Як стати копірайтером?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
Як стати копірайтером?Всі, напевно, приблизно розуміють, як стати лікарем, вчителем, бухгалтером або інженером. Але новий час створює нові професії. Одна з них - копірайтер. 

Чим займається копірайтер?

Чого тільки не почуєш про копірайтерів в інтернеті сьогодні. Часто доводиться чути, як копірайтингом називають будь-яке написання оригінального тексту. І навіть не дуже оригінального. І навіть той, хто текст і зовсім не створює, а править вже готовий, теж часом вважає, що займається копірайтингом. Шкода їх розчаровувати, але у копірайтингу є цілком конкретне визначення. Назва походить від англійського слова copywriting. Copy в цьому контексті означає «рекламне оголошення, листівка, рекламний текст», writing - написання. Таким чином копірайтинг - це написання рекламних текстів. Хоча реклама існує вже багато сотень років (стільки, скільки існує торгівля), копірайтинг як професія почала формуватися в кінці 19 століття, основоположником її вважається Клод Хопкінс, який вперше сформулював основні поняття і правила копірайтингу.

Сьогодні в світі, де будь-який бізнес стикається з необхідністю продавати товари та послуги в висококонкурентому середовищі, копірайтери, які добре вміють робити свою роботу, вельми затребувані, і послуги їх добре оплачуються. Але як же стати вмілим і високооплачуваним копірайтером?

Освіта

Щоб стати лікарем, вчителем або бухгалтером, треба йти вчитися на відповідну спеціальність у вузі. Але який вуз закінчити, щоб стати копірайтером? Професія в Україні досить молода і спеціалізованих факультетів, що готують копірайтерів, у нас поки що немає. Найбільш близька до професії спеціальність: реклама та PR. В рамках цієї спеціалізації вивчається сам предмет реклами, її види та властивості, технології створення реклами та оцінки її ефективності. У нинішніх реаліях саме це утворення найбільш вдале в якості базового для копірайтера. Всі ми розуміємо, що вчитися можна не тільки у вузі. У мережі сьогодні вистачає пропозицій шкіл та навчальних курсів для копірайтерів. Однак не всі йогурти однаково корисні. Більш того, в цій сфері «йогурти» найчастіше не просто даремні, але шкідливі, бо занадто часто вчать не того і не так. Вчити інших - прибутковий бізнес, тому занадто багато людей прагнуть навчати інших, не вміючи ні навчати, ні робити те, чого навчають.
Не знаючи основ, ви не можете оцінити, чому власне вас навчать чергові курси, черговий «гуру», чергова доморощена школа копірайтингу. У той же час навчання під керівництвом досвідченого наставника швидше і ефективніше самостійного, практичний досвід краще перейняти у того, хто вже вміє, ніж самостійно шукати у темряві чорну кішку. Так що ж робити? Як не витратити гроші даремно? Я раджу для початку прочитати книгу Клода Хопкінса «Наукова реклама» і зрозуміти, що ж роблять копірайтери насправді. Корисні до прочитання праці тих, хто стояв біля витоків професії за кордоном і в Росії (Огілві, Шугерман, Ден Кеннеді, Реп'єв ...). Познайомившись з основами предмету, ви зможете критично оцінювати пропозиції шкіл, курсів, викладачів. Зрештою, після освоєння дійсно навчальної літератури про сьогодення копірайтингу, вам можливо і зовсім не знадобиться допомога доморощених гуру.

Хто може бути копірайтером?

Існує думка, що в копірайтинг пряма дорога філологу. На перший погляд в цьому є логіка, адже це діяльність з написання тексту. Відмінне знання мови - перевага для копірайтера, але, як це не дивно, зовсім не ключове. Практика показує, що правильно написані рекламні оголошення можуть успішно виконувати свою функцію (продавати товар) і з граматичними помилками. Відмінні копірайтери виходять в першу чергу з тих, хто вміє і любить продавати. Хто здатний відчути потреби потенційного споживача, влізти в його шкуру і говорити на його мові. Хто вміє викликати довіру до себе словами. Тільки не подумайте, що я виступаю за безграмотних копірайтерів. Добре написана реклама без граматичних помилок продає ще краще, адже вона продає і тим, хто знає і поважає мову і її правила. У ідеального копірайтера навички продажу повинні поєднуватися з почуттям мови, з умінням писати зв'язно, просто, зрозуміло, дохідливо. Не зайвою буде і ерудиція. Чим більший ваш словниковий запас, чим більше у вас загальних знань і практичного життєвого досвіду, тим більше у вас мовних інструментів, що дозволяють донести до споживача реклами необхідність купити товар або скористатися послугою.

Перспективи

Професія копірайтера тим цікава, що вона не може не приносити хороших грошей. Можна непогано заробляти в серйозному рекламному агентстві, можна працювати на себе, в будь-якому випадку хороша реклама приносить дуже хороші прибутки, а значить послуги її творця зобов'язані добре оплачуватися. Не всі замовники реклами це розуміють, але все, що я можу на це відповісти: це їх, а не ваші проблеми. Якщо ви копірайтер, - значить, ви вмієте продавати словом. Значить ви знайдете свого покупця і зумієте продати і себе, і свої послуги за гідні гроші. Якщо ж ви не можете продати себе, то ви й не копірайтер, або вчіться далі, або спробуйте себе в чомусь ще.


Читайте також в рубриці «Кар'єра і бізнес»

Шопінг по-українськи. Кредити

Шопінг по-українськи. Кредити

Напередодні Нового року торговельні підприємства проводять численні акції для покупців,...

Як отримати освіту в США?

Як отримати освіту в США?

Переконавшись у повній неспроможності вітчизняної системи освіти, багато студентів і...

Оформляємо візитку по фен-шуй

Оформляємо візитку по фен-шуй

Багато людей намагаються жити, використовуючи правила фен-шуй. Оформлення візитки з...

Новий портал допоможе знайти роботу в Польщі

Новий портал допоможе знайти роботу в Польщі

Зміна країни проживання – це важке рішення, яке пов’язане з...

загрузка...

Додати коментар

Захисний код
Оновитизагрузка...

Зараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Як написати автобіографію? Прикл…

Як написати автобіографію? Приклади

Досить часто в нашому житті...

Як влаштуватися на роботу?

Як влаштуватися на роботу?

Всім рано чи пізно доводиться...

Як стати дизайнером жіночого одя…

Як стати дизайнером жіночого одягу?

Багато творчих людей мріють створювати...

Як правильно здати квартиру в ор…

Як правильно здати квартиру в оренду: поради та рекомендації

Якщо ви раптом опинилися господарем...

Як пройти співбесіду...

Як пройти співбесіду...

Перш, ніж перейти до нашої...

Чи можна жити на відсоток від ба…

Чи можна жити на відсоток від банківського вкладу?

Кажуть, що гроші повинні працювати...

Як попросити про підвищення зарп…

Як попросити про підвищення зарплати...

Вам подобається ваша робота, але...

Як зробити успішну кар'єру?

Як зробити успішну кар'єру?

Друзі, якщо у вас запитати,...

Що вибрати початківцю інвестору …

Що вибрати початківцю інвестору - ПІФи або акції?

Відповідь проста - ПІФ (пайовий...

Як отримувати задоволення від ро…

Як отримувати задоволення від роботи?

Чому люди, маючи цікаву роботу,...