Які снасті потрібні для риболовлі...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.00 (5 Голосів)

Які снасті потрібні для риболовлі...Коли збираєшся на рибалку, треба не забути взяти із собою безліч важливих речей, і, звичайно, серед них найважливішими є снасті. Снасті бувають різні, вони відрізняються за часом року, місця лову і виду риби. Кожна снасть заслуговує докладного розгляду - яка вона і для чого використовується.

1. Поплавочна вудка

Це сама універсальна вудка, яку застосовують більшість рибалок. Вона стала улюбленою за простоту і зручність у використанні. Така вудка використовується практично скрізь і завжди, крім зимового часу. Тому вона тільки доповнює снасть. Поплавочна вудка, як і будь-яка снасть, ділиться на частини. У випадку з поплавковою вудкою це вудилище, волосінь, поплавок, грузило, повідець і гачок. Вудилище саме по собі повинно бути міцним. Легким, добре збалансованим і оснащеним пропускними кільцями.

Гачки.

Гачок відіграє дуже важливу роль в риболовлі, адже саме на нього повинна клювати риба. Крім того, він повинен і утримати її, тобто бути малопомітним і при цьому гострим і міцним. Перевірити якість гачка просто - спробуйте розігнути його руками. Хороший гачок буде пружинити.

При виборі гачка на риболовлю потрібно враховувати вид і розмір бажаного улову, адже риба клюне тільки на гачок відповідного розміру:
- гачки № 1-3 підходять для самої дрібної риби;
- гачки № 4-6 призначені для вобли, карася або дрібного ляща;
- гачки № 7-10 задумані для лову ляща, жереха, сазана, коропа;
- гачки № 10-15 допоможуть при лові судака, сома і схожих великих риб.

Жилка також повинна відповідати ряду вимог, адже вона буде в безпосередній близькості від гачка. Неправильно обрана або ж просто бракована жилка може зіпсувати всю справу. Вона повинна бути дуже міцною, малопомітною у воді, прозорою і без дефектів. Також треба перевірити, чи не бракована вона - вона повинна мати круглий перетин, рівномірну товщину по всій довжині і бути гладкою. 

Вибір жилки, так само, як і гачка, залежить від розміру і виду риби, правда, відрізняють її по діаметру:
- діаметр від 0,10 до 0,15 мм краще використовувати для дрібної рибки;
- діаметр від 0,15 до 0,18 мм використовується для карася, окуня, йоржа;
- діаметр від 0,25 до 0,3 мм використовується для лову великих особин зазначених вище видів;
- діаметр від 0,35 до 0,4 мм підходить для судака, сазана, білого амура;
- діаметр від 0,5 до 1 мм використовується для великої риби - товстолобика, сома, вусача і великого амура.

У цій нелегкій справі - риболовлі - грає роль навіть колір жилки. Вдень треба брати безбарвну, прозору, а от для нічних рибалок випускають темно-синю, світло-коричневу і навіть чорну жилку. Для лову в болотистих або зарослих місцях рекомендується світло-зелена волосінь або ж просто зелена.

Котушки.

Для поплавкової вудки зазвичай використовуються тільки два види котушок.

Для лову маленької риби - маленька котушка, яка надає їй маневреність і легкість. Це котушки, на які намотується вручну жилка і які потім кріпляться до вудилища.

А от для великої риби використовується принципово інший вид котушок - безінерційний. Такі котушки мають неглибоку внутрішню поверхню і призначені спеціально для витягування великої риби.

Повідець теж має велике значення. Він робить гачок з приманкою менш помітним і іноді від нього залежить успіх рибалки. Також він захищає жилку від обриву і розподіляє навантаження рівномірно, якщо попалася велика риба або ж гачок зачепився за щось. Довжину повідця треба розраховувати залежно від умов лову - глибини, течії і так далі. Для поплавкових вудок зазвичай робляться повідці довжиною приблизно 20-25 сантиметрів. Товщина жилки для повідця повинна бути тонше основної волосіні на 0,10 мм.

Грузило.

Грузила кожен вибирає на свій смак і робить з найрізноманітніших матеріалів. Але найпопулярнішим грузилом є свинцева дробина, яку можна просто пальцями затиснути навколо жилки. Вагу можна регулювати, додаючи або знімаючи будь-яку кількість дробин. Крім того, дробини мають різну вагу, зазвичай вказана на самій дробині. Також дуже популярні грузила у формі стеблинки або веретена.

Поплавок.

Поплавки придумані для того, щоб тримати гачок на потрібній глибині, а також щоб рибалка міг бачити, де знаходиться гачок. Поплавки також відрізняються за розміром риби, за якою полюють. Для самої дрібної риби використовуються, відповідно, найбільш дрібні й легкі поплавці. Використовують її на маленькій глибині, зазвичай у самого берега. З такими поплавками зазвичай використовують вудилище від 2 до 4 метрів і ловлять  окуня, плотву та іншу подібну рибу. Для спокійної води використовують поплавці з найменшою площею на поверхні води і найменшою опірністю. Ловлять з їх допомогою окуня, карася, плотву або ляща. Для лову на течії найкраще підходять поплавці у формі бочок, так як є дуже стійкими і підходять для будь-якого оснащення. Для далеких закидів використовуються спеціальні поплавки. Вони володіють достатньою вагою і фіксуються на снасті. Зазвичай їх використовують разом з безінерційною котушкою.

