Likarni UA

На що впливає колір продуктів?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.50 (1 Голос)

колір продуктівЧервоний колір впливає на роботу серця і тонкого кишечника в сенсі підвищення їх тонічності. Тому, всі продукти, що мають відтінок від яскраво-червоного до бордого, буду діяти на систему серця і тонкого кишечника, або «систему крові». При цьому продукти, що мають більш червоний відтінок, впливають безпосередньо на тонус серцевого м'яза і судин. 

Продукти, що мають більш темне забарвлення, більше на тонкий кишечник і кров (так, молода вишня - стимулює серце, зріла вишня - тонкий кишечник, відповідно, буряк - нормалізує кров). Пояснення тут досить прості. Червоний колір продуктів пояснюється вмістом в них заліза, оксиди заліза завжди мають червоний відтінок.

Білий колір: легені-товстий кишечник. Справа в тому, що система легенів іде відразу за системою серця відповідно за китайськими вченнями. Тому, збій у цій системі надасть максимальний вплив, а саме - викличе погіршення в системі попередньої, тобто серця. Так що молодий салат, качани, біла редька, очищена редиска, молода картопля - всі ці продукти стимулюють роботу легенів і товстого кишечника. Зауважимо тут, що їх «позеленіння» матиме ефект цілком зворотний - все зелене стимулює роботу печінки і пригнічує роботу шлунка і підшлункової залози.

У багатьох «дачників», особливо літнього віку, після річного переїзду на дачу спостерігається підвищення кислотності, печія, погіршення самопочуття, пов'язане і зміною тиску. Тут більше впливають не погодно-кліматичні умови, дія яких також дуже значима, але захоплення «зеленими продуктами», до яких наші дачники так небайдужі після перенесеної зими.

Таким чином, всі молочні продукти, що мають білий колір, нормалізують діяльність товстого кишечника, а він відповідним чином впливає на легені. Оскільки у всіх молочних продуктах переважає «слиз», вони будуть викликати підвищення слизу в організмі, тому, якщо у вас або вашого пацієнта буде спостерігатися «розслаблення стільця» - це плановий ефект підвищення слизу, або збільшення капха. З іншого боку, пітта - це завжди вогонь. Тому, зворотне явище, тобто запор, пов'язаний з підвищенням «вогню» кишечника, викликається тими продуктами, в описі яких присутній червоний колір.

Втім, як це часто буває, нічого нового тут немає. Це дуже схоже на «бабусин рецепт». Але, погодьтеся, в бабусиних рецептах відсутній настільки повного опису всієї гами продуктів, яке присутнє в аюрведою. Це, безумовно, є одним з найбільш цінних моментів аюрведенського вчення.

Жовтий колір (аж до коричневого) впливає на функції шлунка і підшлункової залози. Тому, якщо мова йде про топлене молоко, або ряжанку, дія їх буде дещо інша, ніж звичайних молочних продуктів. Мабуть, вам відомо, що звичайне молоко практично не засвоюється організмом, за винятком козячого молока і парного молока. Мало того, просте молоко здатне викликати алергію і підсилити «діатез» у грудних дітей. Це все інтерпретує, або пояснює сказане. Просте молоко (білий продукт) благотворно впливає на легені і товстий кишечник. А от з шлунком «не співпрацює». Пряжене молоко, набуваючи «жовтої якості», навпаки, співпрацює зі шлунком. Тому, якщо мова йде про «шлункові проблеми», - проблема кислотності, гастрит і т.д., пряжене молоко їх чудово нормалізує.

І, нарешті, чорний колір. Він відповідає за систему води або нормалізує діяльність нирок і сечового міхура. Тому, «чорна сочевиця», «чорна квасоля» - всі вони нормалізують діяльність нирок. Квасоля взагалі сприятлива для нирок, але це вже відповідність форми і, так би мовити, відповідність гомеопатичного закону подоби. Якщо ви знаєте, лобіо є традиційною їжею народів Кавказу. Схема страви - квасоля з прянощами. Жителі Кавказу, особливо жінки, переважним чином носять одяг чорного кольору - патогенез нирок і сечового міхура. Тому їх традиційна їжа - лобіо - прекрасно компенсує ниркову недостатність. Таким чином, аюрведа, як така, є наукою інтернаціональною, і кожен народ пристосовує її «під себе».


Читайте також в рубриці «Здоров'я»

Масаж спини при грижі хребта

Масаж спини при грижі хребта

Міжхребцева грижа – захворювання, що супроводжується сильними, сковуючими болем і...

Почати здоровий спосіб життя просто! Методика Олексія Фомічова

Почати здоровий спосіб життя просто! Методика Олексія Фомічова

У нашому столітті відбулися значні зміни в підході людей до...

Як позбутися веснянок...

Як позбутися веснянок...

Веснянки, ці милі цятки на обличчі, надають вам індивідуальність. Але...

Картопляна дієта для швидкого схуднення

Картопляна дієта для швидкого схуднення

Багатьом здасться дивним, що картопля, який заборонений при багатьох дієтах,...

загрузка...

Додати коментар

Захисний код
Оновитизагрузка...

Зараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Токсини в організмі — симптоми

Токсини в організмі — симптоми

Організм будь-якої людини піддається інтоксикації...

Як спровокувати місячні

Як спровокувати місячні

Як спровокувати місячні, і чи...

Як перервати вагітність на ранні…

Як перервати вагітність на ранніх термінах

Невтішна медична статистика стверджує, що...

Чим лікувати заїди в куточках гу…

Чим лікувати заїди в куточках губ терміново

Заїди в куточках губ —...

Скільки калорій потрібно в день,…

Скільки калорій потрібно в день, щоб схуднути

Сьогодні ми будемо рахувати калорії...

Що робити, якщо ви захрипли або …

Що робити, якщо ви захрипли або пропав голос?

Якщо пропав голос? Перш за...

Високий тиск - що робити?

Високий тиск - що робити?

Основна причина високого тиску -...

Вітрянка у дітей

Вітрянка у дітей

Всі батьки дуже переживають, коли...

Вітамін Д – у яких продуктах міс…

Вітамін Д – у яких продуктах міститься + Таблиця

У 1936 році було відкрито...

Як пити насіння льону для очищен…

Як пити насіння льону для очищення організму

Екологія і спосіб життя призводять...