Як навчитися кататися на роликових ковзанах...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1 Голос)

Як навчитися кататися на роликових ковзанах...Більшість людей люблять дивитись фігурне катання, хокей, ковзанярський спорт, але мало хто замислювався, що ковзани - це один із зимових видів спорту, до яких можна провести «літню паралель», а саме - роликові ковзани. Величезна кількість видів спорту вимагають для заняття додаткового оснащення. Адже навіть для бігу взимку потрібен спортзал, а для серфінгу - ціле море. Тому навички вміння кататися на ковзанах допоможуть вам вести активний відпочинок і взимку, і влітку, не вдаючись до додаткових проблем. 

Роликові ковзани - чудовий вид спорту для вас і вашої сім'ї, а також компаній, друзів, родичів. Заняття цим видом спорту допоможуть зміцнити м'язи, підняти настрій і просто провести час з вітерцем. 
 
Якщо ви хочете навчитися правильно кататися на роликах і закласти вірні навички, то потрібно дотримуватися деяких порад. 
 
Вибір місця катання
 
Для того, щоб ваші вміння та навички катання на роликах не стояли на місці, а з кожним наступним кроком росли, потрібно закласти спочатку правильну модель стійки на роликах, вибрати правильне місце, ролики, а також мати інтерес. Неправильний початок може відбити подальше бажання займатися цим видом спорту назавжди. Потрібно дотримуватися кожного правила в більшій чи меншій мірі, але обов'язково. А правила зовсім неважкі.
 
Для успішного навчання їзди на роликових ковзанах слід підібрати правильне обмундирування і найголовніше місце катання. Справа в тому, що роликові ковзани на відміну від ковзанів з лезом стикаються з асфальтом, а не льодом. І всім відомо, що лід набагато гладший, ніж асфальт. З точки зору фізики це можна пояснити звичайним коефіцієнтом тертя, чим він більший, тим складніше ковзати, йти, котитися. Неозброєним оком помітно, що асфальт набагато грубіший льоду, тому й котитися буде набагато складніше. Звідси випливають правила вибору асфальту. 
 
Місце для їзди потрібно вибирати максимально гладким. Особливу увагу приділяйте на укладання асфальту, якщо він з тріщинами і пом'ятий, то новачкові краще не тренуватися, щоб уникнути наслідків. 
Справа в тому, що в роликах відчувається кожна навіть непомітна тріщинка асфальту. Якщо поверхня дуже шорстка, то в ноги буде надходити вібрація. Це буде заважати зосередитися на процесі, а також на виробленні навичок. 
 
Висновок: якщо ви обираєте місце для їзди - асфальт, то він повинен бути максимально гладким.
 
Якщо на вулиці погана погода і ви вирішили покататися під дахом у якомусь спортивному комплексі, то тут для вас перепон немає. В основному в закритих приміщеннях поверхня досить гладка і якісна для їзди. Єдиний момент, який вам піде на користь - це наявність поручнів у бортиків, посадочних місць для відпочинку та зручні місця для перевзування.
 
Вибір ковзанів
 
Ну що ж, коли вибрано місце, можна приступити до вибору ковзанів. 
Існує різна кількість видів роликів: розкладні і цілісні, пластмасові та шкіряні і т.д. Але якими б ролики не були, їх основне завдання - плавне кочення і фіксація ноги. Для виконання кожної вимоги варто вдатися до кількох рекомендацій.
 
Для фіксації ноги роликові ковзани повинні мати якісні застібки, заклепки, шнурки. Але як же вибрати які застібки кращі? Основний момент - нога повинна чітко зливатися з вашим роликом, у вас не повинно бути почуття незручності або так званого почуття «щось десь бовтається». Хочу сказати, що найоптимальніший варіант, коли є 3 види застібок: шнурівка, кліпса і липучка. Шнурівка буде фіксувати голеностоп відповідно до черевика, липучка міцно притисне кісточку до ролика, ну і кліпса зафіксує верхню частину для зручності і правильного положення ноги. Шнурки не повинні бути занадто гладкими, так як через гладкості вузол буде постійно слабшати і вам доведеться часто перешнуровуватись.
 
