Likarni UA

Біг при варикозному розширенні вен на ногах

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

Слід відразу обмовитися, що дані рекомендації призначені для людей з варикозною хворобою у 1 стадії. При 2,3,4 стадіях всі питання тактики лікування та подальшої профілактики повинні вирішуватися з судинним хірургом.

Отже, варикозна хвороба — це розширення вен нижніх кінцівок. Вона приносить масу об'єктивних і суб'єктивних незручностей – набряки, «важкість у ногах», косметичні дефекти у вигляді «судинної сітки», синців, що випирають вузлів, нерідко судороги.

ЗМІСТ СТАТТІ:
> Біг при варикозному розширенні вен на ногах;
> Що ж необхідно, щоб уникнути цих симптомів;

> Біг при варикозному розширенні вен на ногах;
> Особливості бігу при варикозі на ногах або правила безпеки.

Біг при варикозному розширенні вен на ногах

Захворювання виникає від того, що при слабкості венозних клапанів кров не перекачується до серця, а частково залишається в венах нижніх кінцівок.

З часом обсяг затрималася крові стає все більше і вени розтягуються за типом повітряної кульки. Особливо до цього схильні люди, у яких є вроджена слабкість гладкої мускулатури.

Саме гладка мускулатура і є основою стінок судин, в тому числі і венозних.

Біг при варикозному розширенні вен на ногах

Стадії варикозного розширення вен

Крім того, зсередини венозна стінка викладена клітинками епітелію всього в один шар. Тому при перерастяжении стінки утворюються своєрідні «мікроотвори». Через них за межі судин виходять як рідина, так і формені елементи крові, що призводить до набряків і синців. Сприяє виникнення варикозу або велике навантаження на ноги протягом дня, або сидяча робота, коли відбувається застій крові у венах нижніх кінцівок.

Саме тому багато фахівців рекомендують біг при варикозному розширенні вен на ногах. Але про це трохи пізніше.

Що ж необхідно, щоб уникнути цих симптомів

По-перше, потрібно повернути венозній стінці еластичність. Для цього використовуються ліки, які отримали назву «венотоніки». До них відносяться синтетичні препарати, такі як «Детралекс», «Флебодіа» та їх аналоги, а також препарати рослинного походження на основі кінського каштану типу препарату «Ескузан».

Біг при варикозному розширенні вен на ногах

Потрібно повернути венозній стінці еластичність. Для цього використовуються ліки, які отримали назву «венотоніки».

На другому етапі лікування необхідно простимулювати відновлення клітин епітелію, що вистилають внутрішню стінку вени і максимально скоротити кількість мікроотворів. Для цієї мети використовують препарати на основі листя червоного винограду, наприклад, «Антистакс» і його аналоги.

Цей препарат теж відновлює сполучну тканину у стінці судин, але в значно меншій мірі, ніж венотоніки.

Біг при варикозному розширенні вен на ногах

Нерідко в комплексному лікуванні варикозної хвороби (крім бігу при варикозному розширенні вен на ногах) рекомендують різні креми і гелі.

Тому використовувати його в якості монотерапії не зовсім доцільно. Для профілактики утворення тромбів в судинах можна додати препарати, що розріджують кров, наприклад, «Трентал», «КУрантил», «Кардіомагніл». Але з приводу їх застосування краще все-таки порадитися з лікарем.

Нерідко в комплексному лікуванні варикозної хвороби (крім бігу при варикозному розширенні вен на ногах) рекомендують різні креми і гелі. До їх складу входять знеболюючі, протизапальні і розріджують кров компоненти. Але використання кремів, мазей і гелів дає лише суб'єктивне відчуття полегшення симптомів, без особливого лікувального ефекту, так як вони не усувають причину захворювання.

Крім того, і в процесі лікування, і для профілактики подальшого розвитку захворювання дуже бажано використовувати спеціальний лікувальний трикотаж, щоб полегшити роботу вен. Річ не дешева, але воно того варто. Це гольфи, панчохи або колготки, які поділяються за класами компресії.

Його краще підбирати в спеціалізованих ортопедичних салонах, де грамотні консультанти врахують ваш розмір і допоможуть визначитися з класом компресії.

