Likarni UA

Повільні вуглеводи: список продуктів, таблиця для схуднення

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.50 (1 Голос)

Для того, щоб було зрозуміло,який вплив чинять вуглеводи на процес зменшення або збільшення ваги, потрібно мати уявлення про будову вуглеводів. Кожна молекула складається з декількох складових. Ґрунтуючись на цьому, вуглеводи поділяються на види:

 • Моносахариди, які складаються з однієї частини;
 • Дисахариди містять дві одиниці;
 • Олігосахариди мають від 3 до 9 одиниць;
 • Полісахариди – десять і більше одиниць.

З цього списку стає зрозуміло, що вуглеводи з більш складною структурою складаються їх найпростіших моносахаридів. З вмістом одиниць більше трьох називаються повільні вуглеводи.

Список продуктів, таблиця для схуднення – всю цю інформацію можна знайти і прочитати в цій статті. Але для початку потрібно мати уявлення про те, як вуглеводи, які знаходяться в їжі, здатні вплинути на жировий прошарок.

Процедура перетравлення вуглеводів, його вплив на процес схуднення

Повільні вуглеводи: список продуктів, таблиця для схуднення

Повільні вуглеводи: список продуктів, таблиця для схуднення

Існує три види моносахаридів, це – глюкоза, фруктоза і галактоза. А в їжі, яку ми вживаємо, містяться наступні джерела вуглеводів:

 • Сахароза = фруктоза + глюкоза;
 • Лактоза = глюкоза + галактоза;
 • Крохмаль, його структура залежить від того, який вид глюкози його утворює;
 • Наступний момент, який потрібно зрозуміти: всмоктування вуглеводів відбувається через епітелій стінок кишечника, у вигляді розщеплених вуглеводів.

  Етапи всмоктування в кров вуглеводів

  Гідроліз складних вуглеводів починається вже в роті за допомогою ферменту слини — амілази. Проходячи через стравохід їжа потрапляє у шлунок. Компонентів, здатних розщепити глюкозу, там немає, тому вона не затримується без зовнішніх факторів. Що може вплинути на затримку вуглеводів:

  • Чим сильніше подрібнення продукту, тим швидше буде відбуватися звільнення;
  • Присутність залишків їжі від попередніх прийомів збільшує час вивільнення;
  • Тверда їжа сприяє збільшенню виведення.
  • Можливі інші причини.
  • З вище сказаного випливає висновок, що швидкість виведення вуглеводної їжі залежить від декількох факторів, але не залежить від структури вуглеводу. Як на процес зменшення маси тіла впливають повільні вуглеводи, список продуктів, таблиця для схуднення — розглянемо докладно.

   Подальший гідроліз вуглеводів здійснюється у відділі кишечника під впливом ферменту амілази підшлункового соку. Через півгодини після того, як їжі з шлунка потрапила у відділ тонкої кишки, глюкоза розщеплюється до найпростішого вигляду. Далі всмоктування відбувається за допомогою ферментів епітелію кишечника. Всі три моносахариду є водорозчинними, завдяки цьому вони легко проникають в кров.

   Після проникнення глюкози в кров підвищується рівень глікемії. Це сприяє виробленню інсуліну, основна функція якого полягає в доставці надлишків цукру в область печінки і м'язову тканину. Природно, що рівень глікемії падає.

   Підвищення кількості глюкози в крові є основним показником перетравлення вуглеводів. Внаслідок чого виробляється інсулін, кількість якого визначає, чи буде запущений процес набору або навпаки зниження ваги.

   Вважається, що вуглеводна їжа з повільними вуглеводами засвоюється довше, і це сприяє схудненню. Проаналізувавши процес розщеплення, можна прийти до висновку, що прості вуглеводи всмоктуються швидше, ніж складні або повільні вуглеводи. Список продуктів, таблиця для схуднення, перш ніж їх розглядати, необхідно розібратися з поняттям «глікемічний індекс».

   Що таке ГІ, його вплив на процес схуднення. Таблиця продуктів, в яких містяться повільні вуглеводи

   Вуглеводи умовно можна поділити на прості і складні. Цей розподіл не було підтверджено практикою. У 80-х роках минулого століття стали з'являтися публікації науковців, в яких стверджувалося, що розподіл вуглеводів на підставі часу надходження в кров – невірно. Було визначено, що надходження в кров вуглеводів, які були з'їдені окремо і натщесерце, відбувається хвилин за тридцять, незалежно від будови молекули вуглеводу. Тобто раніше час розщеплення вуглеводів і надходження в кров помилково прирівнювалося до часу спорожнення шлунка.

