Likarni UA

Як правильно стежити за своїм здоров'ям

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

На жаль, для того, щоб зберігати в нормі своє здоров'я, недостатньо просто вести здоровий спосіб життя. До того ж, будемо чесними, це мало кому вдається, особливо якщо ви – мешканець мегаполісу. Ніякі вітаміни не врятують від шкоди, якої завдають цілодобово вдихувані нами вихлопні гази, ніякі заняття у фітнес-центрі не захистять від підвищеного шумового фону міста. Варто також врахувати, що деякі хвороби погано піддаються профілактиці, дуже підступні і проявляються відчуттям дискомфорту та болю лише тоді, коли лікувати їх вже марно. Стежити за тим, щоб подібного не сталося, вам допоможе лікар-терапевт, візит якого необхідно наносити мінімум два рази на рік навіть здоровій людині.

Варто пам'ятати, що фізіологічне старіння нашого організму починається, тільки-но ми відсвяткуємо своє двадцяте день народження. Обмін речовин, так само як і робота ендокринних залоз, сповільнюється, зменшується утворення нових, молодих клітин. Поступово починає зменшуватися щільність кісток, стає менш пружною шкіра. Зміни, і не в кращу сторону, відбувається і з внутрішніми органами. Велика частина людей на планеті вмирає від порушення роботи мозку, захворювань серцево-судинної системи, цукрового діабету та онкологічних захворювань. І, якщо ще в середині минулого століття ці захворювання вважалися хворобами старих, то в наші дні інфаркт, інсульт, рак сильно «помолодшали», забираючи життя сорокарічних, а то і молодших за віком людей.

Ви займаєтеся спортом і вважаєте своє серце захищеним від хвороб? Однак не варто забувати, що Кеннет Купер, автор книги «Бігом від інфаркту», розробив знаменитий «тест Купера» на фізичну підготовленість організму людини для армії США і професійних спортсменів, пішов з життя на 55 році під час пробіжки. Причина – інфаркт.
Ви не маєте шкідливих звичок, наприклад, куріння? Але забруднене повітря великого міста отруює вашу кров оксидом вуглецю і шкоду цей рівносильний тому, що отримує курець, що викурює пачку сигарет в день.

Ви висипаєтеся і дотримуєтеся режим? Шумове подразнення та коливання грунту від проїжджаючих машин, що передаються будівлям, які ви можете вже навіть не помічати, супроводжують вас вдень і вночі. Результат – підвищена стомлюваність, зниження розумової активності, фізичні і нервові захворювання «невідомо звідки беруться».

Відвідування лікаря-терапевта допоможе вам вчасно з'ясувати негативні зміни та відхилення від норми, що відбуваються у вашому організмі і вжити контрзаходів. Швидше за все, вам не обійтися просто зовнішнім оглядом, а доведеться взяти направлення та здати аналіз крові, аналіз сечі, пройти флюорографію (не частіше разу на рік), УЗД, якщо вам не більше 25 років - виміряти рівень холестерину, а якщо ви старше сорока – електрокардіограму. Зрозуміло, це потребує певного часу, однак краще раз в півроку витратити трохи часу і сил на профілактику, ніж величезна кількість часу, грошей та зусиль на лікування.

Пам'ятайте – регулярне відвідування лікаря-терапевта здатне позбавити вас від серйозних і великих проблем в майбутньому. Слідкуйте за своїм здоров'ям і вона відплатить вам довгими роками життя без хвороб.

Читайте також в рубриці «Здоров'я»

Дієта Галини Гроссман: меню на тиждень

Дієта Галини Гроссман: меню на тиждень

Якщо у вас є недоліки, пов'язані з деякою кількістю зайвих...

Тягне лівий бік внизу живота у жінки

Тягне лівий бік внизу живота у жінки

При появі хворобливих відчуттів внизу живота, складно зосередитися на виконуваній...

Цигун — практика ефективного схуднення. Дієта по Цигун

Цигун — практика ефективного схуднення. Дієта по Цигун

Цигун є найдавнішою китайської оздоровчої гімнастики, яка впродовж тисячі років,...

Здоров'я і медицина: лікування нежиті будинку

Здоров'я і медицина: лікування нежиті будинку

Нежить (по-науковому риніт) – захворювання неприємне і напевно знайоме кожному....

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Токсини в організмі — симптоми

Токсини в організмі — симптоми

Організм будь-якої людини піддається інтоксикації...

Як спровокувати місячні

Як спровокувати місячні

Як спровокувати місячні, і чи...

Чим лікувати заїди в куточках гу…

Чим лікувати заїди в куточках губ терміново

Заїди в куточках губ —...

Як перервати вагітність на ранні…

Як перервати вагітність на ранніх термінах

Невтішна медична статистика стверджує, що...

Скільки калорій потрібно в день,…

Скільки калорій потрібно в день, щоб схуднути

Сьогодні ми будемо рахувати калорії...

Що робити, якщо ви захрипли або …

Що робити, якщо ви захрипли або пропав голос?

Якщо пропав голос? Перш за...

Високий тиск - що робити?

Високий тиск - що робити?

Основна причина високого тиску -...

Навіщо і як потрібно вживати льо…

Навіщо і як потрібно вживати льон?

Ще з давнини лляне насіння...

Як лікувати нігті на руках, якщо…

Як лікувати нігті на руках, якщо вони відходять від шкіри

Проблему відшарування нігтя можна вирішити...

Вітрянка у дітей

Вітрянка у дітей

Всі батьки дуже переживають, коли...