Що подивитися в Криму? Лівадія, Романови, Кримська конференція 1945 року

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 (1 Голос)
Лівадія, РомановиУ Крим зазвичай їдуть влітку на море. Але, крім пляжів, там є багато цікавих місць, які варто відвідати. Ще в XIX столітті Південний берег Криму став улюбленим місцем відпочинку знатних осіб, а російські імператори часто приїжджали до Лівадії. 

Це селище знаходиться в 3 км від Ялти, всього 15-20 хвилин на маршрутці - і ви біля Великого Лівадійського палацу. Зараз він працює як музей, по мірі набору груп проводяться екскурсії. Палац багато років був улюбленою літньою резиденцією родини Романових. У музеї представлені дві основні експозиції: перша називається «Романови в Криму», а друга - «Кримська конференція глав урядів СРСР, США і Великобританії», яка розповідає про проведення Кримської (Ялтинської) конференції з 4 по 11 лютого 1945 року.

Багато років Лівадійський палац був улюбленим місцем відпочинку російських імператорів. У 1861 році господинею невеликої садиби з парком стала імператриця Марія Олександрівна, дружина Олександра ІІ. Коли царське сімейство вперше сюди приїхало, стало зрозуміло, що маєток не придатний для проживання високих осіб. Почалося активне будівництво, і незабаром був створений палацово-парковий ансамбль за проектом петербурзького архітектора І. Монігетті, що включає 70 будівель. Це місце стало одним з найкрасивіших на південному узбережжі Криму . Приїзди Олександра ІІ перетворювалися на справжнє свято: їх зустрічали військові караули, грали оркестри, ввечері влаштовувалася святкова ілюмінація, приїжджали гастролюючі артисти. Загалом, панувала атмосфера радості і свята. За часів Олександра ІІ Ялту навіть стали називати «літньою столицею»: імператор багато працював, і до нього сюди приїжджали міністри, посли, чиновники, військові. У зв'язку з цим розвивалася інфраструктура, будувалися дороги.

У 1881 році Лівадія перейшла у спадок Олександру ІІІ, який ще в юнацтві жив тут зі своїм батьком: спеціально для нього був побудований Малий палац (не зберігся до наших днів). Тут імператор святкував ювілей свого срібного весілля в Марією Федорівною. У Лівадійському палаці внаслідок хвороби він раптово помер. Новим власником палацу стає Микола ІІ, і знову починається масштабна реконструкція. Після перебудови за проектом архітектора Н. П. Краснова палац став схожий на італійський палаццо епохи Відродження. В основі композиції був великий внутрішній двір, також збереглися два внутрішніх дворика - Італійський і Арабський. В інтер'єрах використовували стилі італійського Відродження, класицизму, модерну. За свою роботу архітектор Краснов отримав звання академіка. Сім'я останнього імператора приїжджала сюди тільки чотири сезони. Час відпочинку проходив насичено і безтурботно - гуляли по парку і «Царській стежці», їздили на полювання, каталися на автомобілях, влаштовували свята і військові паради, їздили в гості.

Останній раз вони тут побували навесні 1914 року, а з початком Першої світової війни поїздки на відпочинок припинилися. У 1917 році Микола просив дозволу у Тимчасового уряду віддалитися в Лівадійський палац, але марно. Під час екскурсії по палацу можна подивитися особисті кімнати царської сім'ї - робочий кабінет Миколи ІІ , вітальню і будуар Олександри Федорівни, спальню Їх Імператорських Величностей, їдальню і багато іншого. У 1998 році в будівлі колишньої електростанції був відкритий органний зал, де постійно проводяться концерти.

Лівадійський палац став місцем проведення Кримської конференції, яка проходила 4-11 лютого 1945 року. Капітуляція Німеччини вже була очевидною: радянські війська стояли недалеко від Берліна, і керівники країн антигітлерівської коаліції ухвалили рішення зібратися для обговорення своїх подальших дій. До останнього моменту місце проведення зустрічі було під питанням. Англійська сторона пропонувала провести конференцію в Шотландії, але Сталін відмовився. Тоді зупинилися на Ялті, і таким чином невелике містечко увійшов у світову історію.

Палац у Лівадії в поспіху приводили в порядок, привозили меблі. Сталін не зустрічав гостей, і Черчілль з Рузвельтом по дорозі до Ялти змогли вже обговорити деякі питання. З боку Радянського Союзу на конференції були присутні Йосип Сталін і Нарком закордонних справ В'ячеслав Молотов, з боку Великобританії - прем'єр-міністр Уїнстон Черчілль і міністр закордонних справ Ентоні Іден, з боку США - президент Франклін Рузвельт і держсекретар Едвард Стеттиніус. Крім цього, прибули представники союзних держав і керівництво військових штабів. Головою був Рузвельт.