Також для профілактики подальшого розвитку варикозу потрібно подбати про своїх ногах протягом дня. Обов'язково після роботи або протягом дня (наскільки можливо) потрібно лягти на спину і підняти ноги вгору на 10-15 хвилин. Якщо в процесі роботи доводиться довго стояти на ногах, необхідно знайти кілька хвилин, походити, зробити перекати з носка на п'ятку.

Біг при варикозному розширенні вен на ногах

Також для профілактики подальшого розвитку варикозу потрібно подбати про своїх ногах протягом дня.

Необхідно пам'ятати, що чим раніше ви почнете лікувати варикозну хворобу, тим більше у вас шансів уникнути операції.

Біг при варикозному розширенні вен на ногах

Фізична активність – кращий метод профілактики і лікування варикозу. Основне завдання полягає в поліпшенні відтоку крові за допомогою динамічних вправ. Найпопулярнішим видом активності на Землі є біг, тому ті, хто спантеличений проблемою лікування варикозу або його профілактикою, хочуть знати напевно: чи можна бігати при варикозному розширенні вен на ногах?

Це питання викликає безліч суперечок і сумнівів, зважаючи на своїй неоднозначності. Але, всупереч думці скептиків, більшість лікарів-флебологом одностайні: біг при варикозному розширенні вен на ногах – умовно припустимо.

Тобто даний вид активності може надавати благотворний вплив на організм за умови суворого дотримання ряду правил, описаних далі.

Особливості бігу при варикозі на ногах або правила безпеки

1. Порадитися з фахівцем. Перш, ніж почати пробіжку потрібно відвідати лікаря-флеболога, який оцінить тяжкість ступеня захворювання. Цей момент дуже важливий, оскільки в деяких випадках біг не тільки марна, а й категорично протипоказаний, наприклад, при тромбофлебіті.

Додаткове навантаження на гомілки може спровокувати незворотні деструктивні процеси в організмі, серйозні проблеми зі здоров'ям аж до летального результату.

2. Підібрати правильне компресійну білизну. У цьому питанні також допоможе лікар-флеболог. Спеціальні гольфи, панчохи або колготи мають властивість градуйованого тиску на вени, регулюючи кровотік у відповідності із тяжкістю перебігу захворювання.

Біг при варикозному розширенні вен на ногах

Спеціальні гольфи, панчохи або колготи мають властивість градуйованого тиску на вени, регулюючи кровотік у відповідності із тяжкістю перебігу захворювання.

Чим сильніше виражений варикоз, тим вище клас компресії спеціального трикотажу. Умовної альтернативою лікувального трикотажу вважаються еластичні бинти, які без праці можна придбати в будь-якій аптеці. Однак потрібно вміти правильно замотувати ногу таким бинтом, щоб не посилити проблему.

3. Зручне взуття. Модні дитячі кеди не підійдуть для бігу при варикозному розширенні вен на ногах. Навпаки, неправильна взуття може посилити небажану навантаження на гомілки.

При варикозі слід обирати спеціальні моделі кросівок для бігу з ортопедичною устілкою і м'якою, гнучкою підошвою. Для здоров'я варто розщедритися на якісне взуття, адже на ніж на ніж, а на кросівках економити не можна!

Біг при варикозному розширенні вен на ногах

При варикозі слід обирати спеціальні моделі кросівок для бігу з ортопедичною устілкою і м'якою, гнучкою підошвою

4. Парк або тротуар? Звичайно, вибір місця для пробіжки залежить від ряду факторів і часто основний критерій «ближче до дому». Але у випадку, якщо є можливість вибору «або-або», то слід віддавати перевагу лісовими стежками, порослими травою, або доріжках на стадіоні. У такому разі пробіжка буде більш щадною для вен і суглобів, ніж біг по твердому асфальту.

5. «Тихіше їдеш – далі будеш!». До бігу ця приказка також застосовна, особливо коли мова ведеться про виступаючих венах. Основне завдання при варикозі – поліпшити кровопостачання нижніх кінцівок за рахунок фізичної активності.