Вибір коліщаток на роликах - також значна частина покупки. Краще брати поліуретанові колеса, ніж пластмасові. Це забезпечить плавне кочення, хороше зчеплення з доріжкою, зносостійкість підвищиться.
Зверніть увагу на підшипники. Адже саме від них залежить ваш успіх. Чим якісніші підшипники, тим легше вам буде їхати. Найпростіший спосіб - це взяти ролик і різко провести долонею по всіх коліщаткам. Всі вони повинні крутитися протягом приблизно однакового часу не менше 10 секунд. Якщо коліщатка зупинилися не одночасно або крутилися досить малий час, це говорить про погану якість підшипників.
 
У продавця слід запитати про жорсткість коліс, яка коливається в межах від 72 до 90. Природно, більша цифра говорить про більшу жорсткість. Але не варто загострювати на цьому увагу, тому що навіть жорсткість 72 цілком здатна витримати велике навантаження.
 
Не варто забувати про діаметр колеса. Ходовий розмір колеса - 86 мм. Якщо ви збираєтеся ставати чемпіоном тільки у своєму близькому колі, то вам підійде саме цей діаметр.
 
Ну і, звичайно, не забудьте про захист. Коліна, лікті, голова повинні бути під захистом, який можна купити в будь-якому спортивному магазині. Адже здоров'я понад усе.
 
Відмінність роликів від ковзанів
 
Багато початківців дуже часто дотримуються думки, що «якщо вмієш кататися на ковзанах, то й на роликах не проблема». Варто розвіяти цей міф. Принцип їзди може і однаковий, але все що стосується маневрів, гальмувань, поворотів - тут все інакше і цьому треба вчитися не один день.
Як згадувалося раніше, асфальт має набагато більший коефіцієнт тертя, ніж лід. Що ж це означає? Справа в тому, що по асфальту їхати набагато складніше, ніж по льоду. Якщо з силою відштовхнутися і проїхати на одному ролику по асфальту, то ваш шлях буде набагато коротший, ніж якщо б ви це зробили на льоду. Тому перше попередження: вам буде потрібно багато сил і енергії, тому що кожен ваш поштовх - це досить велика трата енергії. Вам буде потрібна завзятість.
 
Ще одна важлива і очевидна особливість роликових ковзанів в тому, що вони складаються з маленьких коліщат, в той час як у ковзанів - лезо. Очевидно, не так? Але варто зауважити, що лезо досить спритно повертається навколо своєї осі на льоду, що забезпечує маневреність ковзанів, а також, спритно врізаючись в лід, дає 100% гальмування. У роликах все навпаки: тертя настільки велике, що ви не зможете робити легко різні дії, а різке гальмування спричинить падіння. Тому техніка тут зовсім інша. Навіть завзятим фігуристам буде складно в перші рази.
 
Ковзани вибираються точно в розмір на вовняний носок. Якщо розмір буде трохи більший або трохи менший, то благополучна їзда вам не буде забезпечена, навіть може спричинити деякі травми, такі як вивих. 
Ролики можна вибирати не в розмір. Якщо вам, наприклад, дали покататися на час друзі або знайомі, або вашій дитині ролики дісталися від старшого брата чи сестри і вони не підходять точно в розмір - це не біда. Свобода нозі не завадить. Але варто звернути увагу на кісточку і стопу, вони повинна бути міцно зафіксована щоб уникнути травм.
 
Якщо ви відмінно катаєтеся на хокейних ковзанах, не поспішайте розганятися на повній швидкості на роликах. Адже техніка значно відрізняється, ви можете не встигнути загальмувати, а то й зовсім не зможете, тому тут треба бути гранично акуратними.
 
Початок їзди. Поради новачкам і не тільки
 
Перед тим як стати на ролики, налаштуйтеся морально, що з першого разу може не вийти - і це цілком нормально. Не буває перемоги без поразки. Не бійтеся падати, інакше страх впасти буде сковувати ваші рухи, почуття впевненості пропаде і результати будуть не настільки хорошими. 
 
Для того щоб добре триматися на роликах, потрібно вміти тримати рівновагу. Але не треба домагатися ідеальних результатів. У русі у вас може вийти тримати рівновагу набагато швидше і простіше. Достатньо, щоб вас хтось тримав за руку, а ви намагалися пересуватися. 
 
Найпоширеніша помилка всіх початківців - це пряма спина і розігнуті коліна! Ні в якому разі не можна їздити з прямою спиною. Спина обов'язково повинна бути нахилена вперед, торс повинен бути під кутом. Коліна повинні бути зігнуті досить глибоко. 
 
