Як вибрати гітару...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.75 (6 Голосів)

Як вибрати гітару...На смак і колір товариша немає, але якість - важливо, вам потрібна порада? 

Я хочу допомогти з вибором гітари. Адже навіть ті, хто вже вміють на ній грати, при вході в музичний магазин можуть розгубитися, якщо будуть шукати гарну гітару, а не якусь певну. 
Знаючи, від чого залежить звучання інструменту, ви не зможете потрапити в халепу при покупці. 
 
Вартість покупки
 
Визначтеся, скільки готові витратити в магазині? Визначтеся, будете брати інструмент новим або купіть б / у гітару на ринку, або, що ще гірше, в інтернеті? 
Раджу купувати інструмент саме в музичних магазинах. З переваг: великий вибір гітар, відсутність підробок (солідні магазини не закуповують підробки, браковані гітари залишаються на складі). 
При покупці в інтернеті один недолік: ви не зможете попередньо пограти на інструменті і ретельно перевірити всі нюанси. З увагою поставтеся до цього і купуйте гітари тільки перевірених брендів (їх офіційних дистриб'юторів в мережі). 
 
Ціна може бути різна. Настільки різна, що я не буду наводити приклад. Розділимо умовно гітари: є дешеві (доступні), є аматорські (ціною в одну-дві мінімальні зарплати), є професійні (ціна - до нескінченності, як говориться). Я не скептик, але часто навіть досвідченим гітаристам буде важко знайти різницю між якісною аматорської гітарою і професійною. А от різниця в ціні - вражаюче велика. Приділимо мінімум уваги брендам, максимум - деталям. 
 
Про гітари
 
Зараз ми розглядаємо акустичну гітару. Щоб отримати звук акустичної гітари, не потрібно ніякого додаткового обладнання. Завдяки корпусу і спеціально розробленого акустичного посилення звук, який виходить рівносильний людському голосу. 
Бувають також електричні гітари, MIDI-гітари, напівакустичні і резонаторні. Особливістю кожного різновиду - це інший спосіб отримання звуку. 
 
Конструкцію класичної (шестиструнної) гітари запропонував Антоніо Торрес (XIX століття). 
За діапазоном звичайна гітара (іспанська) - від «мі» великої октави до «ре» третьої октави. У звичайній гітарі є лади і ладові поріжки. Це найпоширеніший тип гітари, але, що цікаво, є і безладові гітари. З їх допомогою, можна витягти плавно змінюваний звук довільної частоти. Вчитися грати на гітарах, відмінних від звичайної (наприклад, класичної), вкрай складно. Починайте грати з найбільш стандартної і поширеної  - шестиструнної гітари (за походженням, іспанської). 
 
Що стосується «Рускої гітари», то цей семиструнний інструмент, був дуже популярний до Жовтневої революції. Після неї велика частина музикантів перейшла на іспанську, класичну гітару, а семиструнна нині є інструментом величних виконавців авторських пісень. 
 
Складові частини шестиструнної гітари
 
Під час покупки перевіряйте стан кожної деталі, щоб уникнути браку. 
Я дозволив собі розмалювати картинку з гітарою, щоб наочно показати вам, яка частина як називається. 
 
Будова гітари
 
Дві основні частини гітари: корпус і гриф. 
Гриф складається з головки, ручки й п'яти. 
«Голова» або «головка» - це закінчення грифа. На голові гітари закріплені струни одним кінцем, іншим - на корпусі (за допомогою нерухомої підставки). 
 
На голові грифа розміщені кілки. За допомогою кілочків (кілковой механізм) можна регулювати натяг струн. 
Верхній і нижній поріжок визначають довжину робочої частини струни (мензура гітари). Тобто, мензура гітари - це відстань між верхнім і нижнім порогом. 
Гриф притаманний усім смичковим (скрипці, альті, віолончелі) або щипковим (гітара, балалайка, домбра, арфа) музичним інструментам. Музикант притискає струни на грифі так, що довжина їх коливаючої частини змінюється. Змінюється і висота звуку. 
 
