Як правильно здати квартиру в оренду: поради та рекомендації

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.00 (1 Голос)
Як правильно здати квартиру в орендуЯкщо ви раптом опинилися господарем пустуючої житлової площі, то досить скоро в вашу кмітливу голову постукає досить таки раціональна думка про те, що ця квартира зовсім не повинна просто так простоювати, краще вже хай вона приносить гроші. Рішення здати квартиру саме собою напрошується. Не продавати ж, врешті-решт, цю квартиру, адже вона ще стане в нагоді. 
Продана квартира зможе принести тобі купу грошей відразу, а от з розумом здана квартира буде стабільним і нехлопотним доходом. Але з чого, ж починати? Де шукати квартирантів? Чи треба звертатися до послуг ріелторів? Яку просити квартплату? Про це прочитаєте нижче.

Ціна питання

По-перше, треба чітко визначити яку саме суму ви хочете отримувати за проживання у вашій квартирі чужих людей. Ну, звичайно ж, вам захочеться сто мільйонів, але слід ясно розуміти, що таку суму вам не заплатить жоден наймач квартири. Отже, дуже важливим моментом буде запит саме адекватної суми. Як же це зробити? Все дуже просто: достатньо лише вивчити відповідні пропозиції на ринку. Почитайте оголошення в газетах, на стовпах і зупинках, в інтернеті - таким чином, ви дізнаєтеся, яка середня вартість оренди житла в вашому районі. Щоб визначити точну суму, слід оцінити, наскільки приваблива ваша квартира з точки зору квартиронаймачів: в якому вона перебуває стані, в якому стані знаходиться будинок, в загальному, наскільки далеко він розташований від метро або автобусних зупинок, де розташовується школа, дитсадок і магазин продуктів. Однозначною перевагою може бути підключений інтернет, а також телефон і ще наявність пральної машинки. Не завищуйте вартість житлоплощі - адже квартира може порожньою простояти багато місяців, поки на неї не знайдуться бажаючі. А потім ці бажаючі можуть підшукати більш підходящі варіанти і покинути вас і вашу прекрасну, але неадекватно дорогу квартиру.

Чи звертатися до ріелторів?

Таке питання, ймовірно, виникає у всіх, хто збирається проводити які-небудь дії з нерухомістю - будь то квартироздача, продаж або ж покупка житла. Правильно здати квартиру можливо як за допомогою спеціалізованих агентств, так і без них, вирішувати вам. Залучення посередників може спричинити за собою певні грошові витрати з вашого боку, але в той же час ви звільняєтесь від безлічі клопоту з пошуку мешканців та самостійного складання договору. Але тільки важливо звернутися саме в ріелтерські агентства, а не до якихось там шахраям. З цієї причини дуже уважно читайте договір з ріелторськими агентствами, перш ніж поставити в ньому свій підпис. Цей договір повинен дуже чітко вказувати, що конкретно повинно виконувати агентство і в який термін, а також розписані дії в разі, якщо зобов'язання не будуть виконані в строк.

Запам'ятайте, що правильні ріелтори беруть з вас гроші за свою роботу лише після факту успішного заселення квартирантів у вашу квартиру, а не тільки після укладення договору. Якщо у вас одразу вимагають гроші - то відразу втікайте з такої контори, правильно здати квартиру через цих товаришів не вдасться.

Де знайти мешканців?

Якщо ви вирішили зробити все самостійно, то пошук квартирантів - це ваш головний біль. Спочатку краще дізнатися у знайомих - можливо, вони (або їхні знайомі, а може знайомі їхніх знайомих) простою сплять і бачать, щоб проживати в вашій квартирі. Але якщо ваші знайомі (або їхні знайомі, а також знайомі знайомих) цілком щасливо проживають у своїх власних квартирах, то ви маєте три шляхи:

1. подати оголошення про те, що здається житлова площа в газеті, у інтернет або ж на вуличних стовпах;
2. відшукати оголошення про бажаючих зняти житлоплощу в газеті, у інтернет і на вуличних стовпах;
3. виконати одночасно перший і другий пункти.
Як правильно здати квартиру

Не забувайте про те, що правильно здати квартиру можливо, використовуючи будь-який спосіб. Важливим тут є особиста зустріч з усіма претендентами на вашу квартиру (це особливо стосується тих випадків, коли агентство підшукує вам мешканців - адже їм все одно, а вам то, як раз навпаки).

Ідеальний квартирант, який він?

Не існує однозначної відповіді на дане питання, адже кожна людина неповторна і індивідуальна. Часто буває так, що троє студентів і кішка можуть принести менше клопоту, ніж тиха з виду тітонька бальзаківського віку. Особистий контакт надзвичайно важливий. Не варто йти на поводу у забобонів, краще зустрітися з усіма кандидатами особисто, будь то студент, у якого є домашня тварина, молода матуся з немовлям, сім'я іншої національності або пара не зовсім традиційної орієнтації.

