Як скласти резюме і пройти співбесіду?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

Як скласти резюме і пройти співбесіду?У пошуці роботи відповідальним кроком є ​​складання, розміщення резюме та проходження співбесіди.

1. Як скласти і де розміщувати своє резюме

Багато сайтів з пошуку роботи пропонують заповнити вже готову форму резюме. Тим не менше, якщо ви хочете скласти резюме самостійно і розсилати його по електронній пошті зацікавленим роботодавцям, то я рекомендую не робити резюме занадто довгим - 1-2 листів буде достатньо.

Необхідні атрибути резюме:

- Прізвище, ім'я, по батькові;
- Вік;
- Вакансія, на яку претендуєте;
- Бажаний рівень заробітної плати;
- Освіта;
- Район проживання;

- Попередні місця роботи;
- Посадові обов'язки;
- Навички роботи, не реалізовані в попередніх місцях діяльності;
- Додаткова інформація про себе (знання мов, наявність прав, додаткові курси і т.д.).

Мені дуже симпатизує, якщо в резюме зазначено, з якої причини людина звільнилася з попереднього місця роботи. Вказавши ці дані, ви розвієте сумніви свого роботодавця в тому, що з попередньої роботи вас просто «попросили піти». Якщо звільнення відбулося з вашої ініціативи або з незалежних від вас причин, це буде вагомим «плюсом» в вашу користь. Тільки не варто в резюме вказувати неправдиву інформацію. Це легко перевіряється.

Ідеальний варіант свого резюме можна скласти, переглянувши кілька зразків, представлених в Інтернеті. Пам'ятайте, що ваше резюме - це ваша візитна картка. Те, як ви себе подасте, буде впливати на те, чи зможете ви зацікавити свого потенційного роботодавця. Після складання резюме його слід розмістити на сайтах. Ось деякі популярні портали:

www.jobs.ua;
www.job.ukr.net;
www.rabota.ua.

У вашому місті теж напевно існує свій популярний сайт, де розміщуються резюме і публікуються вакансії.

Зареєструвавшись на сайтах, обов'язково робіть передплату на нові цікаві вакансії. Зараз така послуга дуже поширена. Не варто чекати, коли роботодавець відгукнеться на ваше резюме. Активно шукайте самі і пропонуйте свою кандидатуру. І, звичайно ж, не забувайте шукати свою улюблену роботу, переглядаючи оголошення в газетах. Тільки ваші активні дії принесуть необхідні результати!

2. Як підготуватися до співбесіди та успішно пройти її

Якщо ви змогли своїм резюме зацікавити роботодавця, отримали запрошення на співбесіду або шляхом дзвінків домоглися зустрічі, ретельно до неї підготуйтеся.

На співбесіді важливо бути готовим до відповідей на уточнюючі питання по своєму резюме. Деякі роботодавці пропонують претендентам пройти тест на професійну придатність. Тому заздалегідь пошукайте в Інтернеті всілякі існуючі тести з вашої діяльності.

З'явилося поняття «стресове» інтерв'ю - це коли роботодавець ставить претенденту питання, здавалося б, які не стосуються його роду діяльності, і дивиться на реакцію. Тут важливо проявити холоднокровність, витримку і показати себе людиною, здатною подолати будь-яку стресову ситуацію на роботі.

Не бійтеся, в свою чергу, задавати питання, що цікавлять вас: це можуть бути питання про роботу, зарплату, соцпакет, правилах поведінки в компанії і всього того, що особисто для вас може бути важливим. Так ви набагато швидше прийдете до домовленості або зрозумієте, що робота вам з яких-небудь причин не підходить.

Пам'ятайте, що не тільки компанія вибирає вас, але й ви обираєте свою компанію. Наприкінці співбесіди обов'язково запитаєте, протягом якого часу ви зможете дізнатися про його результати. Наберіться терпіння, оскільки роботодавцеві не просто вибрати серед безлічі кандидатів єдиного підходящого. Якщо дзвінка не надійшло протягом обіцяного часу, краще передзвонити і дізнатися, чи закрита вакансія, оскільки з деяких причин (наприклад, керівник перебуває у відрядженні або захворів) результати розгляду резюме можуть зрушитися. Але навіть якщо ви не отримали позитивної відповіді щодо своєї кандидатури - не турбуйтеся.

У будь-якому випадку ви придбали безцінний досвід, і на кожній наступній співбесіді будете почувати себе набагато впевненіше.

Раніше чи пізніше співбесіда обов'язково виявиться успішною!

3. Попередження

Уважно вибирайте свого роботодавця. Серед пропозицій про роботу вам можуть зустрітися сумнівні роботодавці чи кадрові агенства, що пропонують працевлаштування за гроші. Вимагання може ховатися під маскою внесення коштів для оплати за навчання, на оформлення документів та інше. Пам'ятайте, що солідна компанія не буде брати з вас ніяких грошей. Навіть проходження первинного медогляду повинно здійснюватися за рахунок роботодавця.

Якщо ви сумніваєтеся у порядності фірми, пошукайте інформацію про компанію в Інтернеті. Вас має насторожити, якщо компанія не має свого офісу і чітко не описує коло ваших майбутніх обов'язків. Будьте обережні! По можливості уникайте спілкування з такими роботодавцями.

У будь-якому випадку, якщо ви пригледіли компанію, в якій хотіли б працювати, постарайтеся дізнатися про неї всі подробиці. На сьогоднішній день будь-які відомості можна знайти в Інтернеті.

Нехай ваша цікава робота обов'язково знайде вас. Живіть із задоволенням!


Читайте також в рубриці «Кар'єра і бізнес»

10 міфів про те, як правильно вибрати професію

10 міфів про те, як правильно вибрати професію

Ви думаєте, що знаєте все про те, як вибрати професію?...

Шопінг по-українськи. Кредити

Шопінг по-українськи. Кредити

Напередодні Нового року торговельні підприємства проводять численні акції для покупців,...

Як зробити успішну кар'єру?

Як зробити успішну кар'єру?

Друзі, якщо у вас запитати, хто такий успішний чоловік? Багато...

Як відкрити свій бізнес

Як відкрити свій бізнес

Перед відкриттям бізнесу перед нами з'являється маса перешкод і перешкод....

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як написати автобіографію? Прикл…

Як написати автобіографію? Приклади

Досить часто в нашому житті...

Чи люблять гроші жінку?

Чи люблять гроші жінку?

Я не можу стверджувати, що...

Чи варто дитині нав'язувати проф…

Чи варто дитині нав'язувати професію батьків?

Коли сім'я обзаводиться дітьми, виникає...

Як влаштуватися на роботу?

Як влаштуватися на роботу?

Всім рано чи пізно доводиться...

Як стати дизайнером жіночого одя…

Як стати дизайнером жіночого одягу?

Багато творчих людей мріють створювати...

Як правильно здати квартиру в ор…

Як правильно здати квартиру в оренду: поради та рекомендації

Якщо ви раптом опинилися господарем...

Як зробити успішну кар'єру?

Як зробити успішну кар'єру?

Друзі, якщо у вас запитати,...

Як пройти співбесіду...

Як пройти співбесіду...

Перш, ніж перейти до нашої...

Як попросити про підвищення зарп…

Як попросити про підвищення зарплати...

Вам подобається ваша робота, але...

Чи можна жити на відсоток від ба…

Чи можна жити на відсоток від банківського вкладу?

Кажуть, що гроші повинні працювати...