Виходь з кімнати: як вибрати правильний квест

На адреналіні: сіті-квести
Якщо на дворі тепло, в кишені смартфон і ключі від машини, а в серці спрага адреналіну - зберіть друзів і візьміть участь в міському квесті. Сіті-квест - прадід всіх «кімнатних» квестів. Він найбільше схожий на комп'ютерну гру, перенесену в реальність. По суті, це чемпіонат з орієнтування на місцевості для кількох команд.
В обумовлений час команди отримують першу підказку-загадку, яка вказує на певне місце в місті, і намагаються дістатися до нього першими. На «точці» команду чекає наступна підказка. Команда-переможець зазвичай ще й отримує грошовий приз.
Як пише http://xn----8sbemx8bcfls.xn--p1ai/articles/kvesti/realnyy-kvest-stsenariy/, плюси міського квесту: змагання з іншими командами, швидкість і адреналін.
Мінуси сіті-квестів: підвищена травматичність (часто вони проходять на міських «звалищах»), зазвичай нічний час дії, значимість погоди і порівняно велика тривалість. Словом, це переважно літня розвага.
У пошуках виходу: ескейп-руми
Канон ескейп-румів простий, як все геніальне: команду замикають в приміщенні, і всього за годину учасники гри повинні відшукати підказки і розгадати головоломки, щоб знайти вихід.
Організатори квестів примудряються зробити їх дійсно різними. Хтось зосереджується на створенні атмосфери фільму жахів, хтось робить ставку на різноманітність завдань, хтось - на хвацько закручений сюжет.
«За сімома замками»
Це вже не простий квест: двері з десятком замків, ключі від яких заховані в найнесподіваніших місцях. Від квестів цього типу можна очікувати граничної різноманітності: там будуть і прості завдання, цілком під силу дитині, і витончені головоломки, від розгадування яких ви отримаєте справжнє задоволення.
Неважливо, з чого ви почнете: з методичного обшуку приміщення, підбору коду до сейфа, злому сигналізації за допомогою азбуки Морзе або знешкодження «бомби». Найскладніші і незвичайні завдання під кінець гри зберуть команду разом.
Головний плюс таких квестів - нелінійність і оригінальність. Мінусів, мабуть, більше. Зазвичай зачинені двері - чиста умовність, нічим не мотивована. Якщо ви не любите абстрактні завдання, готуйтеся до відчуття того, що для повноти відчуттів чогось не вистачає.
Хоррор
Таємничий підвал, лабораторія божевільного професора, лігво маніяка - навіть не думайте, що в цих локаціях ви не злякаєтесь. В одному з московських квестів потрібно знайти вихід з парної труни: фізіологія робить свою справу - і навіть десантникам в такій ситуації стає дуже ніяково. Швидше за все, і вам шукати вихід з кімнати доведеться з тремтячими колінами. Не любите відчуття легкої паніки - вибирайте інший квест.
Головний плюс квеста- «страшилки» - їхня атмосфера. Пошук виходу з ігрової умовності перетворюється майже в нав'язливе бажання. І все ж, замовляючи хоррор-квест, майте на увазі, що побачення з вразливою панянкою може бути безнадійно зіпсовано.
Ескейп-руми з сюжетом
Щоб зацікавити гостя, його необов'язково лякати. І, чесне слово, це дійсно важливо для втомлених жителів великих міст. Щоб утримати увагу спокушеного гостя, потрібна продумана сюжетна лінія і незвичайні рішення.
Хочете вибратися з кімнати? Зумійте запобігти катастрофі в Чорнобилі або втекти від маніяка, візьміть участь в розслідуванні і розберіться, хто вбив невдалого наркобарона, розкрийте таємницю зниклого журналіста ... Якщо хоррор-квести і квести «за сімома замками» для вас - пройдений етап, варто пошукати нову розвагу саме тут.
Живі квести
Цей тип квестів кардинально відрізняється від інших: щоб прийняти в ньому участь, взагалі необов'язково кудись йти. Досить викликати аніматора, і квест приїде до вас сам.
Свою генеалогію живі квести ведуть від салонних рольових ігор з детективним сюжетом на кшталт «Мафії». Вам буде потрібно не просто вирішити ряд завдань, а й добре зіграти свою роль: на одну годину ви можете стати шерифом з Дикого Заходу, піратом в пошуках скарбу, учасником спіритичного сеансу. Майстерність провідних і мінімальний антураж дозволять вам зануритися в особливу атмосферу.
Живі квести - ігри для тих, кому сюжет важливіше технологічною начинки кімнати і складної головоломки. Багато що в них залежить від аніматора, і вибирати варто саме його.
Лайфхак
Хочете зробити проходження крутим і незабутнім?
1. Згадайте таблицю множення. Саме на підрахунок без калькулятора у команд зазвичай йде найбільше часу.
2. Включайте багатозадачність. Половина команди вирішує одну задачу, половина - іншу. Особливо корисний такий підхід в кімнатах «за сімома замками», де загадок багато, а часу мало.
3. Заради експерименту наберіть в команду не тільки друзів, які розуміють вас з півслова, а й людей з іншим життєвим досвідом. Ви «фізик»? Прихопіть «лірика». Вам 25? Беріть з собою батьків або 13-річного братика - вони впораються з тими завданнями, які будуть не по плечу вам.
Читайте також в рубриці «Хобі»

Танець живота. Як вибрати навчальний курс?
Деякий час тому танець живота придбав чималу популярність в Україні...

Три причины заняться рукоделием прямо сейчас
Рукоделием женщины занимаются уже не одну сотню, а то и...

Як зробити фотокнигу: унікальний дизайн
В останні кілька років набирає популярність готовий продукт як фотокнига....
загрузка...
Посилання по темі:
загрузка...