Як прочистити раковину або каналізацію, яка забилась від засмічення?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.33 (3 Голосів)
прочистити раковинуЯк же добре, що хтось із розумних людей колись придумав каналізацію. Інакше б досі на задній двір з відром помиїв бігали, як у старовину. А зараз - раз і використана вода кудись поділася. Мало хто знає, де кінчається каналізація, але буквально всі - де вона починається ... 

А починається вона в кожній квартирі: в туалеті, у ванній, на кухні. І коли все добре, ми її роботи начебто й не помічаємо: натиснули кнопочку, витягли пробку - і з радісним завихренням використана вода зникла в хитрих переплетеннях труб. Але іноді це відбувається не так радісно або зовсім не відбувається - у нас утворилось засмічення. Треба сказати, що «вхід» в каналізацію, наприклад, у раковини, який називається «злив», з самою системою утилізації води з'єднаний не безпосередньо, а через так званий «сифон». Це такий пристрій, який запобігає проникненню неприємних запахів з труб до нас у квартиру. Працює він за принципом «водяного затвора», коли частина води залишилася в «затворі» і надійно перекриває шлях газам з каналізації . Найчастіше це пристрій виконується у вигляді вигнутого каналу або труби, що пропускають в один бік воду, а в іншу - нічого. До речі, в будівництві добре себе зарекомендувала труба Лавита, яку ми вам і радимо використовувати.
Практика показує, що саме тут найчастіше утворюється перешкода, яка заважає нормальному проходженню рідини. У результаті ми спостерігаємо дуже повільний відхід використаної води, а іноді і повний її застій.

Основні методи боротьби з засміченням добре відомі майстрам в цій області - сантехнікам. Саме вони приходять нам на допомогу, коли трапилася така неприємність. Але на виклик майстра потрібні час і гроші. Особливо прикро просидіти цілий день у чеканні фахівця і побачити, як він за п'ять хвилин впорався з цією напастю. Виникає питання - чому б самому не спробувати відновити нормальну роботу системи?

Існує кілька методів боротьби з засмічуванням: продавлювання підвищеним тиском, механічна очистка та хімічна обробка. Найпростіше, це, звичайно, хімія - взяв пляшечку з хитрим складом, влив у каналізаційну «дірку» і сиди, чекай, коли там все очиститься. Принцип її дії заснований на взаємодії їдкого засобу, наприклад, гідрооксиду натрію, з жировими відкладеннями, звужуючими перетин для проходу води. Протягом невеликого часу ці відкладення розчиняються або перетворюються в менш щільні речовини і відправляються в подальшу подорож по трубах. Добре відомий приклад - засіб для прочищення труб «Крот». Погано те, що при щільному засмітті або коли потрапив предмет типу пластику або целофану цей метод не працює і в будь-якому випадку вимагає часу. Але в той же час він хороший для профілактики відкладень, наприклад, на кухонній мийці.

Для того, щоб використовувати підвищений тиск, який здатне зрушити засмічення з «насидженого місця», застосовується спеціальне пристосування - старий добрий вантуз. Це інструмент з дерев'яною ручкою і гумовою присоскою напевно багато хто бачив, нехай не в живу, так на картинках. Якщо щільно прикласти гумову чашу до отвору і різко натиснути на ручку, а потім так само різко потягнути її назад, то в стоці створиться надлишковий тиск, а потім розрядження, яке змусить зруйнуватися перешкоді, відправивши забруднення в глибини труб разом з водою.
Прогрес не стоїть на місці і вдосконалений вигляд вантуза в даний час можна побачити у відділах сантехніки. Такий інструмент працює за принципом шприца або насоса. Висуваючи поршень вгору, набираємо в корпус воду. Прикладаємо гумовий вихід до зливу і різко натискаємо на ручку - вода під тиском спрямовується до місця засмічення. До речі, для прочищення можна використовувати і звичайний пилосос - головне, щоб його шланг міг працювати на видув. У цьому випадку тиск створюється повітрям, а не водою.
В усіх описаних випадках необхідно дотримати повну герметизацію ділянки від входу в злив до перешкоди, тобто щільно притискати джерело тиску до отвору, уникаючи перекосів інструменту. Також треба забезпечити ізоляцію всіх додаткових сполучених зливів - заткнути їх пробкою, ганчіркою або навіть рукою. Тільки в цьому випадку операція «тиск» пройде, швидше за все, успішно.

