Likarni UA

Що означають білі плями на шкірі рук і як лікувати пігментацію шкіри

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

Чиста, гладка, а головне здорова шкіра рук завжди була бажаним атрибутом кожної людини. Тому з'явилися на ній білі плями можуть неабияк зіпсувати її зовнішній вигляд. А значить, слід уважно вивчити — що це і як з цим можна впоратися.

Безумовно, це завжди істотні пошкодження шкіри, які можуть бути поодиноким захворюванням, а можуть і супроводжуватися іншими схожими хворобами. Трапляється, що вони зникають самі по собі, але часто доводиться проводити велике лікування, щоб від них позбутися.

З яких причин з'являються білі плями на шкірі рук

Що означають білі плями на шкірі рук і як лікувати пігментацію шкіри

Білі плями на шкірі рук

Безумовно, крім того, що білі плями на шкірі рук (що це, як лікувати — читайте далі) погіршують вигляд і стан верхніх покривів, вони, проявляючись на шкірі рук, є ще і нездоровим ознакою збою роботи в організмі. Це навіть якщо відсутній який-небудь дискомфорт. Треба обов'язково сходити до лікаря і зрозуміти, із-за чого вони утворилися.

Самі по собі плями мають абсолютно різний розмір, проявляються одинично або розташовуються групами. Місцем їх локалізації можуть бути пальці, кисті, область суглобів або долоні. Обриси таких плям бувають кілька розмитого характеру, а також існують екземпляри, що мають чіткі межі.

Ось кілька ймовірних складових, які можуть вплинути на виникнення даної проблеми:

 • брак мінералів і деяких вітамінів
 • інфекції та захворювання шкіри
 • проблеми з ендокринною системою
 • вплив ультрафіолетового випромінювання
 • захворювання шлунково-кишкового тракту
 • стрес
 • слабкий імунітет
 • інфекції в організмі
 • порушення нервової системи
 • Які захворювання можуть бути симптомами білих плям

  Як виглядають білі плями на шкірі рук, що це і як лікувати це захворювання, допоможе визначитися короткий огляд можливих діагнозів, з описом клінічної картини та деякими характеристиками.

  Вітіліго і як лікувати хворобу

  Це аутоімунне захворювання, при якому на шкірі рук з'являються білі плями. Їх обриси бувають найрізноманітнішої форми. У таких знебарвленого ділянках шкіри відсутній пігмент. Це означає, що просто припиняє утворюватися гормон меланін, який відповідає за пігментацію шкіри. Виходить, що ці білі ділянки стають абсолютно незахищеними перед сонячним ультрафіолетом, і на їх місці можуть утворюватися опіки.

  Їх колір може бути не тільки білий, але також мати молочний відтінок. З'являються плями на обличчі, в паху, на руках і ліктьових згинах.

  На жаль, лікарям невідомо ліки, яке позбавило б людину від цієї хвороби. Лікують, в основному, препаратами, що поліпшують чутливість шкіри до сонячних променів. А потім опромінюють пацієнта ультрафіолетом. Також існують мазі, які збільшують пігментацію шкіри. І можна спробувати лікування лазером.

  Лейкодерма

  При даному захворюванні симптоми дуже схожі на вітіліго. В деяких місцях шкіра також втрачає здатність виробляти пігмент, тому стає безбарвною. Найчастіше це відбувається з причини будь-якого запального процесу або свідчить про неприємності з нервовою системою. Також вона передається у спадок або є результатом прийому будь-яких невідповідних конкретного організму ліків.

  Плями мають різноманітний характер, різні розміри та обриси. Вони завжди світліше загального шкірного покриву. Буває, що вони мають облямівкою набагато темніше, ніж пляму. Лейкодерма зустрічається у людей незалежно від статі, але найчастіше до двадцяти п'яти років.

  Білий лишай

  Це захворювання проявляється білястими плямами на шкірі. Воно викликається грибком Malassezia, який часто зустрічається на шкірі у багатьох здорових людей.