Гриф гітари розмічений таким чином, що 1 лад - це підвищення звуку струни на 1 півтон. Розмічений гриф металевими ладовими поріжками на кордоні ладів. Лад - це відстань між двома поріжками. 
 
Корпус гітари. Лицьова частина корпусу - верхня дека; зворотна сторона - нижня дека. Бічні стінки гітари - обичайки. Вони скріплюють верхню і нижню деку. Верхня дека має круглий отвір - розетку. 
 
Корпус гітари - це акустичний резонатор. Саме тому я попрошу приділити більше уваги корпусу і матеріалу, в якому він виконаний. Сама по собі струна звучить дуже тихо. Корпус посилює звук до певного рівня, щоб музикант і вокаліст могли співати разом одну пісню. 
На поверхні верхньої деки знаходиться підставка для струн (інша назва - бридж), до бриджу кріпляться струни. 
 
У різних гітар гриф то прикручений болтом до корпусу, то приклеєний. Іноді виникає необхідність регулювати висоту струн над грифом. Це можна зробити за допомогою болта або за допомогою анкера. Анкер - це стрижень всередині грифа, яким можна виправити його вигин в гітарах з грифом приклеєним. Анкер знаходиться або в корпусі гітари, поряд з розеткою, або на головці грифа. 
 
Маркери ладів є не на всіх гітарах. Це точки, як правило, на 3, 5, 7, 10, 12, 15, 17 ладах. Ці точки потрібні лише для того, щоб гітарист міг орієнтуватися і брати потрібні ноти в складних композиціях, навіть якщо ноти розкидані по всьому грифу.
 
Струни для гітар позначаються номерами, в залежності від товщини. Найтонша - перша; сама товста, на класичній гітарі - шоста. 
Вони є дуже важливою складовою гітари. Вам слід знати про класифікацію струн. На сучасних гітарах використовуються сталеві струни, нейлонові і карбонові:
 
Нейлонові струни. Використовуються тільки для класичної (іспанської) гітари. По суті, нейлонові струни - це волосінь. Перші три струни, на відміну від трьох останніх, виконані без обмотки. Нейлонові струни - чудовий вибір для початківців-гітаристів. Вони досить м'які для рук, які не звикли до тривалої грі на гітарі. Але в порівнянні із сталевими струнами звук виходить глухуватим;
 
Карбонові струни. Щільність карбону на 25%-85% вище, ніж у нейлону. Це дозволяє виробляти струни підвищеної щільності і зменшеним діаметром. Ще карбонові струни перевершують нейлонові за звучанням. Вони більш дзвінкі! Зрозуміло, це позитивний фактор. До того ж, карбон більш стійкий до зношування. За той час, як зношується 5 пар нейлонових струн, при однаковій грі зношується всього 1 пара карбонових. На жаль, ціни на карбонові струни перевищують нейлонові в кілька разів;
 
Металеві струни - естрадні. Вони більш дзвінкі, але потребують гітари посиленої конструкції. Перші три струни без обмотки. Четверта, п'ята, шоста виконана в обмотці (якого саме сплаву можна прочитати нижче).
Як ми вже з'ясували, у металевих струн самий сильний звук. Але з часом він втрачає свою дзвінкість. Чистий, сильний звук характерний тільки новим струнах.
 
Обмотка. Посріблена мідь є традиційним матеріалом. Але багато фірм експериментують з іншими мідноскладовими сплавами, так як посріблена мідь, в силу недовговічності, пошкоджується в місцях частого зіткнення з залізними ладами. Дуже часто, ці експерименти призводять до розробки абсолютно інших, нових видів струн. У них є свої переваги і також є свої недоліки. Гра на гітарі - справа дуже індивідуальна, раджу пробувати грати на декількох різних комплектах. 
 
