Як обманюють в магазинах на знижках?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.25 (2 Голосів)
Знижки в магазинахЗ метою збільшення продажів, будь-яка торгова точка або об'єкт проводить різні акції зі знижками на товари. Приваблива реклама вміє переконати споживача, що товар віддається майже задарма, але, насправді, яскрава реклама приховує за собою обман. 

Звичайно, не вся реклама спрямована на введення споживача в оману, але і без неї методів обману в торговельній сфері предостатньо.

Знижки в магазинах і їх вплив на покупців

Природно, ніякий господар не буде працювати без прибутку, адже потрібно з чогось платити зарплату працівникам, оплачувати оренду приміщення та податки. І, звичайно, багато хто йде на різного роду хитрощі, щоб залучити якомога більше покупців. Ось кілька типових прийомів, які використовують продавці:

1. Вивіска «знижки», зовсім не означає, що це так і є. Ціна, як правило, залишається тією ж і продавець сподівається на неуважного покупця, який не помітить обману.
2. Змінюється цінник, в якому стоїть подвійна ціна, тобто більш висока перекреслена ціна і так звана нова (реальна) ціна. Ось так і виходить, що річ як би подешевшала.
3. Найчастіше знижки оголошуються в кінці сезону, і мало хто замислюється, що на початку сезону на річ просто виставляється захмарна ціна, яка стає реальною саме в кінці сезонних розпродажів і знижок. Це пояснюється підвищеним попитом на деякі види товарів, тобто актуальність покупки, наприклад чобіт, вище в листопаді, а не в березні, хоча саме в березні ті ж самі чоботи будуть коштувати дешевше в 3-4 рази.

Оголошення акцій

Дуже привабливо звучить слово «акція» в багатьох супермаркетах і люди охоче розбирають акційний товар, навіть не замислюючись, що таким чином відбувається збут пошкодженого, неякісного товару або просто бракованої партії. А часто до кінця терміну реалізації продовольчої групи товару залишилося всього декілька днів і потрібно встигнути його реалізувати, щоб не понести величезні збитки. У будь-якому випадку акція є рятівним колом тільки для продавця, а не для покупця. Крім усього іншого, найпростіший спосіб позбутися від простроченого товару - це змінити етикетку з терміном придатності. Досить просто і швидко перебивається дата виготовлення та кінцевий термін реалізації товару, а часом навіть нова етикетка наклеюється поверх старої. Тому варто дуже уважно вивчити термін придатності товару, що купується. При великих скупченнях народу і чергах, а також при великому обсязі покупок покупці рідко звертають увагу на кінцеву суму, яку називає касир. І тільки вдома можна помітити, що сума на чеку була трохи менше названої касиром суми, а, якщо ви не берете чек, то і взагалі нічого не помітите. А за цілий день виручка касира може досягати досить пристойної суми.

Дуже часто у великих супермаркетах використовують трюк з подвійною ціною. Це коли на полиці біля товару ціна на ціннику одна, а на касі чомусь пробивається вже інша велика ціна і касир з невинним поглядом повідомляє, що цінник ще не встигли замінити. Але насправді це проблема магазину і покупця не стосується, тому ви можете здійснити купівлю за ціною, вказаною на ціннику і навіть закон про права споживача буде на боці покупця. Ще один момент, коли покупцеві потрібно уважніше поставитися до цінників, це коли на один вид з певної групи товару ціна трохи знижена. Наприклад, всі рулети з різною начинкою мають одну ціну, і тільки лише на виробі з однією конкретною начинкою йде уцінка. Найчастіше саме на той вид і пишеться великий барвистий цінник, а інші вироби з більшою ціною мають маленький непримітний цінник де-небудь збоку. Як правило, покупець не вникає в такі тонкощі ціни і тільки на касі помічає збільшення ціни порівняно з цінником на прилавку. Але це, як кажуть, неуважність самого покупця.

