Які снасті потрібні для риболовлі...
Коли збираєшся на рибалку, треба не забути взяти із собою безліч важливих речей, і, звичайно, серед них найважливішими є снасті. Снасті бувають різні, вони відрізняються за часом року, місця лову і виду риби. Кожна снасть заслуговує докладного розгляду - яка вона і для чого використовується.
1. Поплавочна вудка
Це сама універсальна вудка, яку застосовують більшість рибалок. Вона стала улюбленою за простоту і зручність у використанні. Така вудка використовується практично скрізь і завжди, крім зимового часу. Тому вона тільки доповнює снасть. Поплавочна вудка, як і будь-яка снасть, ділиться на частини. У випадку з поплавковою вудкою це вудилище, волосінь, поплавок, грузило, повідець і гачок. Вудилище саме по собі повинно бути міцним. Легким, добре збалансованим і оснащеним пропускними кільцями.
Гачки.
Гачок відіграє дуже важливу роль в риболовлі, адже саме на нього повинна клювати риба. Крім того, він повинен і утримати її, тобто бути малопомітним і при цьому гострим і міцним. Перевірити якість гачка просто - спробуйте розігнути його руками. Хороший гачок буде пружинити.
При виборі гачка на риболовлю потрібно враховувати вид і розмір бажаного улову, адже риба клюне тільки на гачок відповідного розміру:
- гачки № 1-3 підходять для самої дрібної риби;
- гачки № 4-6 призначені для вобли, карася або дрібного ляща;
- гачки № 7-10 задумані для лову ляща, жереха, сазана, коропа;
- гачки № 10-15 допоможуть при лові судака, сома і схожих великих риб.
Жилка також повинна відповідати ряду вимог, адже вона буде в безпосередній близькості від гачка. Неправильно обрана або ж просто бракована жилка може зіпсувати всю справу. Вона повинна бути дуже міцною, малопомітною у воді, прозорою і без дефектів. Також треба перевірити, чи не бракована вона - вона повинна мати круглий перетин, рівномірну товщину по всій довжині і бути гладкою.
Вибір жилки, так само, як і гачка, залежить від розміру і виду риби, правда, відрізняють її по діаметру:
- діаметр від 0,10 до 0,15 мм краще використовувати для дрібної рибки;
- діаметр від 0,15 до 0,18 мм використовується для карася, окуня, йоржа;
- діаметр від 0,25 до 0,3 мм використовується для лову великих особин зазначених вище видів;
- діаметр від 0,35 до 0,4 мм підходить для судака, сазана, білого амура;
- діаметр від 0,5 до 1 мм використовується для великої риби - товстолобика, сома, вусача і великого амура.
У цій нелегкій справі - риболовлі - грає роль навіть колір жилки. Вдень треба брати безбарвну, прозору, а от для нічних рибалок випускають темно-синю, світло-коричневу і навіть чорну жилку. Для лову в болотистих або зарослих місцях рекомендується світло-зелена волосінь або ж просто зелена.
Котушки.
Для поплавкової вудки зазвичай використовуються тільки два види котушок.
А от для великої риби використовується принципово інший вид котушок - безінерційний. Такі котушки мають неглибоку внутрішню поверхню і призначені спеціально для витягування великої риби.
Повідець теж має велике значення. Він робить гачок з приманкою менш помітним і іноді від нього залежить успіх рибалки. Також він захищає жилку від обриву і розподіляє навантаження рівномірно, якщо попалася велика риба або ж гачок зачепився за щось. Довжину повідця треба розраховувати залежно від умов лову - глибини, течії і так далі. Для поплавкових вудок зазвичай робляться повідці довжиною приблизно 20-25 сантиметрів. Товщина жилки для повідця повинна бути тонше основної волосіні на 0,10 мм.
Грузило.
Грузила кожен вибирає на свій смак і робить з найрізноманітніших матеріалів. Але найпопулярнішим грузилом є свинцева дробина, яку можна просто пальцями затиснути навколо жилки. Вагу можна регулювати, додаючи або знімаючи будь-яку кількість дробин. Крім того, дробини мають різну вагу, зазвичай вказана на самій дробині. Також дуже популярні грузила у формі стеблинки або веретена.
