Чи можна жити на відсоток від банківського вкладу?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
відсоток від банківського вкладуКажуть, що гроші повинні працювати на свого господаря. Особливо часто це твердження висловлюється в рекламі банківських вкладів. Але чи дійсно, поклавши велику суму на депозит в банк, можна спокійно сидіти вдома і жити на одні відсотки? Не багато хто знає точну відповідь на це питання, а можливо і вірять в заробіток на депозитах. 

У даній статті я розповім, скільки дійсно можна заробити на вкладах. Почнемо з процентних ставок. У російських банках зазвичай дають до 12% річних на вкладах в рублях. В Україні в стабільний час ставки знаходяться в районі 12-16%, коли ж очікується обвал гривні, то ставки сягають і 26%. Саме така ситуація зараз і спостерігається в Україні. На вклади в доларах зазвичай виставляють 4-8% річних залежно від терміновості вкладу. Начебто і ставки непогані виходять в національній валюті, але не все так просто, як здається на перший погляд. Є такий показник, як інфляція, тобто говорячи простою мовою - знецінювання грошей. П'ять років тому за 100 рублів можна було купити значно більше товарів, ніж зараз. У різних країнах різні і відсотки цієї самої інфляції. Наприклад, для Росії характерно 8%, для України - 12%, для США - 3-4%. Ось в залежності від цього показника і розрізняються ставки по банківських депозитах.

Якщо ви думаєте, що поклавши в банк 1000000 рублів під 12% річних, ви зможете сміливо знімати по 1% на місяць без шкоди для самого вкладу, то ви трохи помиляєтеся. Ваш мільйон рублів буде кожен рік знецінюватися, і якщо зараз за мільйон рублів можна купити квартиру в невеликому місті, то через 10 років за цей же мільйон ви зможете купити не квартиру, а кімнату в якому-небудь гуртожитку. Та й за 10000 рублів, які ви кожен місяць будите отримувати у вигляді відсотків, з плином часу зможете купувати все менше і менше товарів. Як же тоді бути, щоб і кожен місяць отримувати дохід від депозиту і щоб його не з'їла поступово інфляція? Відповідь досить проста - на депозиті потрібно залишати стільки відсотків, скільки становить інфляція для тієї чи іншої країни. Наприклад, для російського рубля залишати на депозиті (поповнювати депозит) потрібно приблизно по 7-8% в рік, для гривні - 12%, для долара - 4%.

А що ж тоді ми зможемо зняти? А зняти ви можете різницю між відсотковою ставкою та відсотком інфляції. Таким чином, для рублевих вкладів реальна процентна ставка складе 3-5% річних, для гривні - близько 4-6%, для доларів США - 0-4%. У середньому, як бачите, дохід вийде в районі 4% на будь-якій валюті. І то, за доларовими вкладами доведеться вибирати максимальні терміни і зняття відсотків у кінці вкладу. Враховуючи те, що для мінімального забезпечення родини з 4 чоловік потрібно приблизно 600 доларів на місяць, можемо розрахувати, який же розмір депозиту потрібен для утримання сім'ї тільки за рахунок внеску. Для отримання такого доходу потрібно мати приблизно 180 тисяч доларів. Сума космічна для більшості жителів СНД. Тому навряд чи можна говорити про реальний заробіток на банківських депозитах і тим більше про забезпечення життя виключно за рахунок внеску для середньостатистичного жителя.

Якщо є якісь накопичення, які не будуть потрібні вам у плині найближчих 10 років, то більш вигідним буде вкладення коштів у житлову або комерційну нерухомість. Наприклад, квартирка за 20 тисяч доларів може дати дохід близько 150 доларів на місяць, якщо здавати на тривалий термін із щомісячною оплатою, а якщо здавати подобово, то рази в чотири більше. Вартість житла росте разом з інфляцією, тому з доходу з оренди віднімати нічого не потрібно. Підсумовуючи вищевикладене, хотів би сказати, що банківські вклади підходять скоріше не для отримання прибутку, а для захисту коштів від знецінення. Якщо стоїть мета - отримувати стабільний дохід з накопичень, то потрібно розглядати вкладення коштів у більш дохідні місця, ніж банки і як варіант - вкладення коштів у нерухомість.

Читайте також в рубриці «Кар'єра і бізнес»

Як стати дизайнером жіночого одягу?

Як стати дизайнером жіночого одягу?

Багато творчих людей мріють створювати щось прекрасне, наприклад, нові модні...

Як не втратити інтерес до офісної роботи?

Як не втратити інтерес до офісної роботи?

Напевно вам знайомий стан, коли на роботі нічого не хочеться...

Як знайти роботу до душі

Як знайти роботу до душі

Люди в більшості ходять на роботу, як на каторгу, і...

Як правильно надрукувати брошуру для реклами

Як правильно надрукувати брошуру для реклами

З чого починається друк брошур і каталогів? Насамперед, клієнту необхідно...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як написати автобіографію? Прикл…

Як написати автобіографію? Приклади

Досить часто в нашому житті...

Чи люблять гроші жінку?

Чи люблять гроші жінку?

Я не можу стверджувати, що...

Чи варто дитині нав'язувати проф…

Чи варто дитині нав'язувати професію батьків?

Коли сім'я обзаводиться дітьми, виникає...

Як влаштуватися на роботу?

Як влаштуватися на роботу?

Всім рано чи пізно доводиться...

Як стати дизайнером жіночого одя…

Як стати дизайнером жіночого одягу?

Багато творчих людей мріють створювати...

Як правильно здати квартиру в ор…

Як правильно здати квартиру в оренду: поради та рекомендації

Якщо ви раптом опинилися господарем...

Як зробити успішну кар'єру?

Як зробити успішну кар'єру?

Друзі, якщо у вас запитати,...

Як пройти співбесіду...

Як пройти співбесіду...

Перш, ніж перейти до нашої...

Як попросити про підвищення зарп…

Як попросити про підвищення зарплати...

Вам подобається ваша робота, але...

Чи варто підробляти підліткам?

Чи варто підробляти підліткам?

Сьогодні все більше підлітків йдуть...