Likarni UA

Грибкові захворювання (мікози)? Як лікувати

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 2.67 (3 Голосів)
Грибкові захворюванняКоли гриби не радують? Гриби - це не тільки лісові симпатяги з різнокольоровими капелюшками, але, на жаль, і мікроорганізми, що викликають хвороби! Як же їх приборкати? 

До нещастя, грибкові захворювання (мікози) сьогодні так широко поширені, що лікарі починають говорити про них як про глобальну проблему землян. Якщо врахувати, що більшість людей, що заразилися «звичайним грибком стоп», до лікаря не звертаються, то можна сміливо стверджувати: мікози «ображають» кожного другого з нас. Грибки, «чіпляються» до нас в лазнях, басейнах, на пляжі вражають шкіру. Тому захворюванням, які вони викликають і дали загальну назву дерматомікози (від «дерма» - шкіра, і «микос» - гриб).

У свою чергу, дерматомікози поділяються на поверхневі (кератомікози, епідермомікози, тріхомікозамі) і глибокі. Останні, безумовно, дуже небезпечні: їх збудники проникають в підшкірну клітковину, внутрішні органи, м'язи, кістки, викликаючи їх ураження. Але і поверхневі грибкові інфекції далеко не невинні! Тим більше що кожна з них володіє своїм «характером».

Кератомікози вражають самий верхній роговий шар шкіри або кутикулу волосся, не руйнуючи його речовини, і є найменш небезпечними. Але зате вони утворюють на шкірі плями, відмінно помітні неозброєним оком.

Тріхомікозамі «винищують» волосся. Знаменитий стригучий лишай, якого побоюються мами маленьких любителів тварин, якраз з цієї «компанії»! Але самими «шкідливими» (і поширеними) серед поверхневих мікозів слід визнати епідермомікози. Паразитуючи в тоще рогового шару, їх «винуватці» не тільки вражають шкіру і нігті, але і викликають бурхливі запалення, провокують розвиток важких алергічних реакцій, пригнічують імунітет.

Звичайно, при підозрі на грибкову інфекцію найправильніше звертатися до дерматолога. Тільки вивчивши під мікроскопом зіскрібок з ураженої ділянки шкіри, лікар може впізнати «породу» інфекції і порекомендувати ліки, найбільш ефективні для боротьби саме з нашою недугою. Але не станеш же бігти до лікаря з будь-яким прищиком? Тому давайте спробуємо скласти уявлення про «особливі прикмети» епідермомікози.
Самодіагностика

Якщо вірити рекламі, грибкові ураження стопи «сигналізують» про свою присутність нестерпним свербінням. Чи так це? Не зовсім. Свербіж властивий скоріше алергічній реакції на сам грибок і продукти його життєдіяльності і може спостерігатися далеко не у всіх. Зате всі без винятку дерматофітії (ще одна назва грибка) проявляються у вигляді червонуватих плям і бляшок. Таким чином, для грибкового ураження стоп характерна поява червоності, лущення, посиленого ороговіння шкіри, утворення везикул (пухирців) і міхурів. Якщо вміст останніх перестає бути прозорим, а стає мутним, жовтим, значить, до мікози приєдналася бактеріальна інфекція.

Грибкові ураження шкіри також нерідко супроводжує специфічних запахом. По клінічних формах, які найбільш часто зустрічаються в лікарській практиці, розрізняють:  
  • міжпальцеву дерматофітію, симптомами якої є тріщини, почервоніння, лущення шкіри між пальцями, поверхневі ерозії, зроговіння ділянок шкіри. Якщо залишити її без належної уваги, висипання можуть поширитися на підошву і тильну поверхню стопи;  
  • дерматофітія підошви стопи, що характеризується активним лущенням і зроговінням підошов, так що верхня межа осередку ураження як би відповідає краю підслідника;  
  • дисгидротичну дерматофітію, для якої характерне утворення везикул і бульбашок, що містять прозору рідину. Більш виражене запалення нагадує алергічний дерматит.
Як будемо лікувати?