Якщо все, що ми виконали з допомогою хімії та вантуза, нам не допомогло, то залишається тільки один спосіб - механічний. Але і тут може бути два варіанти дій. Перший, це коли нам пощастило і сифон можна розібрати для прочищення. Як правило, таку конструкцію мають раковини . Тут нічого складного - розібрали, викинули всю гидоту, яка забила вихідний отвір, промили і зібрали назад. Не забувайте гумки ущільнювачів, інакше із з'єднань буде нещадно текти. Якщо сифон нерозбірний або засмічення трапилось в зливі ванни або унітазу, то самий адекватний інструмент - сантехнічний трос. Як, у вас немає сантехнічного троса?! Непорядок, але на всяк випадок знайте, що такий інструмент також знаходиться у відділах сантехніки. Це не просто бухта сталевого іржавого дроту, а досить акуратна конструкція, може бути в пластиковому корпусі, з ручкою як у м'ясорубки. Троси розрізняються довжиною, товщиною і ціною. Хотілося б сподіватися, що у вас не дійдуть руки до застосування троса, але чому б не мати невеликий тросик в господарстві? Стоки у ванній і душовій кабіні часто піддаються засміченню, якщо серед мешканців є люди з довгим волоссям. Як це не банально, але саме волосся є частою причиною утрудненого зливу - досить парочці заплутатися на зливній решітці і через деякий час утворюється солідна «борода», яку зазвичай не видно. Щоб усунути таку біду, досить використовувати мідний дріт, діаметром близько 1 мм з гачком на кінці. Засунувши її кінець в злив і грудку волосся видаляємо на «раз-два», і вода знову йде без затримок.

Хочеться сподіватися, що цей невеличкий лікнеп здатний скрасити ваше перебування біля засміченого сантехнічного пристрою в очікуванні представника ЖЕК або ж допоможе самому почати діяти у правильному напрямку.

Пропонуємо переглянути відео по темі:
Читайте також в рубриці «Як зробити»

Як усунути засмічення у ванні

Як усунути засмічення у ванні

У повсякденному побутовому житті досить часто ми стикаємося з проблемою...

Як зробити дешевий ремонт зі смаком

Як зробити дешевий ремонт зі смаком

Ремонт квартири - це завжди витрати і будь-яка людина пристрасно...

Як обігріти покрівлю

Як обігріти покрівлю

Зима - це час льоду і снігопадів, коли під загрозою...

Як зробити суху стяжку підлоги?

Як зробити суху стяжку підлоги?

Сьогодні, ремонт - це дуже дороге задоволення і купа витрачених...

загрузка...

Додати коментар

Захисний код
Оновитизагрузка...

Зараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Як навчитися вишивати хрестиком

Як навчитися вишивати хрестиком

Серед усіх видів вишивки техніка...

Як зробити новорічні прикраси та…

Як зробити новорічні прикраси та іграшки на ялинку своїми руками

Кожна новорічна іграшка - це...

Як варити мило в домашніх умовах…

Як варити мило в домашніх умовах: рецепти і відео урок

Для того, щоб зробити мило...

10 способів як зробити селфі

10 способів як зробити селфі

Хайлайтер, фільтр, дистанційне керування, кращий...

Як зробити ремонт квартири в нов…

Як зробити ремонт квартири в новобудові?

Якщо ви стали щасливим власником...

Як зробити водяну баню?

Як зробити водяну баню?

Водяна баня (не турецька) -...

Як зробити ремонт маленької кухн…

Як зробити ремонт маленької кухні?

Як зробити ремонт маленької кухні...

Як гладити (прасувати) чоловічі …

Як гладити (прасувати) чоловічі сорочки?

Чоловік зовсім не зобов'язаний все...

Як зробити дешевий ремонт зі сма…

Як зробити дешевий ремонт зі смаком

Ремонт квартири - це завжди...