Як почати рух? У русі наш центр ваги зміщується то над однією ногою, то над іншою, тому розпочати рух потрібно в положенні, коли центр тяжіння знаходиться над однією ногою. Як це зробити? Встаємо в стійку, обома руками спираємося на одну ногу, носок трохи розгорнутий назовні, а друга нога встає майже перпендикулярно попереднього положення. Поштовх потрібно проводити обов'язково в невеликому підстрибування (але без відриву від землі, звичайно), ви повинні як би пружинити вгору з глибокого присідання, коли відштовхуєтеся. Далі ви трохи проїдете і перенесете вагу на другу ногу, так само відштовхне іншою ногою. І ось ви в русі! 
 
Продовжуємо рух. Але як же гальмувати? На роликах передбачені гальма. Як правило, вони встановлені в області п'яти. Щоб загальмувати, досить поставити ногу на п'яту і зусиллям тиснути на асфальт, починати потрібно гальмувати плавно, інакше ви можете різко впасти вперед. Треба пам'ятати, що під час гальмування наше тіло прагне вперед, а ноги залишаються позаду, тобто на обличчя ризик падіння. Гальмо встановлюється на ваш розсуд або на праву ногу, або на ліву. Але ніхто вам не забороняє зробити це на дві ноги. Аби вам було зручно. 
 
Всі ці поради допоможуть вам робити правильні кроки в починаннях. Пам'ятайте головне - нічого не виходить за один раз. Тренування, тренування, тренування. Тільки тоді ви досягнете відмінних результатів. 
 
У висновку головна порада: не намагайтеся з перших занять навчитися кататися як професіонал, тобто робити різні маневри, навіть найпростіші (поворот, гальмування). Ваше завдання - розвинути навички, правильно робити перші кроки, правильно навчитися рухатися і тримати правильну рівновагу при катанні. Так-так, ви не помилилися, саме правильну рівновагу. Так як від положення центра ваги вашого тіла, залежать всі ваші результати. 
 
Налаштуйтеся морально на наполегливі тренування і тоді у вас все вийде. Не забувайте, спорт - прекрасний спосіб активного відпочинку, а також корисний внесок для вашого організму. У здоровому тілі здоровий дух. Прагніть до кращого, досягайте прекрасних результатів. Все в ваших руках.

Читайте також в рубриці «Спорт і фітнес»

Як одягатися в тренажерний зал?

Як одягатися в тренажерний зал?

Одяг - це, звичайно, не головне в спортивному залі. Він...

Вправи для схуднення

Вправи для схуднення

Як кажуть, рух це життя. Але якщо ваші рухи обмежуються...

Як навчитися кататися на роликових ковзанах...

Як навчитися кататися на роликових ковзанах...

Більшість людей люблять дивитись фігурне катання, хокей, ковзанярський спорт, але...

Як треба займатися на велотренажері, щоб схуднути?

Як треба займатися на велотренажері, щоб схуднути?

Як же часто ми чуємо думку про те, що заняття...

загрузка...
Lotto-sport UA

Додати коментар

Захисний код
Оновитизагрузка...

Зараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Як навчитися битися (захищати се…

Як навчитися битися (захищати себе)...

Напевно, кожного хлопця, а останнім...

Біг зранку або ввечері...

Біг зранку або ввечері...

На ранковій пробіжці можна зустріти...

Як накачати м'язи грудей в домаш…

Як накачати м'язи грудей в домашніх умовах. Відео

Красива і підтягнута фігура -...

Як бігати, щоб схуднути?

Як бігати, щоб схуднути?

Існує поширена помилка, що біг...

Як одягатися в тренажерний зал?

Як одягатися в тренажерний зал?

Одяг - це, звичайно, не...

Я хочу почати займатися йогою, щ…

Я хочу почати займатися йогою, що мені для цього треба?

Я викладаю йогу вже більше...

Як почати робити зарядку?

Як почати робити зарядку?

Питання «Як почати робити зарядку?»...

Як правильно займатися йогою...

Як правильно займатися йогою...

Мабуть, кожному відомо, що йога...

Як розвинути гнучкість хребта?

Як розвинути гнучкість хребта?

Всі проблеми, пов'язані зі здоров'ям,...