Соціальні мережі - спілкування через край?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

Соціальні мережі Соціальні мережі та їх «молодші брати» - форуми щільно увійшли в наше життя. Вони поширюють свій вплив швидко, майже в геометричній прогресії. Деяких це лякає і злить, вони на кожному кутку кричать про необхідність закриття соцпорталів. Інші, навпаки, бачать в онлайн-спілкуванні тільки користь. Хто ж правий, і так чи небезпечні соціальні мережі?

Користь

Спілкування. Ну звичайно, адже вони і були створені для цього. Скільки людей знайшли один одного через багато років розлуки: однокласники і однокашники, армійські друзі і старовинні колеги, колишні кохані та родичі. Багато хто тільки завдяки широкій популярності соціальних мереж змогли зустрітися. Хочеться сказати: «Жди меня» - відпочиває. 

Як бонус до спілкування соціальні мережі залучають людей різними доповненнями: свіжими новинами, які складно знайти в газетах або побачити по телевізору, фільмами, музикою, іграми, можливістю дарувати віртуальні подаруночки, переглядати фотографії, навіть заробляти. Користувач моментально, одним клацанням миші, може допомогти людині, що перебуває на іншій половинці планети, вирішити задачу, підказати вихід із скрутного становища, просто дати добру пораду. А які деколи цікаві дискусії виникають в інтернет-просторі. Буває люди стають в соцмережах або на форумах онлайн-героями буквально за один день. Все це підвищує самооцінку людини, радує її, трапляється, і нерідко, наповнює життя змістом.

Шкода

Одне витікає з іншого. Деякі все більше поринають в вигадане життя. Хоча, здавалося б, вони спілкуються зі справжніми, живими людьми. Що в цьому поганого? Однак людина втрачає відчуття часу, вистукуючи на клавіатурі відповідь другу, якого ніколи не побачить (за рідкісним винятком). Навіть не дізнається: чи справді це Маша, а не Вася. Проте він вірить - це Маша. Він чекає відповіді, щохвилини підбігає до комп'ютера, оновлює сторінку; йому ніколи зайнятися справами, сходити в магазин, винести сміття ... Його друзі або також витріщаються в монітор, або давно махнули на нього рукою.

Прикладів можна навести багато: трапляється, що матусі б'ються з дітьми за право увійти на свою сторінку, бабуся просить допомоги (серцевий приступ, наприклад), а внучкі ніколи - він відповідає. Звичайно, тут мова більше про молодих, проте, буває, що і просунуті пенсіонери приростають до соціальних мереж або форумів. В результаті людина втрачає комунікабельність, вона не хоче живого спілкування, їй не треба одружуватися / виходити заміж, не потрібні дітей. Їй потрібне і важливе (!) - тільки віртуальне життя!

Вихід

Все добре в міру. Соціальні мережі, звичайно, нікуди не дінуться, вони дійсно стали частиною нашого життя, причому не найгіршою. Та й нерозумно намагатися зупинити процес глобалізації: час «залізних завіс» пройшло. Але ось контролювати свій проведений час на форумах і в соцмережах може практично кожна людина.

Не так вже це й складно: вийти з акаунта і забути про нього на цілий день. Зате як приємно увечері отримати цілу купу листів, прочитати їх, відповісти, можливо, знайти нового френда і ... до наступного вечора.


Читайте також в рубриці «Комп'ютер»

Як пройти гру 100 Doors PRO

Як пройти гру 100 Doors PRO

Любите складні завдання? Гра 100 Doors Pro для вас! Гра...

Як вибрати найкращий хостинг

Як вибрати найкращий хостинг

Як вибрати хостинг, щоб послуги були не надто дорогими, а...

Як відновити сім-карту

Як відновити сім-карту

 У світі є чимало речей, яких дуже легко знайти заміну....

Як пройти гру Брендоманія

Як пройти гру Брендоманія

Brandomania це затягує гра - головоломка, в яку весело грати...

Додати коментар

Захисний код
ОновитиЗараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Як зареєструватися в однокласник…

Як зареєструватися в однокласниках або на Однокласники.ру

Однокласники ру - одна з...

Як отримати безкоштовні steam-іг…

Як отримати безкоштовні steam-ігри і ключ

Через роки свого існування, онлайн-магазин...

Для чого потрібен планшетний ком…

Для чого потрібен планшетний комп'ютер?

Для чого потрібен планшетний комп'ютер?...

Як збільшити швидкість роботи бе…

Як збільшити швидкість роботи бездротового модему?

Ця стаття для тих «простих»...

Як вибрати комп'ютерне крісло?

Як вибрати комп'ютерне крісло?

Для тривалої і плідної роботи...

Як вибрати флешку...

Як вибрати флешку...

Флешка - зручний і незамінний...

Як зменшити інтернет-трафік?

Як зменшити інтернет-трафік?

Напевно, у багатьох людей стоїть...

Як вибрати планшет для навчання?

Як вибрати планшет для навчання?

Планшет - зручний, а головне...

Яку роль відіграють смартфони в …

Яку роль відіграють смартфони в нашому житті?

З кожним роком кількість проданих...

Соціальні мережі - спілкування ч…

Соціальні мережі - спілкування через край?

Соціальні мережі та їх «молодші...