  Що означають білі плями на шкірі рук і як лікувати пігментацію шкіри

  Щоб уникнути появи білих плям на шкірі в першу чергу скоротіть перебування на сонці

  Крім цих плям, захворювання не дає жодних симптомів. Не спостерігається ні свербіння, ні хворобливих відчуттів. Але бувають випадки, коли все-таки певний запальний процес присутній. Цей грибок змінює колір шкіри, так як перешкоджає потрапляння сонячних променів на ті ділянки, на яких він знаходиться. У дорослих людей таке захворювання визначають досить рідко, частіше воно вражає дітей до шістнадцяти років.

  Причини появи білого позбавляючи досі незрозумілі лікарям, а значить точного і ефективного лікування не розроблено. Але звернутися до лікаря все-таки варто, адже це захворювання може бути проявом іншого, більш серйозного. Тому постановка діагнозу грає тут не останню роль.

  Висівкоподібний лишай

  Це так званий мікоз, який вражає поверхневі шари шкіри. Збудником є дріжджеподібний грибок. Якщо цього грибка трохи, то він ніяк себе не проявить, але якщо його кількість буде перевищено, то на шкірі рук з'являться білі плями, структура яких буде відрізнятися від звичайного стану дерми.

  Виявляється, що це захворювання зовсім не заразно. Для його появи необхідні два фактори. Перше – це посилене потовиділення, а друге – це період статевого дозрівання у підлітків, в основному, у представників чоловічого роду. Плями при цьому мають різний розмір і широку колірну гаму коричневих відтінків. Тому його ще називають різнокольоровим лишаєм. Вони лущаться і зливаються у вогнища.

  Грибкові інфекції

  Лікування грибкових хвороб займаються дерматологи-мікологи, так як це окрема стезя науки. Відомо, що збудники цих захворювань вміють добре засвоювати кератин. Справа в тому, що більшість грибів постійно живуть на людській шкірі, але щоб вони перейшли в атаку, повинен бути який-небудь фактор, що допомагає їм у цьому. Наприклад, ослаблений імунітет, збій в ендокринній системі або відсутність належної гігієни.

  До грибкових захворювань відносять:

  • Кератомикозі, які вражають верхні шари шкіри і волосся.
  • Трихофітію, при якій бувають не тільки плями з корочками і лущенням, але і запальні вогнища зі скупченням лімфи і крові.
  • Дерматофии – супроводжуються запаленням і проникають в більш глибокі шари дерми.
  • Мікроспорія, мікози та кандидози теж відносяться до грибкових захворювань.
  • Рожевий лишай (лишай Жибера)

   Рожевий лишай або хвороба Жибера – це захворювання інфекційно-алергічне. З-за нього з'являються висипання на шкірі, які зосереджені в плямах різного розміру. Шкіра в цих місцях шорстка і лущиться.

   Причини, за якими з'являється рожевий лишай, остаточно не визначено, але імовірно виною тому стають інфекції вірусного та бактеріального походження. Часто він з'являється при ГРВІ і грипі. З-за вірусів виникає сама хвороба, а висип – це типова алергія на неї.

   Спершу з'являється одне рожева пляма, зване материнської бляшкою, а потім і інші плями менше за розміром і тьмяніше по забарвленню. При цьому процесі у хворого може підвищуватися температура, бути присутнім слабкість, дискомфорт і загальне нездужання. Якщо людина алергік, то може відчувати свербіж в області цих плям, але основна частина хворих скаржиться на дискомфорт, пов'язаний з цим. По закінченню двох-трьох тижнів таке захворювання, в більшості випадків, проходить без втручання лікарів.

   Білі плями у дітей

   Що означають білі плями на шкірі рук і як лікувати пігментацію шкіри

   Настій звіробою

   Виявивши у дитини білі плями на шкірі рук, що це, як лікувати таке, варто дізнатися негайно.