   Глікемічний індекс (ГІ) показує кількість глюкози, яка всмоктується в кров в результаті розщеплення вуглеводів. Відсоток ГІ – це те, що надійде в кров після перетравлення їжі. Якщо, наприклад, ГІ ячної крупи дорівнює 55, це означає, що така кількість у відсотках глюкози надійде в кров. Тобто при однаковій кількості калорій різні вуглеводи будуть мати різний глікемічний індекс або різну кількість поступаючої в кров глюкози.

   Таким чином, існує умовний поділ на швидкі і повільні вуглеводи (список продуктів, таблиця для схуднення або набору ваги нижче). За кількістю ГІ можна самостійно визначити продукти, які потрібні вам.

   Найменування продукту

   Зміст вуглеводів г/100г

   ГІ

   Петрушка

   8,1

   5

   Салат листовий

   2,3

   10

   Капуста білоголова

   5,4

   10

   Броколі

   4,2

   10

   Шпинат

   2,1

   15

   Цибуля-порей

   6,5

   15

   Кріп

   4,1

   15

   Спаржа

   3,2

   15

   Капуста білоголова

   5,4

   10

   Броколі

   4,2

   10

   Горошок зелений, свіжий

   12,8

   40

   Білий Гриб

   2,1

   10

   Гриби опеньки

   3,7

   10

   Горіхи волоські

   13,7

   15

   Арахіс

   16,1

   20

   Смородина чорна

   7,3

   15

   Кешью

   10,8

   15

   Томати свіжі

   3,8

   15

   Редис

   3,4

   15

   Перець болгарський червоний

   5,9

   15

   Огірки свіжі

   1,8

   20

   Зливу

   9,6

   22

   Яблука зелені

   11,5

   30

   Полуниця

   6,3

   32

   Груші

   9,5

   34

   Макарони з борошна грубого помелу

   23,2

   38

   Крупа гречана

   29

   40

   Хліб «Бородинський»

   40,7

   45

   Рис бурий

   76,2

   63

   Яким чином глікемічний індекс дозволяє на практиці регулювати процес збільшення або зменшення жирового прошарку? Чим більше викид інсуліну, тим вище ймовірність появи зайвої ваги і зниження можливості запуску жиросжигающего процесу. Але це твердження не є аксіомою. Так само, як і те, що вживання тільки повільних вуглеводів не призведе до схудненню. Список, які продукти, їх ГІ можна побачити в таблиці і використовувати для схуднення.

   Велике значення має поєднання продуктів, глікемічна навантаження, де значення набуває кількість спожитих вуглеводів, а також глікемічний результат прийому їжі. Наприклад, якщо цукор вжити в кінці прийому їжі – це буде сприяти зниженню кількості всмоктування глюкози. Якщо це зробити натщесерце, то всмоктування буде 100%. Причина в тому, що в крахмалосодержащем продукті присутні клітковина і протеїни. Вони знижують дію ферменти-амілази, яка сприяє розщепленню. Висновок – харчові волокна, протеїн перешкоджають процесу всмоктування глюкози, тим самим зменшуючи ГІ. А це сприяє зниженню ваги.

   Таким чином, для зменшення жирового прошарку потрібно не тільки зменшити кількість споживаної їжі, але і правильно вибрати і поєднувати продукти. Не підлягає сумніву твердження, що всі спожиті калорії, повністю перетравлюються організмом.

   Складіть список продуктів, що містять повільні вуглеводи, і за допомогою таблиці підбирайте меню для схуднення.

   А щоб прямо зараз дізнатися, як придбати бажане тіло за 2 тижні, ознайомитися з відповідною дієтою і відгуками про неї ви можете за цим посиланням.

   Зернові допоможуть скинути зайву вагу

   Повільні вуглеводи: список продуктів, таблиця для схуднення

   Види вуглеводів

   Для схуднення розроблені спеціальні дієти на кашах. Крупи містять вуглеводи зі складною структурою і харчові волокна. Вони сприяють уповільненню розщеплення вуглеводів і очищенню шлунка. Дозволяється в якості добавки використовувати мед, горіхи, фрукти, ягоди. Дієти можна дотримуватися тиждень, десять днів.

   Перша семиденна дієта полягає в наступному. У понеділок їмо кашу з пшеничної крупи, вівторок – каша з вівсянки, середа – каша пшоняна, в четвер – каша ячна, п'ятниця – перлова, субота – рисова. Готується каша без солі і на воді. Дієта передбачає відмову від алкоголю, не можна вживати борошняні, гострі, смажені страви.

   Крупи відносяться до повільних вуглеводів і також знаходяться в таблиці списку продуктів для схуднення.

   Друга дієта припускає, що можна варити кашу з будь-якої крупи, на воді, несолону. Манка виключається з дієти. Перед їжею випити склянку води.