2. Спінінги

Це вже більш спортивні вудки. Вони досить складні у використанні і тому вважаються майже професійними. Їх застосовують тільки для лову хижої риби на рухому приманку. Спінінги складаються з різних снастей, які ми зараз розглянемо.

Вудилище.

На вудилище припадає велике навантаження, тому воно повинно бути легким, міцним і гнучким. Велике значення має рукоятка вудлища, так як до неї буде кріпиться котушка. Вони бувають різних типів: звичайна циліндрична рукоятка - для відкритих, напівзакритих і мультикатушок; спеціальна сідлоподібна рукоятка - для закритих і мультиплікаторних (мультикатушок).

По довжині вудилища діляться на одноручні і дворучні. Маленькі вудилища довжиною від 1,6 до 2,1 метра і використовуються або в човнах, або на обмежених просторах. Дворучні спінінги мають довжину від 2,7 до 3,2 метра і використовуються для лову з берега або для лову великої риби.

Пропускні кільця відповідають за гарне ковзання жилки і тому повинні бути гладкими, легкими, правильної форми і добре збалансованими. Катушкотримач відповідає за фіксацію і місце розташування котушки. Бувають вони двох видів: гвинтові, які фіксуються на рукоятці вудилища, і пересувні, які складаються з двох вільних кілець.

Котушки.

Інерційні котушки досить дешеві й при цьому дуже надійні і чутливі, незважаючи на простоту. Безінерційні котушки відрізняються від звичайних нерухомою шпулею. Тобто блешня в польоті просто стягує жилку, дозволяючи використовувати як важкі, так і легкі блешні. Також в цих котушках є спеціальний фрикційний пристрій, який запобігає розриву жилки і стопор зворотного прокручування.

Грузило.

Для спінінгів грузило не є обов'язковою частиною. Його використовують тільки тоді, коли приманка дуже легка. Грузило для спінінга повинно мати тільки одну особливість - центр ваги повинен бути нижче вушок кріплення. Жилка для спінінга повинна бути синтетичною. Повідець повинен бути тонким, міцним, еластичним, прозорим і не повинен закручуватися. Для одноручного спінінга поводок буде довжиною від 45 до 70 сантиметрів, для дворучного - близько 70 см. Гачки для спінінга підпорядковуються тій же класифікації, що і гачки для поплавкових вудок.

3. Донні вудки

Вони застосовуються для багатьох видів риб і в багатьох місцях. І так само, як і інші, діляться на снасті.


Читайте також в рубриці «Хобі»

Выбор детского велосипеда по материалу

Выбор детского велосипеда по материалу

Велосипед для ребенка подбирается для определенного возраста и с учетом...

Як зробити квіти зі стрічок своїми руками

Як зробити квіти зі стрічок своїми руками

На свята багато хто з нас прикрашають свої оселі. На...

Як малювати людину? Як навчитися малювати людину олівцем, поетапно?

Як малювати людину? Як навчитися малювати людину олівцем, поетапно?

Це величезна помилка тих, хто вважає, що важко малювати людину,...

Що потрібно взяти з собою на нічну риболовлю?

Що потрібно взяти з собою на нічну риболовлю?

Нічна рибалка хороша тим, що в нічний час риба відпочиває...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як малювати людину? Як навчитися…

Як малювати людину? Як навчитися малювати людину олівцем, поетапно?

Це величезна помилка тих, хто...

Як написати пісню?

Як написати пісню?

Якщо ви всерйоз настроїлися пов'язати...

Як зробити ляльку Тільду?

Як зробити ляльку Тільду?

Речі, зроблені своїми руками –...

Скрапбукінг: що це таке?

Скрапбукінг: що це таке?

Скрапбукінг - це вид ручної...

Розпис скла вітражними фарбами..…

Розпис скла вітражними фарбами...

Якщо ви хочете створити псевдовітраж,...

Які снасті потрібні для риболовл…

Які снасті потрібні для риболовлі...

Коли збираєшся на рибалку, треба...

Як зробити ялинкові прикраси та …

Як зробити ялинкові прикраси та гірлянди з ракушок...

Новий тренд, а саме саморобні...

Як збирати гриби в лісі?

Як збирати гриби в лісі?

Від того, як ми збираємо...

Як оригінально прикрасити яйця д…

Як оригінально прикрасити яйця до Великодня своїми руками

Наближається Великдень, а значить -...

Танець живота. Як вибрати навчал…

Танець живота. Як вибрати навчальний курс?

Деякий час тому танець живота...