Які рослини передбачають дощ

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.98 (24 Голосів)
Які рослини передбачають дощПрогнозувати погоду на кілька найближчих годин, днів і навіть тижнів можуть не тільки синоптики і живі істоти (тварини, птахи, земноводні, ракоподібні, риби, комахи), але навіть і рослини.

Вчені стверджують, що на пострадянському просторі можна нарахувати понад чотириста видів різних рослин, здатних передбачати погоду. Їх можна зустріти на клумбі, в полі, в саду, на городі, біля річки чи водойми, в парку або в лісі. Правда, для того, щоб по їх поведінці визначити погоду, слід уважно придивитися.

Більшість своїх рухів рослини здійснюють у відповідності зі своїми природними біологічними годинами, але часом таким же чином вони реагують і на зміну погоди. Деякі квіти перед дощем закриваються або змінюють свій зовнішній вигляд.

Якщо хочете знати, якою буде погода в Кировограде, то хорошим провісником найближчої негоди є мальва звичайна, квітки якої перед дощем як би в'януть. Про швидкий дощ сигналізує і іпомея, складаючи свої пурпурні квіти у вузлик. А ось жовта акація перед дощем виділяє величезну кількість нектару, привертаючи до себе різних комах. Надійним барометром є і фіалка - якщо її квітки весело поглядають на навколишній світ фіолетовим оком, то це до стійкої сонячної погоди. А коли квітка фіалки закрита, то слід чекати негоди.

На газонах і клумбах міських мегаполісів часто зустрічаються широколисті канни, які, незважаючи на своє східно-індійське походження, в наших умовах цвітуть до перших заморозків. Але мало хто знає, що ці квіти називають ще й «дощовим деревом», адже коли на широких листках канн зранку проглядаються прозорі крапельки вологи, то днем ​​обов'язково випаде дощ.

Передбачити найближчу негоду можуть і деревця мімози, які перед дощем згортають свої листя, немов бояться замочити їх.

З кімнатних рослин хорошим провісником погоди є монстера, яка напередодні дощу починає «плакати», виділяючи крапельки вологи на кінцях своїх листів.

Навіть картопля звичайна перед дощем згинає свої квітконіжки вниз, тому, приїхавши на дачу, насамперед треба придивитися до неї.

Про настання негоди віщує і конюшина звичайна, листя якої перед дощем опускаються і складають немов парасольку, що прикриває голівки квіток.

Також в похмуру, неприємну погоду і перед дощем щільно закриті і жовті квіти кульбаби. Навіть відцвіла кульбаба може передбачити найближчу погоду. У суху сонячну погоду її білі пушинки-парашути легко розлітаються по всіх сторонах навіть при щонайменшому дотику або від легкого вітерцю. А перед негодою пухнаста кулька складається в парасольку, і ніякі вітри і дощі їй не страшні.

Визначити прогноз погоди на найближчі місяці можна і за допомогою дерев. Так одним з найбільш точних передбаченням погоди «синоптиків» є красуня береза. Згідно з народними прикметами, якщо перед розпусканням листя береза ​​виділяє багато соку, то літо буде непогожим і дощовим. Якщо ж листя на березі з'являться раніше, ніж зелене листя на вільсі, то літо буде сухим і теплим. В іншому випадку дощі і холодрига забезпечені.

На вільсі, осиці, черемшині і різних видах верб перед негодою на листках утворюється волога. Часом ще при гарній погоді ця волога опадає з листя так рясно, що земля під деревами стає мокрою.

Синоптичними здібностями володіють навіть красуні-ялини. Перед дощем вони опускають важкі гілки вниз, а перед ясною погодою піднімають їх назад вгору.

Але найбільшим «плаксою» серед дерев є клен. Перед дощем на цьому дереві крапельки вологи з'являються там, де живці листя приєднані до гілок. Уважні і наглядові народні синоптики стверджують, що найближчі дощі клен пророкує за три-чотири дні до їх приходу!

У кожному разі, про ці прикмети не варто забувати навіть після відвідування самих «правдивих» метеорологічних сайтів, адже метеорологи з усього світу можуть помилитися, а рослини-барометри - майже ніколи!

Читайте також в рубриці «Інші поради»

Виготовлення магнітних карт - як це відбувається?

Виготовлення магнітних карт - як це відбувається?

В даний час виготовлення магнітних карт актуально в усьому світі,...

Які рослини передбачають дощ

Які рослини передбачають дощ

Прогнозувати погоду на кілька найближчих годин, днів і навіть тижнів...

Вибираємо човен для риболовлі

Вибираємо човен для риболовлі

Човен є незамінним елементом екіпіровки кожного рибалки. Сучасний човен для...

Преимущества организации праздников event-агентствами

Преимущества организации праздников event-агентствами

Если апеллировать научными терминами, то event-агентство представляет собой специализированную компанию,...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як підписати (заповнити) конверт…

Як підписати (заповнити) конверт (лист) по Україні

Інколи нам, в силу різної...

Що подарувати хлопчику?

Що подарувати хлопчику?

Приємно отримувати подарунки. Не менше...

Як зберегти троянди у вазі? Як д…

Як зберегти троянди у вазі? Як довше зберегти букет троянд?

Жінки, дівчата люблять, коли їм...

Як правильно паритися в лазні, б…

Як правильно паритися в лазні, бані, сауні...

Немає для нашої людини більшого...

Які існують правила спілкування …

Які існують правила спілкування по телефону?

Як правильно спілкуватися по телефону?...

Які рослини передбачають дощ

Які рослини передбачають дощ

Прогнозувати погоду на кілька найближчих...

Енерго-вампіри. Як захистити себ…

Енерго-вампіри. Як захистити себе від втрати енергії?

Особиста енергетика відіграє велику роль...

Як настроїти (налаштувати) гітар…

Як настроїти (налаштувати) гітару...

Існує два способи налаштування акустичної...

Що подарувати новонародженому

Що подарувати новонародженому

Народження малюка - знаменна подія...

Вибираємо постільну білизну прав…

Вибираємо постільну білизну правильно?

Гарну постільну білизну насправді вибрати...