Як вибрати антивірус?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 2.00 (1 Голос)
Як вибрати антивірус?Відразу ж після установки операційної системи або іншого важливого програмного забезпечення виникає питання про те, який же вибрати антивірус для свого ПК, щоб він був у безпеці? На це питання ви зможете знайти відповідь, якщо уважно будете читати наші поради, які ми постаралися якомога зрозуміліше викласти в цій статті. Дочитавши до кінця, ви дізнаєтеся, для чого потрібен цей особливий тип програмного забезпечення, а також дізнаєтеся його функції. 

Спочатку потрібно поставити собі питання, для чого ж потрібний антивірус? Можна бути впевненим на сто відсотків, що всі чули таке поняття, як комп'ютерний вірус. Що ж являє собою ця шкідлива частинка, яку навіть не можна назвати повноцінною програмою? Щоб зрозуміло було звичайній людині, віруси - це шкідливий код, який відображається як комп'ютерні програми. Всі його функції спрямовані на те, щоб пошкоджувати файли або видаляти їх. Деякі віруси здатні давати можливість керувати віддалено комп'ютером і красти різну цінну інформацію користувачів, наприклад, паролі до платіжних систем, які використовує людина з цього комп'ютера. Загалом, вірус спрямований на знищення та нанесення шкоди комп'ютеру. Його завдання перешкодити стабільній і справній роботі ПК.

Яку небезпеку несуть віруси?

Один з найбільш відомим типів вірусних програм є Троян. Це дуже небезпечний вид вірусів, так як вони вміють маскуватися під вигляд звичайних програм, які не можуть завдати шкоди комп'ютеру. Це зроблено так, щоб користувач сам відкрив скриню Пандори і випустив віруси в середовище свого ПК, натиснувши на іконку програми і запустивши її. Головна мета Троянів - це нанесення шкоди ПК або викрадення інформації. Є навіть такі небезпечні види Троянів, які можуть видаляти інформацію з жорсткого диска. Також є вид троянів, діяльність яких спрямована на викрадення цінної інформації у користувачів, наприклад, це можуть бути паролі. Найчастіше крадуть паролі від електронних скриньок, акаунтів в соціальних мережах або на форумах. Ну і є ще третій вид Троянів, які повністю здатні заблокувати доступ до ПК, щоб згодом отримати гроші за розблокування. Це дуже хороший спосіб заробити для розумних, але ледачих хакерів. Іншими словами, після завантаження комп'ютера ви не побачите свій робочий стіл, а напис, де буде вказано, що потрібно зробити для того, щоб ваш ПК знову запрацював. Сума грошей звичайно не дуже маленька, тому краще дочитайте нашу статтю до кінця, щоб не влетіти з такими грошима.

Також крім всіх цих небезпечних троянців, які вискакують як греки з троянського коня, раптово знищуючи інформацію та файли, є ще й багато інших видів шкідливих програм, які дуже сильно порушують стабільну роботу ПК. Але на них ми не буде особливо зупинятися, так як вони більш рідкісні. Головне те, щоб ви зрозуміли всю суть вірусів і наслідки їх розвитку. Потрібно уберегти свого друга, тобто ПК від таких нежданих гостей.

Які функції виконують антивірусні програми?

По перше, якісний антивірус допоможе вберегти ваш ПК від атак Троянців, черв'ячків і іншої дрібниці, яка захоче перешкодити роботі комп'ютера. Якщо антивірусні бази нові, то у вірусів немає жодних шансів проскочити крізь непереборний захист, який створить антивірусне програмне забезпечення. Крім цього сучасні антивіруси допоможуть контролювати відвідуваність певних сайтів, тобто вони просто не дозволять зайти на чергову хитрість злісного хакера, що засів у себе в підвалі. Батьківський контроль - це функція, яку мають всі сучасні програми, які гідні називати себе антивірусами. Щоб діти не заходили на різні сайти, на які навіть не кожен дорослий собі дозволяє зайти, створили цю функцію. Ви зможете заблокувати сайти з порнографічним контентом для безпеки своєї дитини. Розумні антивіруси ще вміють блокувати банери на сайтах, рекламу і багато чого іншого корисного. Загалом, такий вид ПЗ дуже допомагає підтримувати стабільну роботу ПК.

Як комп'ютер може заразитися вірусною програмою?