   У дитячому віці такі плями можуть свідчити про гипомеланозе. Це такий стан шкірних покривів, при якому порушується їх верхній шар. У подібних випадках білі плями в основному показують себе з самих перших днів життя дитини.

   Причини цього захворювання досі є невідомими. Зокрема, гипомеланоз може бути наслідком перенесеного інфекційного захворювання. Його наслідки дуже невтішні – це затримка в розвитку дитини або збій нервової системи.

   Лікування в основному полягає в прийомі лікарських препаратів, виготовлених на основі ретиноїдів, адже вони здатні кілька сповільнювати зміни шкіри. А також призначаються різні пілінги і інші косметичні процедури.

   Що робити, якщо на шкірі з'явилося біле пляма

   Незважаючи на те, як би не виглядали білі плями – варто звернутися до лікаря. Адже застосовувати яке-небудь лікування на шкірі рук, не знаючи діагнозу – категорично не можна. Слід з'ясувати що це, адже таким чином можна завдати ще більшої шкоди здоров'ю і погіршити ситуацію.

   До відвідування лікаря потрібно виключити всі крему і інші косметичні засоби. По-перше, вони можуть бути причиною, а по-друге це просто ускладнить процедуру обстеження і не вийде необхідно чистих аналізів.

   Раціон харчування для якнайшвидшого видалення плям на шкірі

   Так як харчування відіграє дуже важливу роль у житті людини, то потрібно максимально переглянути вживані продукти. Це також може попередити реакцію організму на неякісну сировину і білі плями не з'являться на шкірі рук. Що це значить: незбалансоване та нездорове харчування буде лише сприяти погіршенню стану білих плям.

   Звичайно, оптимізувати корисність раціону можна за допомогою загальноприйнятих правил харчування – ніякого фастфуду, кольорових і солодких газованих напоїв, солодощів і напівфабрикатів.

   Продукти, що містять мідь, цинк і залізо, також допоможуть впоратися з цією неприємною проблемою. Ці мікроелементи поліпшать стан дерми і допоможуть клітинам краще функціонувати.

   Але все-таки коли діагноз буде поставлений і стане відома сама хвороба, то точну програму самого оптимального способу харчування можна буде скласти безпосередньо з лікарем.

   Народні методи лікування білих плям на руках

   Що означають білі плями на шкірі рук і як лікувати пігментацію шкіри

   Перцева настоянка

   У першу чергу потрібно пройти програму очищення організму, прибрати з раціону харчування все, що може викликати алергію і її прояви. Перевірити всі системи організму на наявність яких-небудь порушень. Це і шлунково-кишковий тракт і нирки, печінка. Цей системний підхід, в комплексі з народними засобами, допоможе полегшити перебіг хвороби. Що ж допоможе прибрати білі плями на шкірі рук, що це за народні ліки і як їх застосовувати, розглянемо далі.

   Червоний перець

   Досить ефективна в лікуванні вітиліго перцева настоянка. З її допомогою можна непогано впоратися з недугою. Потрібно відправити близько 6 стручків червоного перцю в банку (об'ємом 1 літр), які перед цим підсушити. Половину банки необхідно залити горілкою, після чого накрити кришкою (краще пластмасовою). Також можна обмотати щільною тканиною. Після чого поставити цю суміш у темне місце днів на 25. І не забувати періодично її струшувати.

   Після закінчення цих днів банку відкривають, стручки перцю викидають, а отриманим настоєм протирають білі плями на шкірі рук. Ці протирання варто проводити до трьох разів на день і не довше 10 хвилин. Можна сказати, що це допомагає тільки при регулярному використанні. Після цих втирання необхідно тримати уражені місця на сонці приблизно за сорок хвилин.

   Звіробій

   Можна зробити настій звіробою. У цьому випадку у склянку з гарячою водою необхідно всипати одну велику ложку сухої трави звіробою. І залишити його в спокої приблизно на півгодини. Коли суміш настоїться, її потрібно вживати по столовій ложці до трьох разів на день. Але виключно після їжі. Це лікування проводять 21 день, після чого слід зробити перерву на тиждень-два, а потім продовжити. Так потрібно робити до півроку.

