Кінотерапія або кінокоучинг - як вона помогає людям?
У далекому 1895 році в світі відбулася знаменна подія. Вийшла друком книжка Зігмунда Фрейда і Йозефа Брейера «Дослідження істерії», яка послужила основою розвитку науки психоаналізу. В цей же рік браття Люм'єр винайшли кінопроектор і зняли перший фільм, що означало народження кіно.
З цього моменту психологія і кінематограф тісно пов'язані, що втілюється в такому все більш популярному сьогодні явищі, як кінотерапія.
У всіх гучних фільмах характери персонажів розкриваються дуже яскраво і переконливо. Найбільші кіностудії США навіть запрошують відомих психологів для проведення консультацій. Адже герої повинні бути показані психологічно достовірно, інакше кінострічку навряд чи чекає успіх.
Кінокоучінг та його місце в психології
Сьогодні в психології активно використовується такий метод консультування, як кінокоучінг або кінотерапія. Він являє собою розвиток особистісних якостей людини і вирішення її емоційних проблем за допомогою перегляду і подальшого розбору фільмів. Адже будь-який сюжет в кінематографі - відображення різних аспектів у реальному житті. Це дозволяє практикуючим психологам використовувати кіно для вирішення тієї чи іншої проблеми клієнта.
Коли людина дивиться кіно, вона сприймає все, що відбувається на екрані як реальні події. Кожен з учасників кінотерапевтичного сеансу бачить персонажі і образи кінострічки на індивідуальному психологічному рівні. Під час перегляду для глядача можуть стати очевидними протиріччя між тим, про що йде мова у фільмі, і його власним ставленням до подій. Так йому вдається усвідомити навіть несвідомі причини тієї чи іншої внутрішньої проблеми.
Кінотерапія стала розвиватися швидкими темпами після того, як італійський психолог Антоніо Менегетті став свідком розмови кількох осіб. Вони жваво дискутували, обговорюючи щойно побачений фільм. В ході обговорення кожен з глядачів зрозумів, наскільки сильно його особисте сприйняття розходиться зі змістом кіно.
Цілі кінотерапії
Основна мета кінотерапія - навчити людину уважніше ставитися до власного вибору, способу мислення.
Кінотерапевтіческій аналіз дає можливість правильно зрозуміти сюжет фільму, образи, оцінити поведінку героїв з боку. Розбираючи чужі помилки, глядач отримує уроки, а значить, зможе уникнути аналогічних помилок у своєму житті.
Об'єктом кінотерапії є не сам художній або документальний фільм, а емоційні переживання, які він викликає у глядачів. Цей психотерапевтичний метод допомагає людині зрозуміти особливості своєї особистості, що формують стиль поведінки, і взяти під контроль комплекси.
Розібравшись в сюжеті кінострічки, в тому, що режисер хотів донести до глядача, людина починає краще розуміти власне життя і вчиться контролювати свої вчинки. У свою чергу, психолог спостерігає за тим, що саме захоплює глядача. Якщо клієнту сподобався якийсь сюжет або персонаж - швидше за все, він у чомусь схожий на цього героя або в аналогічній ситуації поводиться так само.
На сьогоднішній день кінотерапія - одна з найефективніших методик, застосовуваних у психології. Вона допомагає людині розібратися в собі, відкриває їй доступ у власний внутрішній світ, руйнує стереотипи. Все це можливо завдяки враженню, яке справляють на глядача створені кінематографістами персонажі. З їх допомогою можна побачити свої проблеми з боку, усвідомити їх і знайти можливі варіанти вирішення життєвих труднощів.
Джерело: сайт психолога по відносинам, яка займається кінотерапією, Алли Янсонс www.jansons.com.ua
Читайте також в рубриці «Здоров'я»

Коли можна лежати на животі після ендопротезування
Ортопедія в наш час відмінно покращує якість життя людей, що...

Що корисно їсти на вечерю – рекомендації дієтологів
Сучасні західноєвропейські дієтологи розробили комплекс загальних рекомендацій для людей, які...

Як і чим лікувати герпес на обличчі в домашніх умовах:…
Герпес – одне з найстаріших захворювань, яке відоме людству. Своєю...

Вітамін B: в яких продуктах міститься
Вітамін В – один з найважливіших елементів підживлення організму. Комплекс...