Вибираємо правильно бігові кросівки

Якими характеристиками повинні володіти бігові кросівки?
Амортизація
Як пише http://ostriv.ua/shop/brand/asics, амортизація, мабуть, одна з головних відмінних рис бігових кросівок від звичайних кросівок або кедів. Амортизація значно знижує ударні навантаження і допомагає відштовхуватися під час бігу, що може навіть трохи збільшити швидкість.
Амортизатори знаходяться під носком і під п'ятою. Передній амортизатор зменшує навантаження на стопу, задній - амортизує ударне навантаження на все тіло. Саме завдяки спеціальній підошві зовні спортивні кросівки виглядають більш масивно.
Сучасні матеріали і технології сприяють появі різноманітних способів амортизації, але самий перевірений і поширений на сьогодні підхід - це амортизація за допомогою повітряної подушки. Іноді порожнини в підошві заповнені спеціальним газом, а іноді в якості амортизатора використовують особливі пружинки під п'ятою.
Фіксація стопи
Кросівки для бігу повинні зручно облягати ногу. Самий перевірений спосіб фіксації спортивного взуття - шнурки. Розраховувати на кросівки на липучках або взагалі без нічого (сліпони на гумці) не варто. Липучки будуть увесь час відлипати в процесі бігу, а взуття на гумці швидко розійдеться і почне терти стопу.
Супінатор
Якщо заглянути всередину деяких бігових кросівок, то можна побачити маленький горбок на підстилці. Це спеціальний супінатор. Він дозволяє знизити навантаження на хребеті правильно розподілити вагу тіла під час бігу.
Підходяща поверхня підошви
Підошва повинна підходити поверхні, по якій ви збираєтеся бігати. Якщо планується біг по рівному асфальту, то підійде рифлена підошва. Якщо по бездоріжжю, тоді кращим варіантом буде рельєфна підошва зі спеціальними зубцями і іншими «спецефектами». Чим більше рельєфна підошва, тим краще зчеплення з землею. Особливо це відчутно під час вологої погоди.
Кросівки повинні дихати
Хороші бігові кросівки повинні сприяти повітрообміну під час бігу. За подібну функцію зазвичай відповідає верхня частина взуття. Там матеріал повинен бути м'яким, але міцним. Можливі невеликі дірочки або сіточка.
Щоб нога сильно не потіла, потрібно подбати про натуральність матеріалу, з якого виготовлено взуття. Підходящі варіанти - шкіра і бавовна.
Догляд за взуттям
Взуття завжди повинне бути сухим і чистим. Сушити намоклі кросівки краще при кімнатній температурі. Фен, пічка, обігрівачі використовувати не можна ні в якому разі, так як взуття просто деформується, а може навіть розклеїтися. Допустимий варіант - сонячні промені. Але і тут потрібно враховувати температуру: не варто виставляти бігове взуття сушитися на тридцятиградусне пекло.
Якісний дезодорант для ніг послужить хорошу службу. З одного боку, він прибере неприємний запах, з іншого - збереже стопи від розвитку грибка.
Ось це все, що потрібно знати при виборі та експлуатації кросівок для бігу. Як бачимо, вибрати гарні кросівки досить легко. Але головне, не слід забувати про правильний догляд за ними та про гарний настрій під час занять. У такому випадку буде дійсно здоровий і комфортний біг.
Читайте також в рубриці «Спорт і фітнес»

Як накачати м'язи грудей в домашніх умовах. Відео
Красива і підтягнута фігура - мрія будь-якої дівчини, а пружні...

Вчимося вибирати бігову доріжку, - тренажер для спортивних занять
Купівля тренажера, будь-якого - справа відповідальна, оскільки це безпосередньо стосується...

На что обращать внимание при выборе спортивных добавок?
Трудно даже себе представить, какое количество людей мечтает о том,...
загрузка...
Посилання по темі:
загрузка...