   Що означають білі плями на шкірі рук і як лікувати пігментацію шкіри

   Маски з огірка мають освітлюючими властивостями

   Можна також зробити мазь із звіробою. До перетертому висушеному звіробою додають оливкове масло в пропорції один до десяти, поставити на водяну баню приблизно на півгодини, потім зняти і остудити. Потім, щоб отримати мазь однорідної консистенції, необхідно пропустити суміш через капронову матеріал, наприклад, капронові колготки. Помістити в тару з темним склом і зберігати в прохолодному місці. Для того, щоб використовувати цю суміш, потрібно просочити нею щільну тканину і прикладати до плям, витримуючи до години. Таке лікування проводять протягом сорока днів.

   Болотна ряска

   Цю траву збирають в літній період часу, подрібнюють і змішують з медом один до одного. Це ліки приймається по чайній ложці, бажано вранці. Сік цієї самої ряски також можна чудово використовувати. Його втирають в уражені місця і виставляють їх на сонці. Якщо ж справа відбувається взимку, то траву ряски слід використовувати в сушеному вигляді. Її потрібно наполягти на спирті, додавши до 4 столових ложок трави приблизно півлітра спирту. Таку настоянку можна пити по 25 крапель у розведеному вигляді, а також втирати в шкіру. Такі дії проводять близько року.

   Винний розчин

   Знадобиться трава буквиця і вино. Треба взяти два літра вина і півсклянки подрібненої трави. Таку суміш необхідно залишити на невеликому вогні хвилин на п'ятнадцять. Після охолодження п'ють по чверті склянки кілька разів на день до їжі, а третій раз можна випити перед сном.

   Профілактика від появи пігментації шкіри

   Не кожна людина розуміє, помітивши білі плями на шкірі рук, що це часом довга боротьба з хворобою. Тому запобігти їх появі і застрахувати себе від неприємностей набагато простіше.

   Відомо, що тривалий вплив ультрафіолету негативно позначається на якості і здоров'я шкіри. Якщо ж на вулиці літо чи людина любитель сонячних ванн, то слід придбати сонцезахисні засоби. Головне, щоб шкіра була добре захищена. Слід уникати раннього травневого сонця. Адже воно в цей період дуже агресивна, до того ж не можна засмагати в обідній час. Адже інтенсивність випромінювання в цей період дуже велика.

   • Також буде не зайвим додати в свій раціон більше вітаміну С, але вітамін А в літній час краще скоротити, адже він сприяє пігментації шкіри.
   • Вживайте менше кави. А ще не пересушуйте шкіру, користуйтеся живильними кремами.
   • Можна робити маски з огірка, який володіє освітлюючим ефектом. Також було б непогано вмиватися молоком, яке, крім освітлення, пом'якшує і живить шкіру.
   • Бережіть себе, здоров'я вам і краси, дорогі читачки!

    А щоб дізнатися, як діє сода від раку, прочитати відгуки про це засобі, дізнатися, яким має бути лікування (зокрема, рецепт), перейдіть за цим посиланням.


    Читайте також в рубриці «Здоров'я»

    Черешня — корисна ягода при дієті для схуднення

    Черешня — корисна ягода при дієті для схуднення

    Черешня — відомий смачний літній фрукт, який росте майже в...

    Депресія. Як з нею боротися?

    Депресія. Як з нею боротися?

    Жителі великих міст часто піддаються депресії. Постійний стрес на роботі,...

    Як позбутися від нежиті без ліків

    Як позбутися від нежиті без ліків

    Нежить розвивається в результаті переохолодження загального або місцевого характеру, великої...

    Як зберегти зір?

    Як зберегти зір?

    У нашому столітті, де стрімко розвиваються інформаційні технології, для багатьох...