Поплавок.
Поплавки придумані для того, щоб тримати гачок на потрібній глибині, а також щоб рибалка міг бачити, де знаходиться гачок. Поплавки також відрізняються за розміром риби, за якою полюють. Для самої дрібної риби використовуються, відповідно, найбільш дрібні й легкі поплавці. Використовують її на маленькій глибині, зазвичай у самого берега. З такими поплавками зазвичай використовують вудилище від 2 до 4 метрів і ловлять окуня, плотву та іншу подібну рибу. Для спокійної води використовують поплавці з найменшою площею на поверхні води і найменшою опірністю. Ловлять з їх допомогою окуня, карася, плотву або ляща. Для лову на течії найкраще підходять поплавці у формі бочок, так як є дуже стійкими і підходять для будь-якого оснащення. Для далеких закидів використовуються спеціальні поплавки. Вони володіють достатньою вагою і фіксуються на снасті. Зазвичай їх використовують разом з безінерційною котушкою.
2. Спінінги
Це вже більш спортивні вудки. Вони досить складні у використанні і тому вважаються майже професійними. Їх застосовують тільки для лову хижої риби на рухому приманку. Спінінги складаються з різних снастей, які ми зараз розглянемо.
Вудилище.
На вудилище припадає велике навантаження, тому воно повинно бути легким, міцним і гнучким. Велике значення має рукоятка вудлища, так як до неї буде кріпиться котушка. Вони бувають різних типів: звичайна циліндрична рукоятка - для відкритих, напівзакритих і мультикатушок; спеціальна сідлоподібна рукоятка - для закритих і мультиплікаторних (мультикатушок).
По довжині вудилища діляться на одноручні і дворучні. Маленькі вудилища довжиною від 1,6 до 2,1 метра і використовуються або в човнах, або на обмежених просторах. Дворучні спінінги мають довжину від 2,7 до 3,2 метра і використовуються для лову з берега або для лову великої риби.
Пропускні кільця відповідають за гарне ковзання жилки і тому повинні бути гладкими, легкими, правильної форми і добре збалансованими. Катушкотримач відповідає за фіксацію і місце розташування котушки. Бувають вони двох видів: гвинтові, які фіксуються на рукоятці вудилища, і пересувні, які складаються з двох вільних кілець.
Котушки.
Інерційні котушки досить дешеві й при цьому дуже надійні і чутливі, незважаючи на простоту. Безінерційні котушки відрізняються від звичайних нерухомою шпулею. Тобто блешня в польоті просто стягує жилку, дозволяючи використовувати як важкі, так і легкі блешні. Також в цих котушках є спеціальний фрикційний пристрій, який запобігає розриву жилки і стопор зворотного прокручування.
Грузило.
Для спінінгів грузило не є обов'язковою частиною. Його використовують тільки тоді, коли приманка дуже легка. Грузило для спінінга повинно мати тільки одну особливість - центр ваги повинен бути нижче вушок кріплення. Жилка для спінінга повинна бути синтетичною. Повідець повинен бути тонким, міцним, еластичним, прозорим і не повинен закручуватися. Для одноручного спінінга поводок буде довжиною від 45 до 70 сантиметрів, для дворучного - близько 70 см. Гачки для спінінга підпорядковуються тій же класифікації, що і гачки для поплавкових вудок.
3. Донні вудки
Вони застосовуються для багатьох видів риб і в багатьох місцях. І так само, як і інші, діляться на снасті.
Читайте також в рубриці «Хобі»

Нумізматика - не тільки хобі
Колекціонування рідкісних і цінних монет - іншими словами нумізматика, це...

Як вибрати квест для захоплюючого проведення часу?
Відпочинок повинен бути таким, що запам'ятовується, тому жителі великих міст...

Как подбирать бисер для вышивки
Вышивка бисером – очень увлекательное занятие. Оно развивает мелкую моторику...

Як зробити ялинкові прикраси та гірлянди з ракушок...
Новий тренд, а саме саморобні ялинкові іграшки з черепашок набувають...