Чим годувати малюка. Дитяче харчування

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 (2 Голосів)

Дитяче харчуванняМозок дитини містить кілька мільярдів клітин і повинен рости разом з його тілом. Розум дитини залежить як від кількості клітин, так і від кількості зв'язків між ними. Щоб у міру зростання малюка збільшуватиметься і те і інше, мозок дитини треба стимулювати. Для цього є два шляхи: перший - це виховання, а другий - правильне харчування. 

Дуже важливо, а, може бути, це головне, щоб дитина постійно знала і відчувала, що його люблять. Це сприяє і зростанню мозку, і утворення безлічі зв'язків між його клітинами - нейронами. Діти, яким з раннього віку читають книжки, краще вчаться в школі і більш досягають успіху в дорослому житті. Ігри з дорослими і з іншими дітьми допомагають розвиватися інтелектуально, соціально, фізично і емоційно.

Найкраще діти навчаються на прикладі дорослих. Якщо ви співаєте, то і дитина намагається співати, якщо ви малюєте, то і він малює. Наслідуючи дорослих, діти набувають перші трудові та інтелектуальні навички. Дитячі комп'ютерні ігри, дитячі ТВ-шоу - це теж важливі засоби навчання і виховання. Деякі батьки взагалі позбавляють дітей спілкування з комп'ютером і телевізором. Це невірно, але комп'ютер і телевізор гарні в міру.

Виховання - вихованням, але, щоб дитина правильно росла і правильно розвивався її мозок, необхідне правильне, раціональне харчування. Перше і дуже важливе - годування дитини в перший період його життя маминим молоком. За час «сексуальної революції» в «просунутих країнах» - в США, країнах Європи та ін - жінки, щоб зберегти сексуальну привабливість і швидше прийти в «форму» після пологів, взагалі перестали годувати новонароджених грудним молоком. Було створено і випущено безліч продуктів, «аналогічних грудному молоці». Однак тривалий період такого годування в тих самих країнах показав, що розумові здібності дітей значно погіршилися. Тому в США, наприклад, які йшли «попереду планети всієї», так багато олігофренів, аутистів і інших дітей з порушеннями розумової діяльності, а також з ожирінням. Наукові спостереження показують, що тривале годування грудьми робить дитину набагато розумнішою. І хоча в Україні останнім часом кількість матусь, що годують своїх діток грудьми, зросла, але все-таки більшість віднімає їх від грудей занадто рано. Зараз багато жінок хочуть виростити зі своїх чад геніїв. Може, хоч це змусить їх годувати діток грудьми подовше. Груднички можуть обходитися без твердої їжі протягом, принаймні, першого року життя.

Якщо ви хочете купити дитяче харчування, то повинні знати, що прикорм у раціон дитини треба вводити поступово. Краще починати з фруктів і каш. До м'яса краще переходити пізніше. Промислово виготовленого дитячого харчування слід по можливості уникати, так як воно рафіноване до втрати всього корисного і містить хімічні добавки, шкідливі для дитини. Найкраще готувати прикорм самим, причому зі свіжих фруктів, овочів і м'яса. Їх потрібно ретельно промити, що потрібно - зварити, і все дуже добре протерти вручну або за допомогою блендера. Годувати дитинча треба переважно з ложечки. В якості першого прикорму особливо гарні свіжий банан і варена солодка картопля (батат). Хліб краще давати цільнозерновий, маленькими шматочками. Для приготування каш потрібні натуральні крупи.

Коров'яче молоко можна спробувати давати після шести місяців, але обережно, тому що деякі діти його не перетравлюють, а у деяких буває алергія. З курячими яйцями потрібно почекати до року, варити їх круто і починати з розім'ятого жовтка.