Складіть договір

Важливою умовою правильної здачі житлоплощі є наявність правильно складеного договору оренди. В даному договорі необхідно прописати практично всі дрібні деталі проживання квартирантів на вашій житловій території, наприклад:
  • Термін дії даного договору, умови продовження або ж розірвання.
  • Величина оплати за житло, а також терміни, коли саме ця плата повинна вноситися. Найкраще взяти гроші наперед, тоді вам не доведеться зіткнутися з ситуацією, коли мешканці з'їжджають, не внісши плату за останній місяць проживання. Також необхідно обговорити, хто буде оплачувати за комунальні послуги, телефон, електрику та інтернет.
  • Хто конкретно в квартирі буде проживати, і чи можуть їх відвідувати родичі на тривалий час.
  • Також слід обов'язково обговорити можливість проживання з квартирантами їх особистих домашніх тварин.
  • Обов'язково в цьому договорі має бути вказана адреса квартири, що здається, а також повні дані договірних сторін.
Якщо ви хочете правильно здати квартиру, наш сайт рекомендує вам прикласти до вашого договору опис, у якій буде детально описано (можна навіть з фотографіями), в якому стані квартира перебувала до вселення в неї квартиронаймачів. Обговоріть, як часто ви будете приходити для того, щоб перевірити в якому стані знаходиться ваше майно.

Забезпечте себе

У першу чергу, перед тим, як здавати квартиру, обов'язково приватизовуйте її - мали місце випадки, коли квартиронаймачам якимсь незрозумілим способом вдавалося переписувати на себе орендовану житлову площу. Потім необхідно застрахувати вашу квартиру, хіба мало, що можуть з нею зробити зовсім чужі люди. Стандартний вид страховки квартири на один рік коштує приблизно 200 дол, а якщо страхувати лише цивільну відповідальність (наприклад, затопили сусідів), то і зовсім копійки. По-третє, не скупіться і заплатіть прибутковий податок, це зможе забезпечити вас від безлічі ймовірних проблем.

Якщо бажаєте правильно здати квартиру, то робіть це легальним чином. Для цього необхідно піти з договором до районної податкової інспекції, де він буде зареєстрований.

Як же правильно здати квартиру?

З цією метою необхідно тільки підшукати підходящих мешканців, а ще скласти договір. Щоб це правильно зробити, не забувайте оцінювати ситуацію і з іншого боку: чи хотіли б ви знімати конкретно цю квартиру на цих конкретних умовах? Якщо відповідь «так», тоді ви все робите вірно.

Читайте також в рубриці «Кар'єра і бізнес»

Як правильно користуватися пільговим періодом по кредитній карті?

Як правильно користуватися пільговим періодом по кредитній карті?

У багатьох з нас зараз є кредитні карти того чи...

Як заробляти, сидячи в декретній відпустці?

Як заробляти, сидячи в декретній відпустці?

Як заробляти, сидячи в декретній відпустці? Хоча я і не...

Як вигідно відмовити чи відказатись?

Як вигідно відмовити чи відказатись?

Як вигідно відмовити? Як чемно відмовити? Які фрази використовувати при...

Продаж квартири. Як грамотно це зробити

Продаж квартири. Як грамотно це зробити

Якщо ви вирішили продати квартиру, то повинні розуміти, що цей...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як написати автобіографію? Прикл…

Як написати автобіографію? Приклади

Досить часто в нашому житті...

Чи люблять гроші жінку?

Чи люблять гроші жінку?

Я не можу стверджувати, що...

Чи варто дитині нав'язувати проф…

Чи варто дитині нав'язувати професію батьків?

Коли сім'я обзаводиться дітьми, виникає...

Як влаштуватися на роботу?

Як влаштуватися на роботу?

Всім рано чи пізно доводиться...

Як стати дизайнером жіночого одя…

Як стати дизайнером жіночого одягу?

Багато творчих людей мріють створювати...

Як правильно здати квартиру в ор…

Як правильно здати квартиру в оренду: поради та рекомендації

Якщо ви раптом опинилися господарем...

Як зробити успішну кар'єру?

Як зробити успішну кар'єру?

Друзі, якщо у вас запитати,...

Як пройти співбесіду...

Як пройти співбесіду...

Перш, ніж перейти до нашої...

Як попросити про підвищення зарп…

Як попросити про підвищення зарплати...

Вам подобається ваша робота, але...

Чи можна жити на відсоток від ба…

Чи можна жити на відсоток від банківського вкладу?

Кажуть, що гроші повинні працювати...