Як вибрати школу самооборони?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.00 (2 Голосів)

Як вибрати школу самооборони?Знайти «свою» школу бойових мистецтв непросто, а школу самооборони - тим більше. Дати реальну підготовку можуть у будь-якому виді єдиноборств - залежить це не стільки від напрямку, скільки від тренера. Але є школи, орієнтовані саме на навчання самообороні. Запитайте себе: чого саме ви хочете досягти і який час готові витратити на навчання?

Самообороною зазвичай цікавляться, коли вміння захиститися знадобилося терміново. Значить, немає часу на підготовчий етап, можливості займатися фізпідготовкою, відточуванням філігранної техніки. Але немає і завдання вистояти на рингу 4 раунди, немає навіть цілі перемогти. Потрібно прорватися і втекти, якщо немає особливих обставин типу необхідності захищати слабкого.

Для цього потрібно вміти:

- Сильно і точно бити і захищатися від ударів;
- Не боятися бити і отримувати удари;
- Звільнятися від основних захоплень;
- Використовувати захвати і найпростіші больові прийоми;

- Використовувати підручні предмети;
- Діяти в «стандартних» ситуаціях.

Також потрібно уявляти собі:

- Тактику захисту від 2-3-х нападників;
- Принципи захисту від загроз (і атак, але це набагато складніше і небезпечніше) холодною зброєю;
- Принципи використання газової і травматичної зброї.

Отже, нам потрібно купить битки здесь і можна приступати до тренувань. Бойові навички повинні освоюватися з перших занять. Краще, якщо вони проходять без зайвого формалізму. Адже зазвичай у школах єдиноборств вчать битися не просто, а певним чином, «по школі». Це важливо, якщо ми збираємося далі практикувати даний напрямок. Для самооборони ж формальні вимоги не так важливі. Формалізація повинна не підганяти людину під стиль, а вчити її діяти більш раціонально. Є загальні правила: тримати руки перед собою; підігнути коліна; посилати зусилля від ніг і тазу; після удару повертати руку для захисту голови; бити серіями ... Конкретні ж манери руху і прийоми можуть бути індивідуальні.

Прекрасну технічну і психологічну підготовку за короткий час дають контактні спортивні єдиноборства: бокс і боротьба, контактне карате, муай-тай ... І в школах самооборони бокс часто беруть за основу. Так що варто почати з боксу. А через кілька місяців додатково зайнятися боротьбою. У ряді спортивних систем (кудо, змішані єдиноборства, бойове самбо) удари і боротьбу освоюють паралельно. Але для багатьох ситуацій досить базових навичок боксу.

А ось фізичною підготовкою доведеться займатися самостійно. Форму підтримують не тренуваннями по самообороні, а заняттями фітнесом та іншої фізичною активністю.

Навчання самообороні тим і відрізняється від «звичайних» тренувань в бойових мистецтвах, що тут немає підготовчого етапу, а техніка повинна працювати у людини з будь-яким рівнем фізичної підготовки. Якщо прийом вимагає великої сили, чи багато користі від нього літній людині, нетренованій жінці чи студенту-«ботаніку»? А адже саме людям непідготовленим потрібно вчитися себе захищати.

Розкрию секрет: прикладні навички повинні формуватися максимум за рік. Надалі їх можна і потрібно удосконалювати, але через рік ви повинні володіти впевненими навичками ведення бою хоча б з одним супротивником. І мати уявлення про те, як діяти в «типових» ситуаціях; відбитися від 2-3-х агресорів; захищатися від супротивника, озброєного ударною або колючо-ріжучою зброєю.

При необхідності можна займатися самостійно. Книг і відеоматеріалів в мережі предостатньо, а секції боксу та боротьби є практично скрізь.

Що стосується холодної зброї, то краще всього отримувати навички роботи з нею в школах ножового і паличного бою. На жаль: ні європейське, ні японське фехтування особливої ​​користі не принесуть. Але вибір є. Зараз в Україні безліч клубів ножового бою, чимало шкіл філіппінських бойових мистецтв, вивчають роботу зі зброєю в різних стилях ... Головне - здоровий глузд. Він підкаже, чи зумієте ви саме тут отримати необхідні вміння.

