Вітамін д3 – у яких продуктах міститься
-ехватка вітамінів в організмі людини є причиною поганого самопочуття, т. к. спостерігається порушення багатьох функцій життєдіяльності.
ЗМІСТ СТАТТІ:
> Вітамін д3 – у яких продуктах міститься;
> Вітамін D;
> Властивості вітаміну D;
> Підіб'ємо підсумок.
Навіть дефіцит одного конкретного вітаміну може призвести до серйозного захворювання з незворотними наслідками.
Навіть дефіцит одного конкретного вітаміну може призвести до серйозного захворювання з незворотними наслідками.
Вітамін D

Вітамін д3 — у яких продуктах міститься
По суті, вітаміни, кодовані літерою Д, – це ціла група, об'єднана загальною основною формулою. Кожен елемент є учасником обмінних процесів. І серед 6-ти складових групи особливо важливий вітамін д3. У яких продуктах міститься холикальциферол (саме так в науці називають цей вітамін), і піде мова.
Цей елемент здатний виробляти сам людський організм. Вірніше, він утворюється в шкірі з дигидрохолестерола. Процес відбувається при нормальній температурі людського тіла. Утворений в епідермісі елемент, пов'язаний білком, потрапляє в кров і з нею надходить у печінку, де і включається в обмінні жирові процеси.
nТому так важливо людині частіше перебувати на свіжому повітрі – основним стимулятором освіти Д є ультрафіолет. А ось солярій, як альтернатива, не завжди корисний – надлишок впливу цих променів може спровокувати рак шкіри.
Дефіцит цього вітаміну може призвести до руйнування зубів і кісток із-за втрати в них кальцію, викликає остеопорози, спазмофілії та провокує розвиток рахіту (особливо у маленьких дітей). Недолік вітаміну можна компенсувати, приймаючи лікарські препарати.
Але ще краще буде, якщо з'ясувати, в яких продуктах міститься вітамін д3. І, маючи такий список на руках, рекомендується скласти собі меню щоденного раціону.
Заповнюючи вітамінний дисбаланс, правильна їжа допоможе кальциферолам продовжувати свою діяльність по поліпшенню здоров'я.
Властивості вітаміну D
Вітамін Д корисний не тільки маленьким дітям для профілактики та усунення рахіту. Він життєво необхідний і дорослим людям, щоб підтримувати нормальну функцію організму:
- Вірабатіваясь шкірою, Д робить її здоровою, позбавляє від лущення і усуває псоріаз.
- Впливає компонент і на стан зубів (як було згадано вище), зміцнює кісткову тканину. Так що при нормальному вмісті в організмі цього вітаміну всі травми будуть лікуватися швидше.
- Зростанню і зміцненню кісткової тканини сприяють фосфор і кальцій, норми яких у крові як раз і допомагає підтримувати Д.
- А в компанії з вітаміном А цей компонент сприяє зміцненню імунітету.
- Ще складно обходитися без вітаміну Д при лікуванні діабету і різних очних хвороб.
Основне джерело – це їжа, дарована тваринами:
— т. к. Д відноситься до жиророзчинних елементів, то найчастіше його присутність виявляється в печінці риб (тріски, лосося, сардини), а також у курячої печінки;
— корисні ікра і рибне жирне філе;
— 1 курячий жовток здатний дати добову норму вітаміну Д;
— в помірній кількості присутній компонент у молочних продуктах – сирах, вершковому маслі.
Серед рослинної їжі, що поставляє організму даний елемент, вибір невеликий:
— в першу чергу можна виділити гриби;
— із зелені – це петрушка і кропива, яку так любили в старовину;
— всі рослинні масла – хороший джерело вітаміну Д;
— він виявлений і в лісових горіхах.
Вітамін д3: в яких продуктах міститься

Джерела вітаміну Д
Компенсувати брак життєво важливих елементів слід збалансованим харчуванням:
А от щоденні складові меню: хліб, крупи, овочі, фрукти – не можуть похвалитися потрібним для людського організму вмістом кальциферолов.
Але ігнорувати ці продукти не можна, оскільки вони багаті іншими вітамінами, відмінно працюють в парі з Д.
Підіб'ємо підсумок

Жирна морська риба — один з джерел вітаміну Д
Знаючи загальну інформацію про вітамін д3, в яких продуктах міститься, простіше буде підтримувати своє здоров'я. Даний компонент не боїться термічних обробок і зберігає свої корисні властивості в відварних і смажених продуктах.
Але покладатися тільки на чудодійну силу збалансованого харчування не варто. Підставляти свою шкіру променів сонця слід кожен день в будь-яку погоду. Інакше в доповнення до харчування доведеться ввести в меню вітамінні комплекси, що містять Д, або медикаментозні препарати (що не завжди бажано).
Читайте також в рубриці «Здоров'я»

Мантри на зцілення і оздоровлення організму
У давнину різні цивілізації вірили, що звуком можна очиститися і...

Як схуднути за допомогою води
У всіх без винятку дієтах для схуднення рекомендується дотримуватися питного...