Як і будь-який інший гриб, «загарбник» шкіри може існувати тільки до тих пір, поки ціла його грибниця - міцелій. Тому для лікування дерматомікозів широко використовуються засоби, безпечні для шкіри, але згубні для грибних ниток паразита. Ці речовини можна умовно розділити на «хімічні» і «бактеріальні». Перші відомі давно, діють повільно, але і стійкість до цих препаратів розвивається зовсім нескоро. Але сьогодні сучасна наука вважає за краще використовувати «біологічну зброю» - протигрибкові антибіотики. При лікуванні неускладнених поверхневих мікозів їх застосовують зовнішньо, а в терапії наполегливих і системних мікозів такі засоби призначають як місцево, так і для внутрішнього прийому. Дія цих речовин проявляється швидко, і якщо лікування проводиться в повній відповідності з рекомендаціями лікаря, хворобу вдається здолати в стислі терміни.Єдиним недоліком «біологічних» засобів можна вважати те, що при порушенні наведених правил «недобита» інфекція втрачає чутливість до даних ліків. Тому якщо ви вирішили боротися з грибком самостійно, слід врахувати, що:  
  • Будь-який куплений в аптеці протигрибковий препарат необхідно наносити так часто і так довго, як це написано в інструкції до нього;  
  • Якщо ви сумніваєтеся в тому, що зможете виконати всі рекомендації виробника, як ліки вибирайте «хімію» - стійкість грибка до її впливу розвивається повільніше, ніж стійкість до антибіотика;  
  • Ні в якому разі не надягайте чуже взуття, і не давайте «напрокат» своє - так можна заразити все своє оточення;  
  • Ванну і душ після відвідування обробляйте дезінфікуючими засобами. Рушники, мочалки, пемзи у всіх членів сім'ї обов'язково повинні бути індивідуальними!  
  • У процесі лікування не рекомендується носити синтетичні шкарпетки і взуття.

Читайте також в рубриці «Здоров'я»

Вісцеральний масаж живота: правила виконання, відгуки

Вісцеральний масаж живота: правила виконання, відгуки

Згідно з твердженнями медиків, у зв'язку з різними вадами здоров'я...

Як не захворіти раком: профілактика захворювання

Як не захворіти раком: профілактика захворювання

На сьогодні не існує сто відсоткового способу профілактики таких серйозних...

Народна медицина. Трава чи таблетки?

Народна медицина. Трава чи таблетки?

Існує безліч спірних питань. Один з них про народну медицину....

Точки довголіття на тілі людини

Точки довголіття на тілі людини

Свою мрію про вічної молодості людина часто відбивав у казках,...

загрузка...

Додати коментар

Захисний код
Оновитизагрузка...

Зараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Токсини в організмі — симптоми

Токсини в організмі — симптоми

Організм будь-якої людини піддається інтоксикації...

Як спровокувати місячні

Як спровокувати місячні

Як спровокувати місячні, і чи...

Чим лікувати заїди в куточках гу…

Чим лікувати заїди в куточках губ терміново

Заїди в куточках губ —...

Як перервати вагітність на ранні…

Як перервати вагітність на ранніх термінах

Невтішна медична статистика стверджує, що...

Скільки калорій потрібно в день,…

Скільки калорій потрібно в день, щоб схуднути

Сьогодні ми будемо рахувати калорії...

Що робити, якщо ви захрипли або …

Що робити, якщо ви захрипли або пропав голос?

Якщо пропав голос? Перш за...

Високий тиск - що робити?

Високий тиск - що робити?

Основна причина високого тиску -...

Навіщо і як потрібно вживати льо…

Навіщо і як потрібно вживати льон?

Ще з давнини лляне насіння...

Вітрянка у дітей

Вітрянка у дітей

Всі батьки дуже переживають, коли...

Вітамін Д – у яких продуктах міс…

Вітамін Д – у яких продуктах міститься + Таблиця

У 1936 році було відкрито...