Аудіокниги. Плюси та мінуси

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.83 (3 Голосів)
АудіокнигиВ інтернеті відбуваються запеклі суперечки, що краще - читати паперову книгу або в електронному варіанті. А як щодо того, щоб книгу слухати? І що конкретно послухати, якщо ви любитель аудіокниги? ... Адже наші батьки, і не тільки вони - навіть бабусі й дідусі були добре знайомі з таким варіантом художніх творів. Більше того, вони набагато більше, ніж ми, слухали книги! 

Ви запитаєте - як? Адже у них не було МП3-плеєрів, комп'ютерів, планшеток ... А слово «радіо» вам про щось говорить? Зараз радіо у нас асоціюється з величезним вибором каналів в наших телефонах, автомобільних програвачах. А коли ми були маленькі, у кожного в будинку стояло чудо на чотирьох ніжках - спереду радіо, зверху платівка - або ж висіло в маленькому варіанті на стінці. Що частенько передавали по радіо? Правильно - радіоспектаклі! Ось вона, аудіокнига наших батьків! І слухали, навіть із задоволенням! Кращі артисти читали нам прекрасні книги, спектаклі оформлялися музикою.

Отже, ми з'ясували, що аудіокнига - не щось нове, а добре відоме старе, просто назване новим словом. Дуже багато разів чула незадоволене «Фу!» при згадці аудіокниг. Типу - як можна слухати те, що набагато приємніше читати? Що голос читця або декількох акторів (в випадку озвучення вистави) може абсолютно спотворити враження від оригіналу. Згодна, в принципі, але висловлююся і на захист аудіокниги! Якщо ви хочете спробувати саме послухати книгу, а до цього ніколи цим не захоплювалися, ризикну дати пораду по конкретних назвам. Правда, порада буде найбільш прийнятна для тих, хто захоплюється фантастикою. Однак думаю, вона стане в нагоді багатьом.

З чого почати, що вибрати для прослуховування, щоб не розчаруватися в аудіокнизі ? Не буду рекомендувати конкретні сайти, щоб це не виглядало як реклама, але не полінуйтеся і знайдіть самі «Пікнік на узбіччі» Стругацьких з Караченцовим! Саме в його виконанні ця книга просто виняткова. Саме він найкраще підходить (на мій погляд) для головного героя цієї прекрасної книги. На одних сайтах «Пікнік на узбіччі» з Караченцовим значиться як аудіокнига, на інших - як радіоспектакль, і це, в принципі, не помилка, бо записаний був він досить давно і напевно передавався по радіо. Ще одна аудіокнига, на мій погляд, чудово виконана - «Соляріс» Станіслава Лема у виконанні відомих акторів за участю Армена Джигарханяна. Сама я читала цю книгу і в юнацтві і пізніше перечитувала, вже по-іншому її сприймаючи, але прослуховування саме цього варіанту «Соляріса» дало мені чудове третє сприйняття непростого і спірного твору, як і багатьох інших цього автора ... Підбір акторів не просто вдалий, він чудовий. Послухайте, не пошкодуєте.

І все-таки деякі недоліки у аудіокниг є, скажу про ті, які помітила особисто я.

- Довго скачувати. Аудіокнига , в порівнянні з друкованим варіантом і з фільмом, скачується неймовірно довго. На будь-якому сайті вам напевно запропонують варіант безкоштовний і за гроші, але і платний варіант з огляду на те, що ви завантажуєте саме аудіокнигу, теж не буде швидким, хоча здорово заощадить час, не сперечаюся.
- Величезна кількість невдало озвучених книг. Начитують і продають книги зараз всі кому не лінь, але навіть за гроші є ймовірність отримати сумовитий, невиразний голос, або вам просто суб'єктивно не сподобається той, хто читає.  Можна вибирати аудіокниги на форумах любителів цієї продукції, люди не порадять погані, ті, що слухаються без задоволення.
- Ну не можна слухати аудіокнигу перед сном, ніяк не можна! Сміюся, тому що тепер майже ніколи не слухаю на ніч, вже лежачи в ліжку. А скільки було раз, коли прокидалася вранці, а читець все читає й читає главу по колу, надривається бідний, а я всю ніч проспала під його говір.

Звичайно, аудіокнига - не панацея і не єдиний варіант, але дуже непогана альтернатива. У транспорті , наприклад, не дуже зручно читати друкований чи електронний варіант - очі напружуються, та й освітлення часто підводить. Інколи хочеться щось почитати, а часу немає - повно домашніх справ, немає навіть півгодини вільного часу, а ввечері слухати вже немає сил. І тут знову аудіокнига поспішає допомогти: роблю справи - і слухаю одночасно на комп'ютері через колонки або плеєр в кишені. Так що спробуйте, вибір за вами!


Читайте також в рубриці «Комп'ютер»

Як відновити видалені файли

Як відновити видалені файли

Існує кілька програм, за допомогою яких можна відновити видалені файли,...

Інтернет по електричній проводці. Переваги

Інтернет по електричній проводці. Переваги

Потреби ростуть. Хочеться максимальної швидкості доступу в будь-якому місці житла,...

Який принтер вибрати для використання в домашніх умовах?

Який принтер вибрати для використання в домашніх умовах?

Для дому багато хто, як правило, вибирає струменевий принтер. Підстави...

Вибираємо планшет. Вже простіше ніж раніше!

Вибираємо планшет. Вже простіше ніж раніше!

Проблема вибору залишається актуальною завжди, скільки б не було написано...

Додати коментар

Захисний код
ОновитиЗараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Як зареєструватися в однокласник…

Як зареєструватися в однокласниках або на Однокласники.ру

Однокласники ру - одна з...

Як отримати безкоштовні steam-іг…

Як отримати безкоштовні steam-ігри і ключ

Через роки свого існування, онлайн-магазин...

Для чого потрібен планшетний ком…

Для чого потрібен планшетний комп'ютер?

Для чого потрібен планшетний комп'ютер?...

Як збільшити швидкість роботи бе…

Як збільшити швидкість роботи бездротового модему?

Ця стаття для тих «простих»...

Яку роль відіграють смартфони в …

Яку роль відіграють смартфони в нашому житті?

З кожним роком кількість проданих...

Як вибрати комп'ютерне крісло?

Як вибрати комп'ютерне крісло?

Для тривалої і плідної роботи...

Як вибрати флешку...

Як вибрати флешку...

Флешка - зручний і незамінний...

Як вибрати планшет для навчання?

Як вибрати планшет для навчання?

Планшет - зручний, а головне...

Як зменшити інтернет-трафік?

Як зменшити інтернет-трафік?

Напевно, у багатьох людей стоїть...

Огляд онлайн сервісів інтернет-п…

Огляд онлайн сервісів інтернет-перекладачів

Одна з реалій сучасного суспільства...