Як навчити дитину математики

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (2 Голосів)
Як навчити дитину математикиВаш карапуз вже знає цифри і освоїв рахунок до десяти? Сміливо приступайте до цікавої математики! Довідники, книжки, кубики і більш сучасні гаджети вам в допомогу. Але основний упор робіть на уяву і використання логіки, використовуючи найрізноманітніші матеріали. Спробувати можна все: машини, дерева, олівці, подушки, іграшки, склянки, тарілки (і розбиті теж). Тільки самі позначення (цифри) поки залиште у сторонці. 

Перетворіть додавання і віднімання в захоплюючу гру. А ще краще - почніть математичні розваги на прогулянці. Науково аргументовано, що фізична дія розганяє клітини мозку: отже, для самих юних математиків будь-яка інформація доходить куди швидше й ефективніше, коли вони грають у развивающие игрушки от 6 месяцев.

1. Найперший крок в арифметиці - плюс і мінус один. Дайте дитині листочок або паличку, собі знайдіть таку ж. Пограйте в жаднюг і добрих друзів, промовляйте дії: один листочок і ще один - тепер у тебе два листочка.

На наступній прогулянці візьміть вже три однакових предмета. І так далі.

Ваш син захоплений машинами? Складайте автомобілі. Донька обожнює грати в ляльки? Використовуйте сукні, іграшкові черевички, посудки.

Найбільш проста для розуміння і традиційна гра в цьому плані - теремок. Поселити туди можна кого завгодно і скільки завгодно, головне - додавати жителів по одному, повторювати по багато разів, але тільки до того моменту, поки малюк готовий сприймати.

«Виселення» проводите за тією ж схемою.
2. Ускладнюйте процес віднімання, додавання по порядку і поступово. Не поспішайте. Придумуйте різноманітні ігри. Ляльки можуть парами ходити в гості, а машини перевозити вантажі в різній кількості. А ще хлопцям подобаються ігри з незвичайним матеріалом: можна вважати, хто більше лопне повітряних кульок, або розливати у склянки підфарбовану воду, або робити різнокольоровий лід, щоб потім з його допомогою зайнятися математикою, розкладаючи в формочки.

3. Влаштуйте вечір рідні, порахуйте всіх, хто прийшли: бабусь і дідусів, сестер і братів, дядечків і тіточок. Прекрасно, якщо є можливість дійсно запросити всіх в гості, зібратися за великим столом, веселим сімейством. Але можна скористатися і фотоальбомом. Додавайте і віднімайте, розділивши родичів по категоріях. Наприклад, по родинним зв'язкам, за віком, по приналежності до сильної і прекрасної статі.

4. Арифметика відмінно засвоюється разом з ... цукерками, а якщо боїтеся діатезу, візьміть горіхи, сухофрукти, фрукти. Тільки стежте, щоб дитина не подавилась, промовляючи, скільки залишилося і скільки він вже з'їв.

5. Настільні ігри-бродилки з кубиком включіть в щоденний ритуал. Для початку вибирайте самі прості, короткі, із знайомими героями. Такі і самостійно можна виготовити. Можливо, подібні малорухомі розваги не втримають надовго увагу малюка, але і 10-15 хвилин вистачить, щоб в маленькій голівці відклалися корисні знання.

6. Набивши руку в додаванні-відніманні в рамках десяти, перемикайтеся на десятки, сотні, тисячі. Тут вже потрібні цифри. Просто пояснюйте, що сотні слідують за десятками, тисячі за сотнями, і домальовуйте нулики. Не використовуйте при цьому дієслово «додавати». Нулі не додаються, а додаються виключно для позначення. Важливо втовкмачити це дошкільнику, щоб потім він сприймав більш важкі завдання. Оперувати в розумі складними числами легко, коли розумієш ази.

Зараз в школах часто вивчають не тільки таблицю множення, а й деякі інші приклади (перехід через десяток - допустимо, 8 +7). І інші методи теж мають право на існування. Допитливим крихтах будуть цікаві усілякі пояснення і завдання, якщо подавати їх у інтригуючій формі і з використанням оригінальних «посібників».

Грайте, разом шукайте відповіді на питання, вправляйтеся кожен день, і ви неодмінно отримаєте результат. Головне - не тиснути і не квапити події, тоді все буде просто як двічі два!

Читайте також в рубриці «Материнство»

Як одягнути дитину по погоді

Як одягнути дитину по погоді

Щоразу перед виходом на вулицю будь-яка мама цікавиться питанням, як...

Як зберегти здоров'я під час вагітності...

Як зберегти здоров'я під час вагітності...

У цей складний період в організмі жінки відбувається серйозна перебудова,...

Як перебороти страх перед пологами

Як перебороти страх перед пологами

У душі будь-якої жінки живе страх перед пологами. Це страх...

Вибираємо іграшки для розвитку дитини

Вибираємо іграшки для розвитку дитини

Пропозицій на ринку дитячих товарів багато і різноманітно. Часом стає...

загрузка...

Рекомендуємо:

Вагітність на mamatato.com

Все, що потрібно знати про вагітність і материнство.

Вагітність на mamatato.com

Це питання виникає у новоспечених вагітних одним з перших.
загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як розвивається вагітність...

Як розвивається вагітність...

Як відбувається розвиток вагітності по...

Чи робити дитині щеплення (приви…

Чи робити дитині щеплення (прививки)?

Щеплення - болюча тема для...

Який одяг потрібен новонароджено…

Який одяг потрібен новонародженому?

Питання «Який одяг потрібен новонародженому?»,...

Годування грудьми. Як кинути та …

Годування грудьми. Як кинути та перестати?

Ось вже ваш малюк підріс,...

Діти. Виховувати чи любити?

Діти. Виховувати чи любити?

Коли в родині з'являються діти,...

Як читання казок впливає на дити…

Як читання казок впливає на дитину...

Старі, добрі казки розповідають малюкові...

Як дізнатися вагітна чи ні...

Як дізнатися вагітна чи ні...

У кожної жінки вагітність протікає...

Як правильно прати дитячі речі?

Як правильно прати дитячі речі?

Речі маленької дитини кожен день...

Рекомендації при виборі дитячого…

Рекомендації при виборі дитячого ліжечка

Народження малюка, напевно, найщасливіша і...

Як привчити дитину до порядку...

Як привчити дитину до порядку...

Кожна мама знає, що значить...