Під час роботи конференції в Лівадійському палаці розмістилася американська делегація, для якої приготували 43 приміщення. Спеціально для Франкліна Рузвельта виділили парадний кабінет і колишню царську кімнату. В англійській більярдній зараз відтворена обстановка часів конференції. Там можна побачити стіл, на якому було підписано підсумкове комюніке. На Кримській конференції члени «великої трійки» вирішували важливі питання, що стосуються капітуляції Німеччини і післявоєнного облаштування світу. В першу чергу, це вступ СРСР у війну з Японією, по-друге, встановлення меж країн, які змінилися в ході війни. Це стосувалося Польщі, Німеччини, Югославії, Греції, Далекого Сходу. У Ялті продовжили обговорення створення нової організації, яка змогла б стати наступницею Ліги Націй. Результат з'явився пізніше, коли в квітні 1945 року в Сан-Франциско було підписано Статут Організації Об'єднаних Націй. Також були підписані угоди про порядок поводження з військовополоненими і репатріації цивільних і військових осіб назад на батьківщину.

Ялтинська конференція увійшла в історію як одна з найбільш значущих у світі, так як вона закріпила поділ Європи на два табори - соціалістичний і капіталістичний. Політична карта післявоєнної Європи суттєво змінилася, і ця схема зберігалася до кінця 1980-х років. Кримська конференція стала прикладом єднання та співпраці трьох країн-лідерів, але вже через кілька років почалася « холодна війна ». Через місяць після конференції у Радянському Союзі був знятий документальний фільм «Кримська конференція». У 2011 році режисер Тигран Кеосанян зняв фільм «Ялта-45» в жанрі бойовика. Сюжет побудований на тому, що під час підготовки до конференції у спецслужб з'явилася інформація про те, що диверсанти планують напад на її учасників. Але завдяки зусиллям спецслужб конфлікт вдалося запобігти. Правда, про історичні достовірності сюжету говорити складно. У Криму є й інші свідки подій Кримської конференції. Якщо американська делегація проживала в Лівадійському палаці, то англійська - в Воронцовському в Алупці, а радянська - в Юсуповському в Кореїзі.

Читайте також в рубриці «Відпочинок»

Запізнення на літак або втрата багажу - що робити?

Запізнення на літак або втрата багажу - що робити?

Запізнення на літак або втрата багажу, на жаль явища, які...

Що подивитися в Криму? Лівадія, Романови, Кримська конференція 1945 року

Що подивитися в Криму? Лівадія, Романови, Кримська конференція 1945 року

У Крим зазвичай їдуть влітку на море. Але, крім пляжів,...

Що подивитися в Криму? Воронцовський палац

Що подивитися в Криму? Воронцовський палац

Під час відпустки в Криму можна відвідати Воронцовський палац, який...

Як українцям правильно зустрічати Новий рік 2013 - рік Змії?

Як українцям правильно зустрічати Новий рік 2013 - рік Змії?

Раз українці вже не мислять себе без чого-небудь китайського, то...

загрузка...
Переглянути коментарі:  
 •  
 •  
 • Відповісти цитуючи
 • Quote

#5 Антон » 11.07.2019, 09:17

Перезвоните мне пожалуйста по номеру 8(991)919-18-98 Антон.
0 +−

Антон

 •  
 •  
 • Відповісти цитуючи
 • Quote

#4 iluayojijupoy » 27.05.2019, 03:22

http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin - Prix.achetercom mander.fr Amoxicillin Online hvh.lufk.poradn yk.com.uyw.yw http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
0 +−

iluayojijupoy

 •  
 •  
 • Відповісти цитуючи
 • Quote

#3 idoemenb » 27.05.2019, 02:53

http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin Online ykz.lmum.poradn yk.com.bgf.ab http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
0 +−

idoemenb

 •  
 •  
 • Відповісти цитуючи
 • Quote

#2 efwiyividsava » 20.05.2019, 10:35

http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin Amoxicillin 500 Mg xjo.ldck.poradn yk.com.ezc.rn http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
0 +−

efwiyividsava

 •  
 •  
 • Відповісти цитуючи
 • Quote

#1 lajilozu » 20.05.2019, 10:02

http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - 18 Amoxicillin Purchase btl.czuh.poradn yk.com.wkh.sy http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
0 +−

lajilozu

Додати коментар

Захисний код
Оновитизагрузка...

Зараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Що подивитися в Трускавці

Що подивитися в Трускавці

Трускавець - це перлина курортного...

Що подивитися в Полтаві?

Що подивитися в Полтаві?

Ви ще жодного разу не...

Міста України. На що подивитися …

Міста України. На що подивитися в Донецьку?

Донецьк - велике, світле місто,...

Де в світі знаходяться самі незв…

Де в світі знаходяться самі незвичайні ресторани?

Гастрономічні пригоди не завжди пов'язані...

Кому і як прийнято давати «на ча…

Кому і як прийнято давати «на чай»?

У нашій країні клієнти не...

Анталія: що подивитися?

Анталія: що подивитися?

Центральний курорт середземноморського узбережжя -...

Як провести відпустку?

Як провести відпустку?

Як провести відпустку? У літній...

Париж. Що подивитись і на що зве…

Париж. Що подивитись і на що звернути увагу

Париж - місце, яке, потрапивши...

Запізнення на літак або втрата б…

Запізнення на літак або втрата багажу - що робити?

Запізнення на літак або втрата...

Де відпочити взимку? Топ-5 місць…

Де відпочити взимку? Топ-5 місць зимівлі українців

Розпещені достатком доступних і комфортних...