   Ще один рецепт дієти:

   • У перший день – вівсяна каша. Чим хороша вівсянка? Її волокна корисніше, ніж в овочах, вони водорастворимі і володіють здатністю звільняти організм від шкідливих сполук. Вівсяна крупа володіє низьким рівнем калорій. З 100 г вівсянки можна зварити три тарілки каші калорійністю 325 ккал. Пити можна чай будь-який без добавок і мінеральну воду.
   • У другий день – гречка. У ній багато вітамінів і мікроелементів. Калорійність всього 300 ккал на 100 г крупи. З неї вариться 3 тарілки каші. Пити можна, крім чаю, молочнокислі напої з невеликим вмістом жиру.
    • Рисова каша в третій день. Заряджає енергією і не сприяє відкладенню жирів. Рис належить до повільних вуглеводів і його можна знайти в списку або таблиці продуктів для схуднення. Пити можна чай чорний і зелений, воду і одну чашку чорної кави.
    • Четвертий день – каша з сочевиці. Унікальністю цієї зернової культури є присутність у структурі дієтичного білка високої якості. У ньому немає холестерину і жиру, не поступається білку м'яса. Це екологічно чистий продукт, в ньому не накопичуються шкідливі речовини. Пити молоко, чай, воду. У кашу можна додати сіль.
    • П'ятий день – манна каша. Вона розслабляє м'язи шлунка й тамує відчуття голоду. У кашу можна додати сіль чи трохи фруктози. Пити будь-який вид чаю, дозволяється випити одну склянку соку.
    • Останній шостий день – пшоняна каша. Вона містить велику кількість вітамінів, мікроелементів. Також крупа містить цукор, який провокує спалювання підшкірного жиру. У цей день можна пити воду, молоко, кисломолочні напої з невеликим вміст жиру. Чай чорний та зелений небажано.
    • Якщо ваше завдання – схуднути, то яку кількість вуглеводів потрібно вжити на добу для цього? Вважається, що 50-60% від добової енергії повинно надходити з вуглеводами. Але це залежить від фізичних навантажень, які людина отримує протягом доби.

     Таким чином, повільні вуглеводи мають складну структуру. Користуючись таблицею, виберіть зі списку продукти з найменшим ГІ. Для схуднення необхідно також правильно поєднувати вживані продукти.

     Здоров'я і краси вам, милі дами!

     Відгуки

     Повільні вуглеводи: список продуктів, таблиця для схуднення

     Які вуглеводи і до якого часу дозволяється вживати, щоб схуднути


     Читайте також в рубриці «Здоров'я»

     Масаж стопи ніг: навчання правилам виконання

     Масаж стопи ніг: навчання правилам виконання

     Масаж стоп — найдавніший і ефективний метод фізіотерапії. З його...

     Лікування демодекозу на обличчі: корисні поради наших читачок

     Лікування демодекозу на обличчі: корисні поради наших читачок

     Демодекоз, хвороба шкірного покриву, яку викликає мікроскопічний кліщ. Крихітний паразит...

     Насіння льону: як приймати для очищення організму

     Насіння льону: як приймати для очищення організму

     Люди культурні добре обізнані про зовнішню чистоті: щодня чистять зуби,...

     Чим корисна морська капуста?

     Чим корисна морська капуста?

     У цій статті мені хотілося б розглянути дані про користь...

     загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Токсини в організмі — симптоми

Токсини в організмі — симптоми

Організм будь-якої людини піддається інтоксикації...

Як спровокувати місячні

Як спровокувати місячні

Як спровокувати місячні, і чи...

Чим лікувати заїди в куточках гу…

Чим лікувати заїди в куточках губ терміново

Заїди в куточках губ —...

Як перервати вагітність на ранні…

Як перервати вагітність на ранніх термінах

Невтішна медична статистика стверджує, що...

Скільки калорій потрібно в день,…

Скільки калорій потрібно в день, щоб схуднути

Сьогодні ми будемо рахувати калорії...

Що робити, якщо ви захрипли або …

Що робити, якщо ви захрипли або пропав голос?

Якщо пропав голос? Перш за...

Як лікувати нігті на руках, якщо…

Як лікувати нігті на руках, якщо вони відходять від шкіри

Проблему відшарування нігтя можна вирішити...

Високий тиск - що робити?

Високий тиск - що робити?

Основна причина високого тиску -...

Навіщо і як потрібно вживати льо…

Навіщо і як потрібно вживати льон?

Ще з давнини лляне насіння...

Жовті нігті на ногах: причина і …

Жовті нігті на ногах: причина і лікування

Напевно, дуже складно знайти людину,...