Як прочистити раковину або каналізацію, яка забилась від засмічення?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.33 (3 Голосів)
прочистити раковинуЯк же добре, що хтось із розумних людей колись придумав каналізацію. Інакше б досі на задній двір з відром помиїв бігали, як у старовину. А зараз - раз і використана вода кудись поділася. Мало хто знає, де кінчається каналізація, але буквально всі - де вона починається ... 

А починається вона в кожній квартирі: в туалеті, у ванній, на кухні. І коли все добре, ми її роботи начебто й не помічаємо: натиснули кнопочку, витягли пробку - і з радісним завихренням використана вода зникла в хитрих переплетеннях труб. Але іноді це відбувається не так радісно або зовсім не відбувається - у нас утворилось засмічення. Треба сказати, що «вхід» в каналізацію, наприклад, у раковини, який називається «злив», з самою системою утилізації води з'єднаний не безпосередньо, а через так званий «сифон». Це такий пристрій, який запобігає проникненню неприємних запахів з труб до нас у квартиру. Працює він за принципом «водяного затвора», коли частина води залишилася в «затворі» і надійно перекриває шлях газам з каналізації . Найчастіше це пристрій виконується у вигляді вигнутого каналу або труби, що пропускають в один бік воду, а в іншу - нічого. До речі, в будівництві добре себе зарекомендувала труба Лавита, яку ми вам і радимо використовувати.
Практика показує, що саме тут найчастіше утворюється перешкода, яка заважає нормальному проходженню рідини. У результаті ми спостерігаємо дуже повільний відхід використаної води, а іноді і повний її застій.

Основні методи боротьби з засміченням добре відомі майстрам в цій області - сантехнікам. Саме вони приходять нам на допомогу, коли трапилася така неприємність. Але на виклик майстра потрібні час і гроші. Особливо прикро просидіти цілий день у чеканні фахівця і побачити, як він за п'ять хвилин впорався з цією напастю. Виникає питання - чому б самому не спробувати відновити нормальну роботу системи?

Існує кілька методів боротьби з засмічуванням: продавлювання підвищеним тиском, механічна очистка та хімічна обробка. Найпростіше, це, звичайно, хімія - взяв пляшечку з хитрим складом, влив у каналізаційну «дірку» і сиди, чекай, коли там все очиститься. Принцип її дії заснований на взаємодії їдкого засобу, наприклад, гідрооксиду натрію, з жировими відкладеннями, звужуючими перетин для проходу води. Протягом невеликого часу ці відкладення розчиняються або перетворюються в менш щільні речовини і відправляються в подальшу подорож по трубах. Добре відомий приклад - засіб для прочищення труб «Крот». Погано те, що при щільному засмітті або коли потрапив предмет типу пластику або целофану цей метод не працює і в будь-якому випадку вимагає часу. Але в той же час він хороший для профілактики відкладень, наприклад, на кухонній мийці.

Для того, щоб використовувати підвищений тиск, який здатне зрушити засмічення з «насидженого місця», застосовується спеціальне пристосування - старий добрий вантуз. Це інструмент з дерев'яною ручкою і гумовою присоскою напевно багато хто бачив, нехай не в живу, так на картинках. Якщо щільно прикласти гумову чашу до отвору і різко натиснути на ручку, а потім так само різко потягнути її назад, то в стоці створиться надлишковий тиск, а потім розрядження, яке змусить зруйнуватися перешкоді, відправивши забруднення в глибини труб разом з водою.
Прогрес не стоїть на місці і вдосконалений вигляд вантуза в даний час можна побачити у відділах сантехніки. Такий інструмент працює за принципом шприца або насоса. Висуваючи поршень вгору, набираємо в корпус воду. Прикладаємо гумовий вихід до зливу і різко натискаємо на ручку - вода під тиском спрямовується до місця засмічення. До речі, для прочищення можна використовувати і звичайний пилосос - головне, щоб його шланг міг працювати на видув. У цьому випадку тиск створюється повітрям, а не водою.
В усіх описаних випадках необхідно дотримати повну герметизацію ділянки від входу в злив до перешкоди, тобто щільно притискати джерело тиску до отвору, уникаючи перекосів інструменту. Також треба забезпечити ізоляцію всіх додаткових сполучених зливів - заткнути їх пробкою, ганчіркою або навіть рукою. Тільки в цьому випадку операція «тиск» пройде, швидше за все, успішно.