При покупці великих обсягів і різних товарів, дуже важко правильно порахувати кінцеву суму покупки. А адже більшість касирів супермаркетів на цьому добре наживаються, наприклад, пробиваючи на одну одиницю товару більше, ніж потрібно. Звичайно, покупець найчастіше нічого не помічає, а у касира така виручка за день може скласти його офіційний денний заробіток.

Прострочений товар - його ще можна використовувати в магазинах!

Рядовий покупець рідко замислюється над тим, куди дівають прострочені товари, зокрема, продукти харчування. На жаль, правда життя така, що в магазинах, де є власна кулінарія, це питання вже вирішене. Все прострочення йде саме туди і зникла ковбаса з успіхом нарізається в різні салати або використовується як начинка для піци. Зіпсоване м'ясо йде в фарш або використовується для готування пиріжків і котлет. Підгнилі фрукти прекрасно підходять для начинки здобної випічки. Одним словом, ніхто нічого ніколи не викидає! Це економічно не вигідно господареві. При покупці всього того, що з успіхом продається на вагу, тобто горішків, цукерок, печива, сухофруктів, і вже заздалегідь дбайливо запаковано для зручності покупця, найчастіше і відбувається обважування покупця. Ну, хто біжить перевіряти відповідність ваги упакованої тари з горішками? А дарма, адже вага найчастіше не відповідає написаному на ціннику. А заморожені продукти взагалі є улюбленим товаром продавця, тому що їх реальна вага вдвічі менша написаної, а все інше вода, тобто лід. Рибне філе, наприклад, кілька разів вимочують у воді і заморожують. Теж можна сказати і про субпродукти. Крім того, якість заморожених продуктів залишає бажати кращого, адже найчастіше в заморозку йдуть вже зіпсовані продукти, а визначити їх далеко не першу свіжість в заморожуванні просто неможливо.

Звичайно, не слід дивитися з підозрою на кожного продавця або касира, серед них теж є чимало хороших сумлінних працівників. Просто потрібно бути гранично уважними навіть відправляючись в магазин за покупками.

Читайте також в рубриці «Інші поради»

Як вибирати садові добрива

Як вибирати садові добрива

Недостатньо просто посадити рослину і сподіватися, що вона принесе високий...

Як встановити тимчасове огородження будівельного майданчика

Як встановити тимчасове огородження будівельного майданчика

Місце проведення будівельних або дорожніх робіт повинно бути огороджене тимчасовим...

Що ми знаємо про духи (парфуми)?

Що ми знаємо про духи (парфуми)?

Духи. Що ми знаємо про них? У стародавньому Єгипті служителі...

Які межі людських можливостей? Рекорди людей.

Які межі людських можливостей? Рекорди людей.

Швидкість бігу. Усейн Болт (Ямайка) - володар світового рекорду в...

загрузка...

Додати коментар

Захисний код
Оновитизагрузка...

Зараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Як підписати (заповнити) конверт…

Як підписати (заповнити) конверт (лист) по Україні

Інколи нам, в силу різної...

Що подарувати хлопчику?

Що подарувати хлопчику?

Приємно отримувати подарунки. Не менше...

Які існують правила спілкування …

Які існують правила спілкування по телефону?

Як правильно спілкуватися по телефону?...

Як зберегти троянди у вазі? Як д…

Як зберегти троянди у вазі? Як довше зберегти букет троянд?

Жінки, дівчата люблять, коли їм...

Які рослини передбачають дощ

Які рослини передбачають дощ

Прогнозувати погоду на кілька найближчих...

Засвербіло, задзвеніло. До чого …

Засвербіло, задзвеніло. До чого б це?

Періодично ні з того ні...

Як настроїти (налаштувати) гітар…

Як настроїти (налаштувати) гітару...

Існує два способи налаштування акустичної...

Хрещення дитини. Як підготуватис…

Хрещення дитини. Як підготуватися до цієї події?

Після народження дитини багато батьків...

Як позбавитися від мишей?

Як позбавитися від мишей?

Кожна людина - господар у...

Як правильно паритися в лазні, б…

Як правильно паритися в лазні, бані, сауні...

Немає для нашої людини більшого...