Як відвідати сорочинський ярмарок

Ярмарки влаштовувалися регулярно протягом кількох століть. Місце для їх проведення вибиралося неспроста, а саме на тих територіях, де були багаті врожаї, велика кількість риби, водилася живність, і люди займалися різними промислами. Українці змогли перетворити сірі торгові будні на свята, зробити їх світлими, веселими і незабутніми. На ярмарок сходилося багато селян, адже саме тут можна було купити незвичайні і потрібні товари.
Крім цього, місце проведення ярмарків - це улюблене місце мандрівних співаків та акторів. Численна публіка могла насолодитися їх виступами, які проходили на вертепі, в самому центрі ярмарки. Кожен раз проводилися народні гуляння та забави. За свідченням історичних документів позаминулого століття, щороку на українській території проводилося понад 10 тисяч ярмарків.
Сорочинський ярмарок не відрізнялася великими розмірами і широкою популярністю. Популярним він став лише після того, як про нього написав Микола Васильович Гоголь. До речі, він народився саме в селі Великі Сорочинці 20 березня (1 квітня) 1809. Тоді село вважалося містом, а до 20-х років ХVІІ століття іменувалося Краснопіль, потім було перейменовано в Сорочинці.
Здавна повелося організовувати ярмарок на третю суботу серпня, триває він близько 5 днів. Відкриття починається з театралізованої вистави, в якому беруть участь Гоголівські персонажі. Більше можна дізнатись на афіші Полтави та області.
Кожному регіону країни є, що показати широкій публіці. Тут продаються їжа і напої, речі та взуття, хутряні та текстильні товари, техніка, домашнє начиння і багато іншого. Адже ярмарок неспроста називають ще й виставкою. Ремісники на ярмарку просувають і рекламують своє виробництво - стає легше знайти вкладників, партнерів або ринок реалізації своїх продуктів надалі.
Обов'язково відвідайте фольклорний куточок Сорочинського ярмарку. Він декорований, як справжнє село України. Народні промисли Опішні, Космача і Петриківки здивують своїми популярними вишиванками, розписним керамічним посудом та колоритними іграшками.
Кухня на «Сорочинському ярмарку» - справді домашня, як у бабусі в селі. Любов до цієї кухні, незважаючи на її простоту, в нас незнищенна. Все таке рідне - голубці найніжніші в томатно-сметанному соусі, найсвіжіший холодець із яловичини, повітряні ароматні пиріжки з м'ясом, капустою, рисом і яйцем або зеленою цибулею, борщ з житніми греночками, натертими часничком.
Ще однією визначною пам'яткою старовини в селі є Спасо-Преображенська церква у стилі бароко, яка була побудована ще в 30-ті роки XVIII століття. Український гетьман, якого звали Данило Апостол, забезпечував фінансово будівництво церкви. Ширина унікального іконостасу в храмі досягає 20-и метрів, а його висота 17-и метрів. На ньому розміщується сотня живописних полотен, виготовлених в ХVII столітті. Саме в цій церкві хрестили М.В.Гоголя.
Під час перебування у Великих Сорочинцях, можна зняти житло у місцевих жителів. Крім цього, проводиться резервація номерів Миргородських готелів і санаторіїв, які розташовані в 25 кілометрах від села.
До Великих Сорочинців можна дістатися на автомобілі, проїжджаючи через околиці Диканьки, Миргорода, Опішні або Гадяча. Якщо добиратися автобусом або поїздом, то зупинятися необхідно в Миргороді, а звідти на рейсовому або маршрутному автобусі добиратися до Великих Сорочинців. Під час проведення ярмарку, авто-і залізничний транспорт їздять частіше, оскільки вводяться додаткові рейси.
Читайте також в рубриці «Відпочинок»

Як не зіпсувати собі відпочинок? Поради відпочиваючому
Можна відпочити у відпустці «неорганізовано», але багато хвилюються, що, приїхавши...

Де відпочити взимку? Топ-5 місць зимівлі українців
Розпещені достатком доступних і комфортних закордонних курортів, наші земляки все...

Як правильно вибирати бюджетний готель: категорії готелів і можливості заощадити
Все більша кількість туристів і відпочиваючих віддають перевагу бюджетним готелям....
загрузка...
загрузка...