Зосередьтеся на тому, що швидко «схоплюється», «виходить само». Техніку, на освоєння якої вам особисто знадобиться тривалий час, залишайте на потім. Не намагайтеся вивчити побільше прийомів. Суть в умінні застосовувати обмежене число елементів в максимально широкому спектрі ситуацій.

Найкращий же варіант - проходження курсів в спеціалізованих школах самооборони, яких зараз чимало. Навчання в них часто будується модульно, курсами по 3 - 4 місяці. Починають навчання зазвичай з постановки ударної техніки, потім йде робота зі зброєю і підручними предметами.

Освоюють і навички протидії групового нападу, розбирають найбільш ймовірні ситуації. Нерідко проводяться тренінги з окремих тем: бою в обмеженому просторі, використання предметів обстановки, обороні в автомобілі тощо... Список невичерпний. А заодно в школах самооборони готують психологічно. Наприклад, привчають не боятися агресивного нападника. Учать визначати, чи можна вирішити ситуацію мирним шляхом або пора атакувати першим. І головне: тут ви навчитеся оцінювати власні можливості і ступінь небезпеки ситуації.

Проходження більш-менш повного курсу займе приблизно рік. Якщо займатися з душею, ви отримаєте навички, достатні для сучасного городянина. А далі залишається підтримувати форму, а в ідеалі один-два рази на рік брати участь у тренінгах по самообороні.

Так! Не ведіться на «чудо-курси», що обіцяють зробити з вас «машину смерті»! Інтернет заповнений подібними пропозиціями. Зазвичай вони відрізняються помітною рекламою та гучними обіцянками. Іноді пропонують і курс заочного навчання. Пропозиція підготувати за три дні «супер-воїна» повинна насторожувати розумну людину.

І в будь-якому випадку, при виборі школи подивіться відгуки про неї в Інтернеті. Найкраще на форумах, присвячених бойовим мистецтвам. Варто там же поставити запитання про вибір школи самооборони у вашій ситуації і вашому місті. Не виключено, що там ви і зустрінете свого майбутнього тренера.


Читайте також в рубриці «Спорт і фітнес»

Як розвинути гнучкість хребта?

Як розвинути гнучкість хребта?

Всі проблеми, пов'язані зі здоров'ям, які відбуваються в організмі людини,...

Я хочу почати займатися йогою, що мені для цього треба?

Я хочу почати займатися йогою, що мені для цього треба?

Я викладаю йогу вже більше 7 років і дуже часто...

Як правильно займатися йогою...

Як правильно займатися йогою...

Мабуть, кожному відомо, що йога - одна з найбільш популярних...

На что обращать внимание при выборе спортивных добавок?

На что обращать внимание при выборе спортивных добавок?

Трудно даже себе представить, какое количество людей мечтает о том,...

загрузка...
Lotto-sport UAзагрузка...

ТОП-10 по темі:

Як навчитися битися (захищати се…

Як навчитися битися (захищати себе)...

Напевно, кожного хлопця, а останнім...

Біг зранку або ввечері...

Біг зранку або ввечері...

На ранковій пробіжці можна зустріти...

Як накачати м'язи грудей в домаш…

Як накачати м'язи грудей в домашніх умовах. Відео

Красива і підтягнута фігура -...

Як бігати, щоб схуднути?

Як бігати, щоб схуднути?

Існує поширена помилка, що біг...

Як розвинути гнучкість хребта?

Як розвинути гнучкість хребта?

Всі проблеми, пов'язані зі здоров'ям,...

Як одягатися в тренажерний зал?

Як одягатися в тренажерний зал?

Одяг - це, звичайно, не...

Я хочу почати займатися йогою, щ…

Я хочу почати займатися йогою, що мені для цього треба?

Я викладаю йогу вже більше...

Як почати робити зарядку?

Як почати робити зарядку?

Питання «Як почати робити зарядку?»...

Як правильно займатися йогою...

Як правильно займатися йогою...

Мабуть, кожному відомо, що йога...