажер для дому

Мати гарну підтягнуту фігуру - це здорово і модно, проте...

Як вибрати штангу для домашнього спортзалу?

Як вибрати штангу для домашнього спортзалу?

Напевно, у кожного спортсмена виникало бажання створити свій особистий, домашній...

Біг зранку або ввечері...

Біг зранку або ввечері...

На ранковій пробіжці можна зустріти як підлітка, так і людину...

Як розвинути гнучкість хребта?

Як розвинути гнучкість хребта?

Всі проблеми, пов'язані зі здоров'ям, які відбуваються в організмі людини,...

загрузка...
Lotto-sport UAзагрузка...

ТОП-10 по темі:

Як навчитися битися (захищати се…

Як навчитися битися (захищати себе)...

Напевно, кожного хлопця, а останнім...

Біг зранку або ввечері...

Біг зранку або ввечері...

На ранковій пробіжці можна зустріти...

Як накачати м'язи грудей в домаш…

Як накачати м'язи грудей в домашніх умовах. Відео

Красива і підтягнута фігура -...

Як бігати, щоб схуднути?

Як бігати, щоб схуднути?

Існує поширена помилка, що біг...

Як розвинути гнучкість хребта?

Як розвинути гнучкість хребта?

Всі проблеми, пов'язані зі здоров'ям,...

Як одягатися в тренажерний зал?

Як одягатися в тренажерний зал?

Одяг - це, звичайно, не...

Я хочу почати займатися йогою, щ…

Я хочу почати займатися йогою, що мені для цього треба?

Я викладаю йогу вже більше...

Як почати робити зарядку?

Як почати робити зарядку?

Питання «Як почати робити зарядку?»...

Як правильно займатися йогою...

Як правильно займатися йогою...

Мабуть, кожному відомо, що йога...