Вибір гітари
 
Коли ви вже знаєте, яка будова гітари, я можу називати їх своїми іменами. При виборі гітари (як б / у, так і нової) звертайте увагу на наступні моменти. 
 
Корпус. Він може бути пластиковим, а може - дерев'яним. Пластиковий корпус характерний найдешевшим гітарам. Зрозуміло, це погано позначається на звучанні інструмента. Звук любить дерево, запам'ятайте це. Пластик гірший, ніж дерево: він глушить звук, робить його невиразним. Через цю глухість навіть нова гітара може звучати не так добре. З переваг пластика: його можна мочити, не так страшні випадкові удари по корпусу, плюс за рахунок дешевизни пластикові гітари коштують менше. 
 
Верхній поріжок, нижній поріжок, підставка, колки. Ці деталі можуть відклеїтися, зрушитись або поламатись. У разі якщо ці деталі нещільно прилягають до корпусу, задумайтесь. Мабуть, гітара не нова або з браком. Цей брак буде загрожувати тим, що при грі, крім чистого звуку, ви будете чути ще й деренчання кілків / підставки. 
Верхній і нижній поріжок повинен знаходитися на місці, не бути зрушеним або пошкодженим. 
Відстані між підставкою і корпусом бути не повинно! Підставка повинна щільно прилягати до нього. 
Колки повинні крутитися справно без особливих зусиль! Це говорить про якість гітари. Нерідко дешеві гітари оснащені огидними кілками. Таку гітару вкрай незручно настроювати, а часом і неможливо. 
 
Лади. Дуже важливо їх перевірити. На кожній струні, на кожному ладу (зупинимося на 12-тому) затисніть ноту і програйте її. Продавець вас зрозуміє, не соромтеся, таким чином, перевірте звучання кожної ноти. Звук повинен бути чистим, без перешкод. Деренчання на окремому ладі не критично, але вже псує загальне враження до цього красивого акорду. 
 
Гриф. Дуже важливо при купівлі подивитися на відстань між струнами і грифом. 1-2 мм - це норма. Чим більше відстань - тим важче буде грати (затискати акорди, брати ноти, на останніх ладах особливо). Рекомендую читачам перевірити відстань між струнами і грифом в районі 12-того ладу. Якщо вона перевищує допустиму норму (2-3 мм), задумайтеся: або вам доведеться щось підкладати під гриф, або гра буде не комфортною. 
При великій відстані між грифом і струнами також порушується природна мензура. Ноти стають вище, чим повинні бути (в міру наближення до 12 ладу). 
Гриф повинен бути без тріщин і, що найважливіше, без вигинів! Підніміть гітару до рівня очей і подивіться на гриф уздовж струн. Він повинен бути не скручений. Якщо в такому положенні подивитися на гриф поперек струн, то можна на око визначити, чи немає на грифі вигинів. Будь-які подібні порушення дуже сильно впливають на звучання гітари. 
Від краю грифа до першої струни і від краю грифа до останньої струни має бути однакова відстань. 
 
Бренди
 
Як би я не намагався уникати цієї теми, в кінцевому рахунку вся теорія зводиться в практику. Одні виробники сумлінно справляються з виробництвом гітар, в інших просто-напросто не вистачає виробничої потужності і досвіду. Я мовчу про підробки, виробляючи які, чим менше витрат на гітару - тим краще (про якість не може бути й мови). 
Так що вважаю не зайвим звернути увагу читачів на лідируючі світові бренди. Це, як мінімум, показник якості, новаторства. 
 
Fender. Американська компанія, що виробляє всіляке музичне обладнання, в тому числі, і акустичні гітари. Маючи великий досвід за спиною (рік заснування - 1946), Fender може дати все необхідне гітаристу. 
 
YAMAHA. Ця японська компанія підходить до справи настільки якісно, ​​що навіть без особливого новаторства лідирує в продажах. Досвід виробництва гітар - з 1996 року. 
 