При цьому важливо пам'ятати, що ногах протипоказана надмірне навантаження, тому вкрай важливо дотримувати помірність. Бігати слід з тією швидкістю, яка є комфортною і не вимагає більше зусиль. Оптимальний варіант – біг підтюпцем.

Також важливо тверезо оцінити масу тіла, т. к. при ожирінні, коли надлишковий жир становить 20 і більше кг, навантаження на організм колосально збільшується. Людям з істотним зайвою вагою рекомендується замінити біг ходьбою у швидкому темпі, хоча б до тієї пори, поки маса тіла не повернеться в норму.

Біг при варикозному розширенні вен на ногах

Слід віддавати перевагу лісовими стежками, порослими травою, або доріжках на стадіоні.

6. Розумний кілометраж. Дистанцію слід підбирати, відштовхуючись від рівня фізичної підготовки, щоб в кінці пробіжки відчувати приємну втому і «розігрів», а не повне знемога і безсилля. В середньому при варикозному розширенні вен на ногах досить 15-30 хв бігу на дистанцію 2-5 км.

7. Правильна техніка постановки стоп. Здавалося б, яка техніка? Напевно, мало хто з обивателів розмірковував над тим, що в цьому природному дії може бути правильна чи неправильна техніка.

Проте, багато людей бігають, ставлячи стопу на носок, а потім на п'яту. Така особливість не дозволяє повною мірою задіяти в роботу литковий м'яз на відміну від техніки приземлення на п'яту, а також постановка стопи на носок під час бігу більш травмонебезпечна для суглобів і зв'язок.

Біг при варикозному розширенні вен на ногах

Правильна техніка постановки стоп.

Як будь-яке захворювання, варикозне розширення вен легше попередити, ніж лікувати. Тому, якщо проблеми з венами ще не яскраво виражені, заради гарного самопочуття в майбутньому варто піднятися з дивана і побігти назустріч здоров'ю і красі.

Крім того, стежте за своїм режимом життя і раціоном для загального зміцнення здоров'я. Регулярно очищайтеся. Можна використовувати овес для очищення організму, відгуки і рецепти щодо якого ви можете знайти, пройшовши за посиланням.


Читайте також в рубриці «Здоров'я»

Між пальцями на руках почервоніння і свербить

Між пальцями на руках почервоніння і свербить

Шкіра є природним захисним шаром людського тіла. Це перший бар'єр...

Бурління в животі після їжі: причини, лікування

Бурління в животі після їжі: причини, лікування

Багато людей стикаються з неприємними відчуттями і звуками в області...

Рухи, які потрібно виконувати при масажі спини

Рухи, які потрібно виконувати при масажі спини

В сучасному світі людина, яка веде сидячий спосіб життя і...

Здоровий сон: правила здорового сну, як висипатися

Здоровий сон: правила здорового сну, як висипатися

Здоровий сон: правила здорового сну Вплив сну на здоров'я...

загрузка...

Додати коментар

Захисний код
Оновитизагрузка...

Зараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Як спровокувати місячні

Як спровокувати місячні

Як спровокувати місячні, і чи...

Як перервати вагітність на ранні…

Як перервати вагітність на ранніх термінах

Невтішна медична статистика стверджує, що...

Що робити, якщо ви захрипли або …

Що робити, якщо ви захрипли або пропав голос?

Якщо пропав голос? Перш за...

Чим лікувати заїди в куточках гу…

Чим лікувати заїди в куточках губ терміново

Заїди в куточках губ —...

Скільки калорій потрібно в день,…

Скільки калорій потрібно в день, щоб схуднути

Сьогодні ми будемо рахувати калорії...

Високий тиск - що робити?

Високий тиск - що робити?

Основна причина високого тиску -...

Вітрянка у дітей

Вітрянка у дітей

Всі батьки дуже переживають, коли...

Вітамін Д – у яких продуктах міс…

Вітамін Д – у яких продуктах міститься + Таблиця

У 1936 році було відкрито...

Як пити насіння льону для очищен…

Як пити насіння льону для очищення організму

Екологія і спосіб життя призводять...

Навіщо і як потрібно вживати льо…

Навіщо і як потрібно вживати льон?

Ще з давнини лляне насіння...