Коли віддавати дитину до школи

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.75 (2 Голосів)
Коли віддавати дитину до школиРано чи пізно перед усіма молодими батьками постають тривожні запитання:  
- Коли віддавати дітей до школи  
- В яку віддавати школу  
- Що краще, спецшкола для обдарованих дітей або класична школа. 

Питань дійсно багато, і від того, як ви поступите, залежить майбутнє вашої дитини. Але перш, ніж ми станемо розглядати ці питання, хочу зауважити, пишу як мати і бабуся, виходячи з власного досвіду, а не з практики. Коли мене, питають, у скільки ж років віддавати дитину в школу, я перебуваю в сумніві. Своїх дітей, ми віддали рано. Тоді, тільки з'явилися перші експериментальні класи для шестирічок. Спочатку пішов до школи син, він був старший сестри на три роки. У дитячому садку йому було вже нудно, не хотів ходити. У школу дійсно пішов з бажанням. З навчанням ніяких проблем не було всі 11 класів. Навчання дитині давалося легко. Щось подібне було з дочкою. Особливих труднощів не було.

Але ось через два роки настане пора і онуку до школи. І я не знаю, що молодим порадити, якщо, звичайно, вони звернуться за порадою. Та школа, яка була двадцять п'ять років тому і нинішня - небо і земля. І за рівнем знань, і по дитячому розвитку і за вимогами до учнів. А перш за все по спілкуванню дітей між собою. Ставленням до вчителів. І тут стільки негативного, що по неволі задумаєшся. Хоча начебто, має бути навпаки. Стільки фахівців з двома, трьома дипломами. Стільки психологів у садочках, гімназіях, школах. Але як були проблеми з дітьми, так і залишилися. Напевно, фахівці зі мною не погодяться, хіба, що якщо опиняться на місці батьків, тоді, може бути, думка буде іншою.

Не віддавайте дітей в спецшколи, для дітей з відхиленням у розумовому розвитку. Якщо немає явного захворювання. Деяким дітям після психологічних тестів дають таку рекомендацію. Але єдиний тест не завжди показник нестачі знань дитини. Потрібно враховувати, що діти різні за темпераментом, хтось тямущий, швидший, активніший, комусь потрібен час обдумати, перш ніж сказати. Хтось дуже сором'язливий від природи. Він потрапив в чужу обстановку. Дитина ще маленька, а їй дають тест, причому за складністю буває, що не всякий дорослий розбереться. Не відповів: рішення комісією прийнято-спецшкола. Тут потрібно або налаштувати дитину на зустріч з психологами, або ж займатися з дитиною частіше, що б він був впевненіший в собі.

Дитина це імітатор, він буде наслідувати мимоволі тому, хто поруч з ним. Що йому дасть подібна школа-ярлик? Так що перш, ніж дати згоду, подумати треба і навіть не сім разів.

Друга проблема, варто віддавати в школу для обдарованих дітей. Не знаю, не знаю. Для кожного, як кажуть свої діти найрозумніші і улюблені. Але добре подумайте - чи потягне дитина цю ношу, чи не зламається. Адже що приховувати - діти іноді бувають жорстокі. Слабкості в знаннях, якщо вони більш сильні в цьому, не пробачать. Тому знову потрібна хороша підготовка для шкіл такого типу.

Ви спроможні, і бажаєте віддати дітей в елітну школу. Це було б непогано для дитини, і не тому, що там краще вчать, (спірне ще питання) і не для понтів. Просто класовість нинішнього часу, не дозволяє дітям почуватися в безпеці. Ні тим, у кого гроші є, ні тим, у кого їх немає. Антагонізм буде це точно, і обзивання один одного будуть, і снобізм дитячий, і образи на батьків, що не багаті, як інші. Вважаєте, що дитина в силах це винести ... Якщо ні, то шукайте дуже хорошу школу, а то вони як гриби елітні ростуть, трюфеля чи що?

Як ми бачимо, скрізь є підводні камені, і обходити ці камені, вам доведеться разом з дитиною. Доведеться починати вчитися з нуля - пізнавати разом з дитиною цю азбуку.

Так, коли ж віддавати дитину школу, у скільки років? Коли він буде готовий до захисту. І не зрозумійте мене неправильно. Школа дійсно не ясла, і не гра. Школа - перший щабель у доросле життя. Готуйте дитину до захисту. Ні, це не елементарні бійка і агресія. Кого в школі найбільше ображають, ви повинні знати це за власним дитинством? Слабких, недорікуватих, боягузливих. Якщо у дитини проблеми з мовленням, обов'язково виправте дефект мови у логопеда. Дитина буде відчувати себе більш впевненим. Якщо боязкий, значить вчіть, як не боятися. Добре б, якщо у дитини було яке-небуть захоплення, що б він зміг завоювати повагу однокласників. І будь ласка, при можливості влаштуйте дитину в дитячий сад, не сумнівайтеся - і віддавайте. Це перші кроки в суспільстві. Домашнє виховання прекрасно - але тепличне середовище, в житті за своє місце доведеться боротися. А найголовніше - убивайте в собі сноба, тоді у дитини не буде снобізму. Займайтеся з дитиною, до школи він повинен вміти читати і рахувати. Час диктує такі правила. Чому деякі діти відстають від однолітків? Не підготовлені. Вчителям не завжди виходить звернути увагу на кожного, а вимоги однакові для всіх.

Згадайте слова Суворова: "Важко в навчанні, легко в бою". У вас попереду півроку. Будьте готові. З Богом, і в добрий час!

Читайте також в рубриці «Материнство»

Як зберегти здоров'я під час вагітності...

Як зберегти здоров'я під час вагітності...

У цей складний період в організмі жінки відбувається серйозна перебудова,...

Годування грудьми. Як кинути та перестати?

Годування грудьми. Як кинути та перестати?

Ось вже ваш малюк підріс, спробував на смак різні продукти...

Як підготувати себе до вагітності...

Як підготувати себе до вагітності...

В ідеалі вагітність повинна приносити щастя і радість очікування. А...

Коли і як правильно говорити з дітьми про секс?

Коли і як правильно говорити з дітьми про секс?

З дорослішанням дитини кожен батько починає себе запитувати і задаватися...

загрузка...

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Рекомендуємо:

Вагітність на mamatato.com

Все, що потрібно знати про вагітність і материнство.

Вагітність на mamatato.com

Це питання виникає у новоспечених вагітних одним з перших.
загрузка...

Зараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Чи робити дитині щеплення (приви…

Чи робити дитині щеплення (прививки)?

Щеплення - болюча тема для...

Годування грудьми. Як кинути та …

Годування грудьми. Як кинути та перестати?

Ось вже ваш малюк підріс,...

Як дізнатися вагітна чи ні...

Як дізнатися вагітна чи ні...

У кожної жінки вагітність протікає...

Як привчити дитину до порядку...

Як привчити дитину до порядку...

Кожна мама знає, що значить...

Як правильно прати дитячі речі?

Як правильно прати дитячі речі?

Речі маленької дитини кожен день...

Як визначити термін пологів?

Як визначити термін пологів?

По терміну вагітності можна визначити...

Як навчити дитину математики

Як навчити дитину математики

Ваш карапуз вже знає цифри...

Як розвинути пам'ять у дитини...

Як розвинути пам'ять у дитини...

Як розвинути пам'ять у дитини?...

Перші пологи. Що потрібно знати?

Перші пологи. Що потрібно знати?

Перші пологи для жінки -...

Як читання казок впливає на дити…

Як читання казок впливає на дитину...

Старі, добрі казки розповідають малюкові...