Дорогі матусі! Кожна дитина має свою норму харчування. І якщо він поїв, а потім дає зрозуміти чи говорить, що наївся, не треба запихати в нього їжу насильно! Зазвичай чадолюбні батьки перегодовують своїх дітей. А діти, перегодовані в ранньому віці, згодом схильні до ожиріння. Саме тому в США так багато ожирілих дітей і дорослих. Головне правило харчування дітей, та й інших членів сім'ї - використання мінімально перероблених, натуральних продуктів. Чим більше і глибше продукт перероблений, тим менше він корисний. Практично будь-який продукт має найбільшу поживну цінність у сирому вигляді. Принаймні, овочі і фрукти краще споживати в сирому вигляді. Час їх термічної обробки повинен бути мінімальний. Використовуючи тільки натуральні продукти, не піддаючи їх надмірної обробці та керуючись здоровим глуздом, цілком можна забезпечити здорове харчування дітей і всієї сім'ї. І, заради Бога, не забивайте собі голову псевдонауковими «теоріями» про шкоду курячих яєць, молока і інших натуральних продуктів. За допомогою натуральних продуктів можна харчуватися різноманітно і збалансовано, отримуючи все необхідне для здоров'я і розвитку.

Найважливіша частина харчування дитини - сніданок. При недостатньому сніданку діти швидко втомлюються і робляться уразливими для збудників хвороб. Не зашкодять і перекушування. Ви ж не будете тримати своє чадо голодним, якщо воно просить їсти! Але важливо, щоб це були натуральні продукти - свіжі фрукти, родзинки, горіхи, насіння, сирі овочі, молоко, йогурт. І все, що можна, має бути добре промитим. Батьки! Пам'ятайте! Дитина не зобов'язаний їсти все, що ви їй пропонуєте! І якщо ви десь прочитаєте, що дуже корисний, наприклад, шпинат, а дитина його не хоче, їжте шпинат самі, а дитині дайте те, що йому подобається. Дотримуючись, звичайно, справжніх рекомендацій. І буде вам благо, а в небесах - благословення. А дітки виростуть найрозумніші на світі!


Читайте також в рубриці «Материнство»

Як вибрати підгузник: важливі параметри

Як вибрати підгузник: важливі параметри

Підгузники для дітей відрізняються за розміром (вагою дитини), фасоном і...

Перші пологи. Що потрібно знати?

Перші пологи. Що потрібно знати?

Перші пологи для жінки - особлива подія, до якої потрібно...

Чи вміє ваша дитина концентрувати увагу?

Чи вміє ваша дитина концентрувати увагу?

Вирішальне значення для результатів будь-якої праці має здатність концентрувати увагу....

Як молодим мамам реагувати на нав'язливі поради?

Як молодим мамам реагувати на нав'язливі поради?

Порадники бувають різні і більшість з них - це зовсім...

загрузка...

Рекомендуємо:

Вагітність на mamatato.com

Все, що потрібно знати про вагітність і материнство.

Вагітність на mamatato.com

Це питання виникає у новоспечених вагітних одним з перших.
загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як розвивається вагітність...

Як розвивається вагітність...

Як відбувається розвиток вагітності по...

Чи робити дитині щеплення (приви…

Чи робити дитині щеплення (прививки)?

Щеплення - болюча тема для...

Який одяг потрібен новонароджено…

Який одяг потрібен новонародженому?

Питання «Який одяг потрібен новонародженому?»,...

Годування грудьми. Як кинути та …

Годування грудьми. Як кинути та перестати?

Ось вже ваш малюк підріс,...

Діти. Виховувати чи любити?

Діти. Виховувати чи любити?

Коли в родині з'являються діти,...

Як читання казок впливає на дити…

Як читання казок впливає на дитину...

Старі, добрі казки розповідають малюкові...

Як дізнатися вагітна чи ні...

Як дізнатися вагітна чи ні...

У кожної жінки вагітність протікає...

Як правильно прати дитячі речі?

Як правильно прати дитячі речі?

Речі маленької дитини кожен день...

Рекомендації при виборі дитячого…

Рекомендації при виборі дитячого ліжечка

Народження малюка, напевно, найщасливіша і...

Як привчити дитину до порядку...

Як привчити дитину до порядку...

Кожна мама знає, що значить...