Як розвинути пам'ять у дитини...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (2 Голосів)

Як розвинути пам'ять у дитини...Як розвинути пам'ять у дитини? Якщо ви ставите собі подібне питання, це говорить про те, що ви розумієте, наскільки важливо кожній дитині володіти мистецтвом запам'ятовування. У перші роки життя малюк запам'ятовує лише те, що йому цікаво і викликає різні емоції. 

Вирісши, дитина стикається з необхідністю запам'ятовування інформації. Чим раніше почати розвивати різні види пам'яті у малюка, тим легше йому буде даватися навчання у майбутньому, і тим впевненіше він буде себе почувати, сівши одного разу за парту. Але як розвивати пам'ять у малюків? Перш за все, налаштуйтеся на те, що ви граєте з малюком, а не займаєтеся з ним, і не вчіть його. А хто ж з діток відмовиться пограти з мамою. Адже є так звані vulnerable children, яким потрібна турбота та опіка. І саме через ігри можна розвинути в них необхідні навички. Отже, підберіть момент, коли у вашого малюка гарний настрій, ви вільні і можете ні на що не відволікатися (хоча б 10 хв.), і починайте. Ось кілька ігор для тренування різних видів пам'яті, в які діти грають з великим задоволенням.

1. Знайди пару.

Для гри потрібно виготовити від чотирьох (якщо дитина маленька) до 10 пар карток на будь-яку тематику. Кожна пара - це дві однакові кольорові картинки, наклеєні на картон розміром 80 мм на 60 мм. Тему картинок виберіть у залежності від того, що хочете повторити (вивчити) з дитиною - кольори, види транспорту, тварини і т.д. Перед грою розкладіть на столі або на підлозі кілька пар карток, картинкою вниз. По черзі, відкривайте з дитиною дві будь-які картки. Якщо попалися дві однакові картинки, гравець забирає їх собі, і відкриває дві картки ще раз. Якщо відкриті різні картинки, - їх потрібно знову перевернути і покласти на місце. Спочатку малюк просто буде намагатись відгадати, де яка картинка, потім почне усвідомлено запам'ятовувати їх розташування. Виграє той, хто за гру відкриє більше однакових пар. Для діток постарше можна використовувати 10 пар карток і більше. Гра захоплююча як для дітей від трьох років, так і для дорослих!

2. Хто де сидів?

Для гри поставте стілець посеред кімнати і візьміть кілька невеликих іграшок вашого малюка (м'які іграшки, різні тварини, ляльки). Одну іграшку поставте (посадіть) на стілець, іншу - під стілець, когось розмістіть справа, когось - зліва. Можна покласти ще одну на спинку стільця, і т. д. Розкажіть коротку історію про те, як іграшки пішли гуляти, а коли повернулися, забули, хто де живе. Візьміть всі іграшки, покажіть, як вони гуляли, а потім покладіть їх недалеко від стільця. Нехай малюк сам розсадить їх по місцях. Потім поміняйте їх місце проживання і зіграйте ще раз. Від імені іграшок, подякуйте малюку за допомогу.

3. Виправ помилку.

Прочитайте малюкові казку або коротку розповідь. Потім починайте переказувати її, але робіть в ній помилки (змінюйте події, слова героїв або їх імена). Нехай дитина виправляє вас і каже правильний варіант. Ваше завдання - кожен раз говорити йому, що він правий, і похваліть його, що він так добре запам'ятав казку.

4. Загадковий лист

Намалюйте на аркуші паперу кілька «загадкових знаків», які стоять у ряд, - це можуть бути хрестики, кружечки, хвилясті лінії, трикутники і т.п. Розкажіть малюкові історію про те, як дівчинка написала листа бабусі і попросила свою собачку, віднести його. По дорозі до бабусі собачка потрапила під дощ, і він змив з листа загадкові літери. Попросіть малюка згадати і написати на іншому аркуші загадкові знаки в правильному порядку. Для зовсім маленьких можна починати з двох простих знаків, поступово додаючи їх і, тим самим, ускладнюючи завдання малюкові. В кінці гри «прочитайте» уявний текст листа, і подякуйте малюка від імені героїв вашої історії.

5. Що пропало?

Варіантів цієї гри безліч, до того ж, ваша фантазія може підказати вам і нові версії. Приміром, на дошці для малювання крейдою або маркером, покажіть картинку з декількох деталей (підійде будиночок, лялька, ваза з квітами і т. д.). Потім попросіть малюка відвернутися, і зітріть одну деталь малюнка. Запитайте в дитини, що пропало. Потім зітріть з дошки інший елемент і т. д. Можна розкласти на столі різні предмети, і після того, як дитина відвернеться, прибрати один. Як і в першій грі, малюк повинен згадати, що пропало.

Веселий настрій і гарна пам'ять вам гарантовані!


Читайте також в рубриці «Материнство»

Вибираємо дитяче ліжечко для малюка

Вибираємо дитяче ліжечко для малюка

До вибору ліжечка для майбутнього малюка варто підійти з усією...

Що потрібно знати при виборі слінга для новонародженого?

Що потрібно знати при виборі слінга для новонародженого?

Велика частина сучасних мам знають багато чого про слінги та...

Вибираємо няню для дитини

Вибираємо няню для дитини

Як вибрати няню для дитини? На що звернути увагу при...

Діти. Виховувати чи любити?

Діти. Виховувати чи любити?

Коли в родині з'являються діти, а потім виростають до здатності...

загрузка...
Переглянути коментарі:  
  •  
  •  
  • Відповісти цитуючи
  • Quote

#1 Олена » 22.09.2015, 22:31

Дорогі матусі, хочу порадити вам хороший дитячий журнал « Пізнайко».
Веселий, яскравий та розвиваючий логіку у дитини, він ідеально підійде до вашого малюка.
Журнал є в різних вікових категоріях, від 3 до 10 років, та моє багато веселих ігор для дитини, а також за допомогою журналу можна вчити англійські мову.
Раджу!
http://posnayko.com.ua/ru/
+1 +−

Олена

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Рекомендуємо:

Вагітність на mamatato.com

Все, що потрібно знати про вагітність і материнство.

Вагітність на mamatato.com

Це питання виникає у новоспечених вагітних одним з перших.
загрузка...

Зараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Чи робити дитині щеплення (приви…

Чи робити дитині щеплення (прививки)?

Щеплення - болюча тема для...

Як розвивається вагітність...

Як розвивається вагітність...

Як відбувається розвиток вагітності по...

Годування грудьми. Як кинути та …

Годування грудьми. Як кинути та перестати?

Ось вже ваш малюк підріс,...

Як дізнатися вагітна чи ні...

Як дізнатися вагітна чи ні...

У кожної жінки вагітність протікає...

Як правильно прати дитячі речі?

Як правильно прати дитячі речі?

Речі маленької дитини кожен день...

Діти. Виховувати чи любити?

Діти. Виховувати чи любити?

Коли в родині з'являються діти,...

Як привчити дитину до порядку...

Як привчити дитину до порядку...

Кожна мама знає, що значить...

Як визначити термін пологів?

Як визначити термін пологів?

По терміну вагітності можна визначити...

Як навчити дитину математики

Як навчити дитину математики

Ваш карапуз вже знає цифри...

Як розвинути пам'ять у дитини...

Як розвинути пам'ять у дитини...

Як розвинути пам'ять у дитини?...