    загрузка...
    Переглянути коментарі:  
    •  
    •  
    • Відповісти цитуючи
    • Quote

    #198 PatrickKex » 15.07.2019, 15:48

    kamagra 100mg amazon
    kamagra 100 mg
    dlp store kamagra
    kamagra oral jelly
    kamagra 100mg oral jelly in india
    effectiveness of cialis vs viagra vs levitra vs kamagra
    kamagra oral jelly for sale in usa il
    kamagra price
    0 +−

    PatrickKex

    •  
    •  
    • Відповісти цитуючи
    • Quote

    #197 Charlestow » 15.07.2019, 00:01

    kamagra forum hr
    kamagra online
    kamagra 100 sildenafil citrate chewable tablets 100 mg
    kamagra 100 mg
    kamagra oral jelly 100mg suppliers australia
    kamagra kopen waar
    india kamagra 100 chewable tablets 100 mg
    kamagra oral jelly vs cialis
    0 +−

    Charlestow

    •  
    •  
    • Відповісти цитуючи
    • Quote

    #196 Jamesfooca » 14.07.2019, 23:13

    kamagra oral jelly user reviews
    kamagra online
    kamagra oral jelly side effects
    kamagra online
    kamagra oral jelly uk
    ajanta kamagra 100 chewable
    kamagra jelly kopen amsterdam
    kamagra store in ny
    0 +−

    Jamesfooca

    •  
    •  
    • Відповісти цитуючи
    • Quote

    #195 PatrickKex » 14.07.2019, 05:39

    kamagra 100mg oral jelly amazon
    buy kamagra
    kamagra oral jelly review
    kamagra 100 mg
    kamagra oral jelly in thailand
    kamagra 100mg tabletta
    kamagra 100mg tablets india
    kamagra 100mg tablets for sale usa
    0 +−

    PatrickKex

    •  
    •  
    • Відповісти цитуючи
    • Quote

    #194 Charlestow » 13.07.2019, 23:47

    kamagra oral jelly vs viagra
    kamagra
    kamagra kopen amsterdam winkel
    kamagra 100 mg
    kamagra 100mg oral jelly suppliers indianapolis
    kamagra oral jelly kaufen schweiz
    kamagra 100mg amazon
    kamagra oral jelly india manufacturer
    0 +−

    Charlestow

    •  
    •  
    • Відповісти цитуючи
    • Quote

    #193 Jamesfooca » 13.07.2019, 23:01

    kamagra 100mg tablets side effects
    kamagra 100 mg
    kamagra4uk review
    kamagra 100mg
    kamagra 100 dosage
    kamagra 100mg tablets side effects
    kamagra novi sad potencija
    kamagra oral jelly india price
    0 +−

    Jamesfooca

    •  
    •  
    • Відповісти цитуючи
    • Quote

    #192 PatrickKex » 13.07.2019, 04:13

    kamagra oral jelly for sale in usa il
    kamagra oral jelly
    kamagra 100 tablets usage
    kamagra oral jelly
    kamagra oral jelly india manufacturer
    kamagra dosage chart
    kamagra oral jelly in thailand
    kamagra oral jelly customer reviews
    0 +−

    PatrickKex

    •  
    •  
    • Відповісти цитуючи
    • Quote

    #191 Charlestow » 12.07.2019, 21:54

    kamagra dosage
    kamagra 100 mg
    kamagra oral jelly for sale in usa
    kamagra
    kamagra oral jelly for sale in usa il
    kamagra store gutschein
    kamagra oral jelly reviews
    kamagra oral jelly user reviews
    0 +−

    Charlestow

    •  
    •  
    • Відповісти цитуючи
    • Quote

    #190 Jamesfooca » 12.07.2019, 21:17

    kamagra 100mg oral jelly suppliers india
    kamagra
    kamagra kopen in de winkel utrecht
    kamagra online
    kamagra oral jelly viagra
    kamagra forum
    buy kamagra uk review
    kamagra oral jelly online kaufen paypal
    0 +−