Та дуже легко, відповімо ми вам. Вірусів зараз дуже багато в мережі Інтернет, а там їх найлегше підібрати, адже тисячі користувачів роздають приватні файли зі своїх ПК, на яких вже могли зробити ціле царство віруси. Особливо легко підібрати чергового троянців або черв'яка на торрентах. Там роздають різні люди, у когось є антивірус, у когось немає, а в іншого комп'ютер ледве дихає - наскільки він наповнений вірусними програмами. А вони то легко перелізуть і до вас. Заразитися через флешку або через диск не настільки ризиковано, звичайно, якщо цей носій перебував у колі людей, яким ви довіряєте. Якщо ви взяли диск на прокат, то з великою ймовірністю там сидить небезпечний вірус. Антивірусна програма не дозволить потрапити шкідливим помилкам коду на ваш персональний комп'ютер. Найкращий захист - це профілактика, як кажуть.
Як вибрати антивірус?

Сьогодні вже є дуже багато антивірусів, які краще один одного. Сперечатися про те, який антивірус краще всіх дуже нерозумно, адже одні захищають у такий спосіб, інші іншим. Немає такого антивіруса, який захистить від усього шкідливого коду, але все ж певний захист гарантований.

Які функції має включати в себе кожен антивірус?

У вигляді списку ви можете подивитися все, що повинен уміти робити охоронець ПК:
- антивірусний моніторинг папок і файлів, перевірка на наявність вірусів на жорсткому диску
- сканер жорсткого диска і оперативної пам'яті на наявність вірусних програм, ідеально підійде для перевірки знімних носіїв (флешок, дисків)
- самозахист антивіруса потрібен для того, щоб наш охоронець зміг захистити сам себе від хакерських заморочок, адже є й такі розумні віруси, які вміють відключати антивірус, а потім вже роблять все, що хочуть з вашим персональним комп'ютером, хоча після цього його буде складно назвати персональним
- контроль програмного забезпечення потрібен для того, щоб визначити вірус, який вже починає знищувати програму, змінюючи її функціонал і можливості
- мережевий контроль і робота антивіруса в браузері дуже корисна, адже небезпека в Інтернеті - це безпека кожного сучасного ПК, дана функція здатна контролювати трафік і мережеву активність, знищуючи шкідливі файли, які будуть намагатися нападати на Ваш ПК.
- Постійне оновлення антивірусних баз потрібно для того, щоб захисник зміг битися з новими і новими видами і модифікаціями вірусів, адже їх винаходять дуже часто, частіше, ніж ви можете собі уявити
- невеликі системні вимоги будуть вирішувати дуже багато, якщо ваш ПК не можна назвати монстром, а то від антивіруса ПК буде працювати повільніше, ніж з вірусами.

Найпопулярніші та найбезпечніші антивіруси - це Антивірус Касперського, Dr.WEB, Avast!, NOD32
Який саме вибрати зі списку або може зовсім інший - вирішувати вам. Головне, щоб ваш ПК був у безпеці, а хакери ламали собі голову над створенням нових вірусів, поки ви будете спокійно працювати за комп'ютером.

Читайте також в рубриці «Комп'ютер»

Як вибрати і купити мережеве обладнання

Як вибрати і купити мережеве обладнання

Термін «Мережеве обладнання» занадто великий, він на сьогодні включає в...

Як пройти рівень в 100 floors

Як пройти рівень в 100 floors

Гра 100 Floors - це одна з нових найпопулярніших головоломок...

Для чого потрібен планшетний комп'ютер?

Для чого потрібен планшетний комп'ютер?

Для чого потрібен планшетний комп'ютер? Перш за все, для того,...

Як пройти гру 100 rooms

Як пройти гру 100 rooms

Гра 100 Rooms - це одна з нових найпопулярніших головоломок...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як зареєструватися в однокласник…

Як зареєструватися в однокласниках або на Однокласники.ру

Однокласники ру - одна з...

Як пройти рівень гри крокодильчи…

Як пройти рівень гри крокодильчик Свомпі

Гра крокодильчик Свомпі (where's My...

Яку роль відіграють смартфони в …

Яку роль відіграють смартфони в нашому житті?

З кожним роком кількість проданих...

Для чого потрібен планшетний ком…

Для чого потрібен планшетний комп'ютер?

Для чого потрібен планшетний комп'ютер?...

Як отримати безкоштовні steam-іг…

Як отримати безкоштовні steam-ігри і ключ

Через роки свого існування, онлайн-магазин...

Огляд онлайн сервісів інтернет-п…

Огляд онлайн сервісів інтернет-перекладачів

Одна з реалій сучасного суспільства...

Як збільшити швидкість роботи бе…

Як збільшити швидкість роботи бездротового модему?

Ця стаття для тих «простих»...

Як вибрати комп'ютерне крісло?

Як вибрати комп'ютерне крісло?

Для тривалої і плідної роботи...