Як адаптуватися на новій роботі?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

адаптуватися на новій роботіВсім відомо, що перехід на нову роботу нелегко сприймається майже кожною людиною. Звичайно, ті, хто як і раніше буде виконувати свої старі обов'язки, хвилюється менше, ніж той кого підвищують на посаді, або що ще важче - переходить на абсолютно нову для себе посаду.
Хтось з вищеописаних людей краще впорається зі своєю тривогою, а хтось, більш боязкий по натурі, і занадто критично сприймаючий будь-які зауваження, може ще дуже довго вливатися в новий колектив.

Тривога нового співробітника, в будь-якому випадку пов'язана з великою кількістю нової і поки що незнайомої інформації і звичайній в даній ситуації невизначеності. Ось тут відразу ясно стає, що саме обсяг невідомості впливає на емоційну напругу людини. Як приклад можна привести, що той, хто влаштовується на нову роботу з подачі якогось свого знайомого, або той, хто працював колись тут на тимчасових проектах, буде хвилюватися набагато менше того, хто прийшов сюди вперше.

В цьому випадку одна з перших порад полягає в тому, щоб ви якомога більше дізналися про це місце, ще під час співбесіди. Також подивіться в інтернеті на сайт компанії, вивчіть його, і якщо є можливість, хоча б поверховим поглядом, оцініть робочу обстановку в офісі і людей працюючих там. Але найголовніше - це продумування всіх важливих для вас питань з приводу своєї посади. Їх краще задати відразу на співбесіді, щоб уберегтися в майбутньому від можливих проколів.

Наступне, про що хвилюється новий співробітник, це як його прийме колектив, і як він справляється зі своїми обов'язками. З цих двох питань, першими потрібно виділити професійні обов'язки, які в будь-якому випадку виділять людину, але тільки в тому випадку, якщо він незамінний як фахівець. Тому в даному питанні, всі свої сили і професійні навички потрібно відразу направляти на виконання завдань фірми. Грамотний керівник швидко побачить, наскільки сильно ви завищили або навпаки, занизили свої можливості при співбесіді і тут же оцінить вас. Ось саме на даному етапі ви закладаєте фундамент свого майбутнього успіху на роботі.

Завжди давайте собі час для освоєння на новому місці, намагайтеся не помилятися і ніколи не соромтеся задавати питання. Кількість питань з часом зменшиться, і ви втягнетеся в робочий ритм тут, також як і на минулому місці, а можливо навіть швидше і краще.

Інше питання з перерахованих вище, на тему «Вливання в колектив» теж важливе, хоч і стоїть на другому місці. Для людей, які більшу частину активного життя проводять на роботі, дуже важливо, хто їх оточує. Адже погодьтеся, що набагато приємніше працювати серед друзів, ніж ворогів.

У перший день роботи, хтось із службовців цієї фірми, витратить час на те, щоб ввести вас в суть ваших обов'язків, покаже фронт робіт, представить іншим співробітникам фірми, пояснить тутешні правила, а також порадить потрібну поведінку, розповість, як можна одягатися і які відхилення від загального стилю можливі.

Під час подальшої роботи, вам потрібно намагатися не вередувати і не видавати претензій по типу: «тут незручно», «занадто темно або занадто світло», «не подобається музика», «забороняють курити» тощо, так як це дратує тих, хто звик до подібної атмосфери в даному місці, тобто ваших колег.

Так само не потрібно вдаватися до спогадів, про те як було на колишньому місці, в бесіді з товаришами по службі або начальником. Подібне часто сприймається як критика і невдоволення новим місцем.

Старі звички на початку теж краще залишити вдома, адже вас тут ще дуже погано знають і невідомо як поставляться до клацань пальцем і розмов вголос під час роздумів. Але навіть якщо ви забули про це і хтось зробив зауваження, не переживайте. Це ще не початок кінця, як хтось може подумати. Ні. Це звичайне зауваження і не більше того.

До універсальних рекомендацій також відноситься правило більш частих посмішок, привітності і уважності. Постарайтеся якомога скоріше запам'ятати імена всіх, хто з вами працює. Це дуже допоможе на початку шляху.

Ну і останнє. Адаптація на новому робочому місці в нормальних випадках, триває десь 2-3 тижні. Це так званий «перший час». Хоча якщо ви активна й комунікабельна людина, що постійно контактує з колегами, то природно, що ви набагато швидше увіллєтеся в робочу обстановку, на відміну від боязкого тихоні, який старається бути не на виду.

Будьте доброзичливі й уважні до вашого оточення. Не радійте чужим промахам і не шукайте недоліки у інших. Проявляйте поблажливість і не брешіть. Все це інша сторона вашої адаптації.

Успіхів на новому місці! 


Читайте також в рубриці «Кар'єра і бізнес»

Як оформити грошову позику не виходячи з дому

Як оформити грошову позику не виходячи з дому

Як же взяти позику не выходитя з дому.Відсутність вільного часу...

Чи можна жити на відсоток від банківського вкладу?

Чи можна жити на відсоток від банківського вкладу?

Кажуть, що гроші повинні працювати на свого господаря. Особливо часто...

Як стати копірайтером?

Як стати копірайтером?

Всі, напевно, приблизно розуміють, як стати лікарем, вчителем, бухгалтером або...

Як правильно вибрати спеціальність?

Як правильно вибрати спеціальність?

Вибравши правильну спеціальність - ви зможете отримувати задоволення від своєї...

загрузка...

Додати коментар

Захисний код
Оновитизагрузка...

Зараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Як написати автобіографію? Прикл…

Як написати автобіографію? Приклади

Досить часто в нашому житті...

Як влаштуватися на роботу?

Як влаштуватися на роботу?

Всім рано чи пізно доводиться...

Як стати дизайнером жіночого одя…

Як стати дизайнером жіночого одягу?

Багато творчих людей мріють створювати...

Як правильно здати квартиру в ор…

Як правильно здати квартиру в оренду: поради та рекомендації

Якщо ви раптом опинилися господарем...

Як зробити успішну кар'єру?

Як зробити успішну кар'єру?

Друзі, якщо у вас запитати,...

Як пройти співбесіду...

Як пройти співбесіду...

Перш, ніж перейти до нашої...

Як попросити про підвищення зарп…

Як попросити про підвищення зарплати...

Вам подобається ваша робота, але...

Чи можна жити на відсоток від ба…

Чи можна жити на відсоток від банківського вкладу?

Кажуть, що гроші повинні працювати...

Що вибрати початківцю інвестору …

Що вибрати початківцю інвестору - ПІФи або акції?

Відповідь проста - ПІФ (пайовий...

Як отримувати задоволення від ро…

Як отримувати задоволення від роботи?

Чому люди, маючи цікаву роботу,...