Чи робити дитині щеплення (прививки)?

А як годиться? У перші 24 години життя дитині роблять щеплення проти гепатиту В. У плині наступних 3-5 діб - БЦЖ . Після трьох місяців дитині проводять вакцинацію проти кашлюку, дифтерії, правця та поліомієліту. Друга і третя вакцинація - в 4,5 і 6 місяців відповідно. В рік дитині роблять щеплення проти кору, краснухи та паротиту. З 1,5 років до чотирнадцятирічного віку проводиться ревакцинація проти вищеперелічених хвороб. Напрошується питання, чи не забагато?
Кому вакцинування дійсно необхідно, хто в групі ризику? Це діти наркоманів, повій, батьків, які ведуть асоціальний спосіб життя. Немовля навряд чи піде найближчим часом в перукарню або стоматологію, вийде грати на майданчик, де частенько збираються наркомани, тому чи має сенс додатково травмувати новонародженого, який і без того переніс величезний стрес?
Коклюш, дифтерія і правець - хвороби досить небезпечні. Однак, як показує статистика, смертність від цих захворювань висока в основному в країнах третього світу. Нескладно вибудувати логічний ланцюжок: в тих місцях, де немає чистої питної води, де антисанітарні умови життя, хвороби будуть поширюватися значно швидше, і забирати більше життів, незалежно від проведення вакцинації.
У наших поліклініках батьки зустрічають нерозуміння з боку педіатрів . Як це, не робити щеплення? Адже вони всерйоз вважають, що без щеплень ми б давно вимерли. Але ж немає щеплень від СНІДу, скарлатини, тифу, холери, тоді чому ж ми ще живемо? Скільки чоловік щорічно гинуть в автомобільних аваріях, скільки майбутніх громадян України знищуються під час абортів? А нас лякають дитячими хворобами. Тема щеплень настільки складна, що не кожен батько хоче заглиблюватися у вивченні цього питання і спокійно дозволяє лікарям розпоряджатися здоров'ям власної дитини. Але ми знаємо, що такі дії іноді обертаються для батьків трагедією. Тому хочеться порадити всім, хто стоїть перед вибором - подумайте! Уважно вивчіть протипоказання до введення вакцини, ознайомтеся з можливими ускладненнями, вивчіть статистику захворюваності у вашому регіоні. Рішення повинні приймати тільки ви, але не лікар, якому дано наказ прищепити якомога більше дітей. Який би вибір ви не зробили, пам'ятайте - відповідальність лежить тільки на вас.
Читайте також в рубриці «Материнство»

Як дізнатися вагітна чи ні...
У кожної жінки вагітність протікає по-різному, і навіть наступна вагітність...

Тривимірне УЗД при вагітності. Плюси і мінуси?
В останні роки в акушерській практиці все більш широке поширення...

Вибираємо іграшки для розвитку дитини
Пропозицій на ринку дитячих товарів багато і різноманітно. Часом стає...
загрузка...
Рекомендуємо:

Все, що потрібно знати про вагітність і материнство.

Це питання виникає у новоспечених вагітних одним з перших.
загрузка...