Якщо все, що ми виконали з допомогою хімії та вантуза, нам не допомогло, то залишається тільки один спосіб - механічний. Але і тут може бути два варіанти дій. Перший, це коли нам пощастило і сифон можна розібрати для прочищення. Як правило, таку конструкцію мають раковини . Тут нічого складного - розібрали, викинули всю гидоту, яка забила вихідний отвір, промили і зібрали назад. Не забувайте гумки ущільнювачів, інакше із з'єднань буде нещадно текти. Якщо сифон нерозбірний або засмічення трапилось в зливі ванни або унітазу, то самий адекватний інструмент - сантехнічний трос. Як, у вас немає сантехнічного троса?! Непорядок, але на всяк випадок знайте, що такий інструмент також знаходиться у відділах сантехніки. Це не просто бухта сталевого іржавого дроту, а досить акуратна конструкція, може бути в пластиковому корпусі, з ручкою як у м'ясорубки. Троси розрізняються довжиною, товщиною і ціною. Хотілося б сподіватися, що у вас не дійдуть руки до застосування троса, але чому б не мати невеликий тросик в господарстві? Стоки у ванній і душовій кабіні часто піддаються засміченню, якщо серед мешканців є люди з довгим волоссям. Як це не банально, але саме волосся є частою причиною утрудненого зливу - досить парочці заплутатися на зливній решітці і через деякий час утворюється солідна «борода», яку зазвичай не видно. Щоб усунути таку біду, досить використовувати мідний дріт, діаметром близько 1 мм з гачком на кінці. Засунувши її кінець в злив і грудку волосся видаляємо на «раз-два», і вода знову йде без затримок.

Хочеться сподіватися, що цей невеличкий лікнеп здатний скрасити ваше перебування біля засміченого сантехнічного пристрою в очікуванні представника ЖЕК або ж допоможе самому почати діяти у правильному напрямку.

Пропонуємо переглянути відео по темі:
Читайте також в рубриці «Як зробити»

Как правильно выходить из карантина

Как правильно выходить из карантина

Во всем мире карантинные меры ослабевают, но опасность заражения коронавирусом...

Електропроводка в дерев'яному будинку

Електропроводка в дерев'яному будинку

Електропроводка - це дуже важлива інженерна система в кожному будинку,...

Як зробити ремонт в квартирі. Швидко та якісно

Як зробити ремонт в квартирі. Швидко та якісно

Раніше ремонт у квартирі прийнято було робити власними силами і...

Як зробити дешевий ремонт зі смаком

Як зробити дешевий ремонт зі смаком

Ремонт квартири - це завжди витрати і будь-яка людина пристрасно...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як навчитися вишивати хрестиком

Як навчитися вишивати хрестиком

Серед усіх видів вишивки техніка...

Як зробити новорічні прикраси та…

Як зробити новорічні прикраси та іграшки на ялинку своїми руками

Кожна новорічна іграшка - це...

Як варити мило в домашніх умовах…

Як варити мило в домашніх умовах: рецепти і відео урок

Для того, щоб зробити мило...

10 способів як зробити селфі

10 способів як зробити селфі

Хайлайтер, фільтр, дистанційне керування, кращий...

Як зробити водяну баню?

Як зробити водяну баню?

Водяна баня (не турецька) -...

Як зробити ремонт квартири в нов…

Як зробити ремонт квартири в новобудові?

Якщо ви стали щасливим власником...

Як зробити ремонт маленької кухн…

Як зробити ремонт маленької кухні?

Як зробити ремонт маленької кухні...

Як гладити (прасувати) чоловічі …

Як гладити (прасувати) чоловічі сорочки?

Чоловік зовсім не зобов'язаний все...

Як зробити шорти своїми руками

Як зробити шорти своїми руками

"Легким рухом руки брюки перетворюються...