Що вибрати початківцю інвестору - ПІФи або акції?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 (1 Голос)

ПІФи або акціїВідповідь проста - ПІФ (пайовий інвестиційний фонд) - це, в принципі, і є вкладення в акції. Тільки при цьому інвестиційну стратегію за вас вибирають і реалізують фахівці, що працюють в ПІФі. Якщо ви тільки почали знайомитися з фондовим ринком і у вас не так багато грошей, то передача своїх накопичень в ПІФ є для вас найкращим варіантом. 

Пам'ятайте, що самостійна робота з акціями, навіть якщо ви при цьому будете використовувати найпростіші системи відбору акцій, завжди буде вимагати вашої найпильнішої уваги. Інвестування ж за допомогою ПІФів відбувається практично "на автопілоті".

Що таке інвестиційний фонд? Це одна з можливих стратегій інвестування для приватних осіб - спільне інвестування великої кількості приватних інвесторів (пайовиків) в акції, облігації, нерухомість і т.д. До речі, зарубіжні пайові інвестиційні фонди називаються взаємними фондами. З ними ви теж можете співпрацювати, якщо хочете інвестувати за кордоном. Якщо ви хочете скласти свої гроші у вітчизняний ПІФ, ви повинні звернутися в керуючу компанію. Саме Керуюча компанія займається вкладенням грошей, які принесли пайовики в той чи інший ПІФ, в конкретні цінні папери та розподіляє отриманий прибуток між пайовиками. Тобто ПІФ відмінно підходить для тих, хто хоче бути інвестором , але не хоче інвестувати самостійно.

Але все ж, для початку вам доведеться вибирати ПІФ і доведеться вам це зробити самостійно. Тому перш ніж нести свої гроші в керуючу компанію, в якій є декілька різних ПІФів, ви повинні вирішити, у що конкретно ви хочете інвестувати свої гроші. Пайових фондів існує величезна кількість, і ви можете вибрати будь-який на свій смак: фонд акцій, фонд облігацій, фонд нерухомості, венчурний фонд, індексний фонд і т.д. У той же час є фонд акцій великих компаній, фонд акцій дрібних компаній, фонд акцій зростаючих компаній, фонд акцій металургійних компаній і т.д.

Індексний ПІФ. Окремо слід розповісти про індексні пайові фонди, тому що вони є дуже хорошим вибором для інвестора-початківця . Індексний фонд - це інвестиції, структура яких копіює той чи інший біржовий індекс (наприклад, індекс РТС або NASDAQ), тобто ви вкладаєте гроші в цінні папери тих компаній, які входять до складу певного біржового індексу.

УВАГА! Як показує практика, показники прибутковості індексних ПІФів в довгостроковому періоді завжди краще, ніж у «звичайних» пайових фондів.

Основні правила фінансової безпеки. Краще почати з низькоризикових інвестицій, а до високоризикових підходити тільки тоді, коли у вас буде більше досвіду в інвестуванні. Починайте з невеликих сум і ніколи не вкладайте свої останні гроші. Кращий спосіб керувати ризиками - створити інвестиційний портфель так, щоб в ньому знаходилися інвестиції з різними рівнями ризику: і з низьким, і з середнім, і з високим.

Чим взагалі хороші ПІФи?. По-перше, для того щоб інвестувати в них, досить мати всього лише кілька тисяч гривнів. Правда, чим менше вкладеш, тим менше заробиш, але факт залишається фактом: грошей для початку інвестування потрібно зовсім мало. По-друге, навіть мінімальні вкладення диверсифіковані, тобто фонди інвестують отримані гроші не в одну-дві акції, а в більші пакети акцій різних компаній.

Домашнє завдання. Знайдіть в Інтернеті найближчий офіс Керуючої компанії ЛЮБОГО ПІФу і запишіться на особисту консультацію - їх проводять абсолютно безкоштовно - нехай вам порадять, що робити саме у вашому випадку. Тільки нічого у них не купуйте! Просто уважно вислухайте і задайте свої питання. 


Читайте також в рубриці «Кар'єра і бізнес»

Як знайти роботу своєї мрії?

Як знайти роботу своєї мрії?

Коли ми були маленькими, то мріяли стати космонавтами, мандрівниками, розбійниками,...

Як оформити грошову позику не виходячи з дому

Як оформити грошову позику не виходячи з дому

Як же взяти позику не выходитя з дому.Відсутність вільного часу...

Робота вантажником. Плюси та мінуси

Робота вантажником. Плюси та мінуси

Всі ми знаємо, що щоб отримати престижну роботу, необхідна висока...

Робимо корпоративне свято своїми силами

Робимо корпоративне свято своїми силами

Незважаючи на те, що кількість агентств з підготовки та проведення...

загрузка...

Додати коментар

Захисний код
Оновитизагрузка...

Зараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Як написати автобіографію? Прикл…

Як написати автобіографію? Приклади

Досить часто в нашому житті...

Як влаштуватися на роботу?

Як влаштуватися на роботу?

Всім рано чи пізно доводиться...

Як стати дизайнером жіночого одя…

Як стати дизайнером жіночого одягу?

Багато творчих людей мріють створювати...

Як правильно здати квартиру в ор…

Як правильно здати квартиру в оренду: поради та рекомендації

Якщо ви раптом опинилися господарем...

Як зробити успішну кар'єру?

Як зробити успішну кар'єру?

Друзі, якщо у вас запитати,...

Як пройти співбесіду...

Як пройти співбесіду...

Перш, ніж перейти до нашої...

Як попросити про підвищення зарп…

Як попросити про підвищення зарплати...

Вам подобається ваша робота, але...

Чи можна жити на відсоток від ба…

Чи можна жити на відсоток від банківського вкладу?

Кажуть, що гроші повинні працювати...

Що вибрати початківцю інвестору …

Що вибрати початківцю інвестору - ПІФи або акції?

Відповідь проста - ПІФ (пайовий...

Як отримувати задоволення від ро…

Як отримувати задоволення від роботи?

Чому люди, маючи цікаву роботу,...