    Jamesfooca

    •  
    •  
    • Відповісти цитуючи
    • Quote

    #189 PatrickKex » 08.07.2019, 17:43

    kamagra 100mg oral jelly for sale
    kamagra 100mg
    kamagra jelly side effects
    buy kamagra
    kamagra forum gdzie kupic
    effectiveness of cialis vs viagra vs levitra vs kamagra
    kamagra gold 100mg rendeles
    kamagra 100mg oral jelly side effects
    0 +−

    PatrickKex

    •  
    •  
    • Відповісти цитуючи
    • Quote

    #188 Charlestow » 08.07.2019, 14:52

    kamagra oral jelly 5gm sildenafil
    kamagra oral jelly
    kamagra 100mg oral jelly suppliers
    buy kamagra
    kamagra usage
    kamagra oral jelly deutschland
    kamagra 100mg side effects
    come usare kamagra oral jelly
    0 +−

    Charlestow

    •  
    •  
    • Відповісти цитуючи
    • Quote

    #187 PatrickKex » 05.07.2019, 10:58

    kamagra oral jelly buy online
    kamagra 100 mg
    kamagra oral jelly 100mg side effects
    kamagra 100 mg
    kamagra oral jelly for sale in usa
    kamagra oral jelly in australia
    kamagra oral jelly review forum
    kamagra reviews side effects
    0 +−

    PatrickKex

    •  
    •  
    • Відповісти цитуючи
    • Quote

    #186 Charlestow » 05.07.2019, 08:07

    kamagra kopen nederland
    kamagra 100 mg
    kamagra oral jelly in india
    kamagra 100 mg
    kamagra kopen apotheek
    kamagra 100mg chewables for sale
    kamagra 100mg tablets uk
    the kamagra store coupon
    0 +−

    Charlestow

    •  
    •  
    • Відповісти цитуючи
    • Quote

    #185 Jamesfooca » 05.07.2019, 01:56

    kamagra 100mg chewable tablets usa
    kamagra 100mg: http://kamagrabax.com/
    kamagra rendelГ©s budapest
    kamagra
    kamagra oral jelly 100mg factory discount prices
    kamagra price
    kamagra gold 100mg
    kamagra oral jelly 100mg usa: http://mod-tec.ru/blog/59436_%D0%9E%D0%B1%D1%89%D0%B8%D0%B5/82602_%D0%9A%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%B0%D1%80%D1%8B%3A+%D0%93%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4+%D0%9F%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%8F%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D1%85+%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%B9?message_quote_form=264760&message_rows=6904&page=4
    0 +−

    Jamesfooca

    Додати коментар

    Захисний код
    Оновитизагрузка...

Зараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Як спровокувати місячні

Як спровокувати місячні

Як спровокувати місячні, і чи...

Токсини в організмі — симптоми

Токсини в організмі — симптоми

Організм будь-якої людини піддається інтоксикації...

Як перервати вагітність на ранні…

Як перервати вагітність на ранніх термінах

Невтішна медична статистика стверджує, що...

Скільки калорій потрібно в день,…

Скільки калорій потрібно в день, щоб схуднути

Сьогодні ми будемо рахувати калорії...

Чим лікувати заїди в куточках гу…

Чим лікувати заїди в куточках губ терміново

Заїди в куточках губ —...

Що робити, якщо ви захрипли або …

Що робити, якщо ви захрипли або пропав голос?

Якщо пропав голос? Перш за...

Високий тиск - що робити?

Високий тиск - що робити?

Основна причина високого тиску -...

Вітрянка у дітей

Вітрянка у дітей

Всі батьки дуже переживають, коли...

Вітамін Д – у яких продуктах міс…

Вітамін Д – у яких продуктах міститься + Таблиця

У 1936 році було відкрито...

Як пити насіння льону для очищен…

Як пити насіння льону для очищення організму

Екологія і спосіб життя призводять...