Як зберегти подружню любов? Спілкування

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 (1 Голос)

Як зберегти подружню любовГоловне в сімейному спілкуванні - разом з партнером знайти таке рішення проблеми, яке влаштує обох, а не «поставить його на місце». Якщо вдалося знайти рішення - при всіх відмінностях у ваших думках - значить, ви близькі до досягнення тієї рівноваги, яка і забезпечує довге життя подружньої любові.

У будь-якій справі потрібно розрізняти великі, глобальні цілі і більш дрібні, приватні. Сімейне життя не виняток. Може бути, об'єктивно ви маєте рацію в тій чи іншій суперечці. Але ваша перемога може призвести до того, що ви багато втратите в головному - віддалитеся один від одного.

Не рахуйте взаємних помилок і промахів, не «ведіть рахунок». Багато разів я запитував щасливе подружжя, які прожили разом десятки років: як вам вдалося зберегти любов? І майже завжди чув у відповідь: ми не рахували, скільки разів кожен з нас був не правий!

Корисне і конструктивне спілкування в родині часто перетворюється на безплідний обмін словами і навіть у сварки через якісь на перший погляд невинні і непомітні причини, «запускаємо» слова та інтонації, які викликають у нас образу, роздратування чи гнів, змушують захищатися. Дуже важливо визначити, що ж це за слова. Встановити це набагато корисніше, ніж просто придушувати своє роздратування в таких конфліктах.

Я знав подружню пару, у якій обговорення будь-яких сімейних проблем йшло спокійно, до тих пір поки чоловік не вимовляв фразу: «Ну як мені тобі це пояснити? ..» Дружина автоматично сприймала це як образу («дурою мене вважає!"); жінку охоплювало роздратування і переконати її в чому-небудь ставало зовсім неможливим. А насправді, як ми всі разом з'ясували, її чоловік, вимовляючи злощасну фразу, мав на увазі зовсім інше - він себе вважав неповноцінним, нездатним чітко висловити думку.

Один дієвий метод поліпшити подружнє спілкування - зосередитися на позитивних, а не на негативних сторонах наших проблем, особливо в тих випадках, коли ми заперечуємо партнеру, прагнемо його переконати. Будь-яке висловлювання ефективніше, якщо ми формулюємо його позитивною мовою. «Обов'язково опусти лист у ящик!» запам'ятовується набагато краще, ніж «Дивись, не забудь опустити цей лист». Чим більш негативно ви висловлюєте свою думку, тим менш охоче сприймуть її ваші близькі і тим швидше вони її забудуть.

У багатьох випадках для того щоб покращити спілкування в родині, корисно зменшити кількість слів, якими ми обмінюємося. Як часто ми приймаємо багатослівні і довгі розмови за істинно глибоке спілкування! Насправді це зовсім не одне і теж. Трохи помовчавши - але помовчавши доброзичливо - ми даємо і собі і партнеру можливість точніше зрозуміти значення сказаного, ретельніше підібрати слова.

Щоб зберегти подружню любов, важливо навчитися спілкуватися на більш високому рівні, ніж зазвичай. Обговорювати саме наше спілкування, обговорювати те, ЯК ми говоримо один з одним, ЩО ми говоримо один одному. Не замислюючись над цим, важко знайти вміння повністю висловлювати свою точку зору і добре розуміти, що з цього приводу думає інший. Тому сімейне щастя можливе, якщо теорію застосувати на практиці!


Читайте також в рубриці «Любов та секс»

Як привернути увагу чоловіка, який тобі подобається

Як привернути увагу чоловіка, який тобі подобається

Саме це є однією з головних причин завищених вимог до...

Як зберегти секс після шлюбу?

Як зберегти секс після шлюбу?

У хіт-параді проблем, що хвилюють людство, відразу після «Чи є...

Як зберегти шлюб...

Як зберегти шлюб...

Питанням про збереження шлюбу в той чи інший період задається...

Чоловік не хоче другої дитини – поради психолога

Чоловік не хоче другої дитини – поради психолога

Між подружжям бувають різні проблеми, які вимагають підвищеної відповідальності при...

Додати коментар

Захисний код
ОновитиЗараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Як дізнатися, хто тебе любить? Ш…

Як дізнатися, хто тебе любить? Шкільні ворожіння і прикмети

Шкільний час - самий чудовий...

Як навчитись правильно цілуватис…

Як навчитись правильно цілуватися. Відео

Як правильно цілуватися? Ті, хто вважають...

Як язиком зробити чоловікові при…

Як язиком зробити чоловікові приємно в ліжку

Жінки від природи емоційні істоти...

Що робити, коли хочеться сексу?

Що робити, коли хочеться сексу?

В інтернеті натрапила на запитання...

Як зрозуміти, чи любить він тебе…

Як зрозуміти, чи любить він тебе?

Розібратися у своїх почуттях не...

Як знайти хлопця...

Як знайти хлопця...

Самотність, як ні що інше,...

Як розвести на секс?

Як розвести на секс?

Природа відводить сексу дуже важливе...

Що потрібно зробити для хлопця, …

Що потрібно зробити для хлопця, щоб після сексу він був задоволений?

Трапляється так, що ваше сексуальне...

Як зрозуміти, що ти подобаєшся х…

Як зрозуміти, що ти подобаєшся хлопцю

Якщо у хлопця немає звички...

В якій позі можна швидко завагіт…

В якій позі можна швидко завагітніти. Картинки

Більшість сімейних пар вважають, що...