Як вибрати фотошколу?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
вибрати фотошколуНа жаль, ринок фотонауки на даний момент майже повністю перетворився на «розведення лохів на бабки». Всі кинулися викладати: вчорашні випускники фотокурс, штатні фотографи орендних студій, численні теоретики фотографії. Але гірке усвідомлення того, що тебе «розвели», знань від занять не додалося, а викладач сам насилу відрізняє витримку від діафрагми, приходить вже в процесі навчання або після нього.

Фотошкола дасть поради, як новачкові у фотографії оцінити пропозицію фотошколи до оплати курсу? Як вибрати ті курси фотографії , після яких не доведеться переучуватися? Загалом, як не стати черговим «фотолохом»? Давайте розглянемо аспекти, на які обов'язково потрібно звернути увагу при виборі фотошколи.

Вибір викладача

Фотографії треба вчитися у практикуючих фотографів. Існує думка, що хороший викладач сам не зобов'язаний бути хорошим фотографом. Міркування теоретиків фотографії забавні у своїй наївності і віддаленості від реалій. До того ж, виникає закономірне питання - якщо він так добре знає як зробити гарну фотографію, то чому ж не може зробити цього сам?

Отже, викладач фотографії повинен бути практиком, а його роботи, само собою, повинні вам подобатися. Але не кожен талановитий фотограф здатний донести свої знання до слухача. Для того, щоб оцінити викладацькі навички вашого майбутнього наставника, слід подивитися на нього в дії, наприклад, відвідати пробний урок його фотокурсу. Якщо фотошкола не надає можливості до оплати побачити навчальний процес і поспілкуватися з викладачем - це погано. Значить є, що приховувати: реальні заняття, швидше за все, не відповідають описаним в рекламних текстах, а викладач несе таку нісенітницю, що його людям соромно показувати.

Можна сходити і на майстер-клас майбутнього викладача, але слід пам'ятати, що майстер-клас не є навчальним заходом. На ньому майстер показує, як він працює, не вдаючись у пояснення того, що очевидно будь-якому грамотному (нехай і починаючому) фотографу.
Програма навчання

Програма навчання повинна бути чітко структурованою, зрозумілою і прозорою. Ви повинні розуміти, чому вас будуть вчити на кожному конкретному занятті. Якщо ви не бачите чіткого опису програми заняття, значить викладач сам не може толком сформулювати, що і як він збирається вам показувати і пояснювати.

До питання про співвідношення в програмі теоретичних і практичних занять. Теоретична підготовка майбутнього фотографу потрібна обов'язково. Не буває мистецтва без ремесла. Не володіючи основами експонометрії, фізичного та математичного процесу, ви не зможете отримати бажану картинку, а будете робити кадри «наосліп», навмання, знову і знову терзая затвор своєї камери. Так що, якщо вас збираються вчити, «не заморочуючись на нудній теорії» - біжіть звідти. З вас збираються взяти гроші не за навчання, а за безглузду фототусовку. А потусити можна набагато дешевше.

З іншого боку, теорії може бути занадто багато. Найчастіше курс для початківців складається з суцільного струсу повітря, далі «розмов про фотографії» справа не йде. Історія фотографії, жанри, тенденції і течії, фотографи та їх фотографії і т.д., і т.п. «Води», якою сповнені ці заняття, можна і в Інтернеті начерпати.

Якщо навчання проходить в орендованій студії, то поцікавтеся, наскільки чіткими будуть тимчасові рамки занять. По своєму досвіду викладання знаю, що вкластися в заявлений час дуже часто не вдається (слухачам може вимагатися різний час для розуміння питання). У орендної студії адміністратора мало хвилює, що заняття ще не скінчилося, хтось не встиг пофотографувати, а оплачений час вийшов і вам вже дихають у спину наступні орендарі. Якщо у викладача своя студія, то проблем з часом, швидше за все, не виникне.

Для комфортної і вдумливої ​​роботи розмір групи не повинен перевищувати 6-7 чоловік при тривалості заняття 3-4 години. У цьому випадку слухачі матимуть можливість по черзі спокійно фотографувати і працювати з моделлю, а викладач зможе приділити достатньо часу кожному.

Читайте також в рубриці «Як вибрати»

Як вибрати фільтр для очищення води

Як вибрати фільтр для очищення води

Переважно після того, як нова сім'я почала жити в якомусь...

Як вибрати водорості для акваріума

Як вибрати водорості для акваріума

Акваріумні рослини необхідні в домашньому куточку підводного світу, якщо їх...

Як правильно вибрати обручку?

Як правильно вибрати обручку?

Вибір обручки - вкрай важливий крок. Це «непроста прикраса» красуватиметься...

Як вибрати спальний гарнітур

Як вибрати спальний гарнітур

Спальня це та кімната, яка манить додому після важкого робочого...

загрузка...

Додати коментар

Захисний код
Оновитизагрузка...

Зараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Подарунки на новосілля

Подарунки на новосілля

Закінчення ремонту або переїзд на...

Що подарувати дитині на 6 років?

Що подарувати дитині на 6 років?

Шестирічні діти все ще зберігають...

Що можна подарувати дитині?

Що можна подарувати дитині?

Що подарувати на день народження?...

Вибираємо тканину для постільної…

Вибираємо тканину для постільної білизни

Вибір постільної білизни не просте...

Що подарувати мамі на День матер…

Що подарувати мамі на День матері?

День матері - це особливе...

Як вибрати пилосос (порохотяг)?

Як вибрати пилосос (порохотяг)?

Нещодавно пилосос «відзначив» день народження...

Як вибрати термобілизну...

Як вибрати термобілизну...

Вибір термобілизни починається з визначення...

Як вибрати пароочисник (пароочищ…

Як вибрати пароочисник (пароочищувач)...

Пароочищувачі зараз дуже часто рекламують...

Як вибрати гітару...

Як вибрати гітару...

На смак і колір товариша...

Як вибрати ванну?

Як вибрати ванну?

Ви нарешті вирішили зробити ремонт...