AUGUSTO. Усього кілька людей вдома виготовляли гітари (Roberto Paoli і Mauro Augusto) в 1956 році. Але пізніше, в комерційних цілях, було відкрито невелике виробництво. 
З високою швидкістю компанія розрослася до світового рівня. Лінійку класичних інструментів (іспанської гітари) до цих пір розробляє творець фірми (Mauro Augusto) з любов'ю і правильним підходом до якості. 
 
Aria. Гітари цієї фірми з'явилися вперше на ринку в 1956 році, поступово почавши заробляти репутацію у музикантів. Зараз Aria - велика компанія, з виробничими центрами в різних країнах (США, Корея, Китай, Японія). Виробляє всіляке музичне обладнання на вищому рівні. 
 
Не так популярна в Україні фірма DEAN. Тим не менш, акустичні гітари DEAN робляться з правильної породи дерева і дуже якісні, не кажучи вже про чудовий зовнішній вигляд. 
 
Crafter - корейський бренд, один з провідних музичних виробників. Виробляє всі популярні типи акустичних гітар з ретельною якістю збірки. 
 
Зі світових лідерів ще хотілося б відзначити компанію Gibson, світового гіганта, який виробляє всю можливу звукову продукцію, у тому числі, і акустичні гітари ... 
 
Огляд можна продовжувати нескінченно. Справа в тому, що кожен бренд, який прагне до популярності повинен справлятися зі своїми обов'язками: створювати правильну конструкцію і гарний зовнішній вигляд, використовувати правильні матеріали, якісно збирати інструменти. Ніхто не може знати, можливо, гітара компанії, яка набирає популярність, сподобається вам, а при перевірці виявиться, що цей інструмент нітрохи не поступається іншим в якості ... 
 
Висновок: перевіряйте вашу гітару, не дивлячись на бренд! 
 
Удачі! Удача вам необхідна, щоб з першого разу знайти саме вашу гітару, щоб потім не міняти її настільки довго, наскільки це можливо. Досвід - невід'ємна частина при виборі інструмента. Але тільки погравши на гітарі тривалий період часу, ви зможете знати, чого саме вам не вистачає. 

Читайте також в рубриці «Як вибрати»

Як вибрати металочерепицю правильно

Як вибрати металочерепицю правильно

Вибір металочерепиці - це перша складність, з якою стикаються ті,...

Золоте кільце: як вибрати

Золоте кільце: як вибрати

Ювелірні прикраси купуються далеко не кожен день, і, звичайно, хочеться...

Як вибрати спальний гарнітур

Як вибрати спальний гарнітур

Спальня це та кімната, яка манить додому після важкого робочого...

Вибираємо електричну піч для сауни

Вибираємо електричну піч для сауни

Вибір печі для сауни - дуже відповідальне завдання. Якщо ви...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Подарунки на новосілля

Подарунки на новосілля

Закінчення ремонту або переїзд на...

Що подарувати дитині на 6 років?

Що подарувати дитині на 6 років?

Шестирічні діти все ще зберігають...

Що можна подарувати дитині?

Що можна подарувати дитині?

Що подарувати на день народження?...

Вибираємо тканину для постільної…

Вибираємо тканину для постільної білизни

Вибір постільної білизни не просте...

Як вибрати масажний стіл?

Як вибрати масажний стіл?

Для тих, хто вирішив займатися...

Що подарувати мамі на День матер…

Що подарувати мамі на День матері?

День матері - це особливе...

Вибираємо газову плиту для дому

Вибираємо газову плиту для дому

При будівництві нових будинків в...

Як вибрати пилосос (порохотяг)?

Як вибрати пилосос (порохотяг)?

Нещодавно пилосос «відзначив» день народження...

Варильна панель як ідеальна альт…

Варильна панель як ідеальна альтернатива газовій плиті

І якщо ще кілька десятиліть...

Як вибрати пароочисник (пароочищ…

Як вибрати пароочисник (пароочищувач)...

Пароочищувачі зараз дуже часто рекламують...