Що ми святкуємо 8 березня?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
Що ми святкуємо 8 березня?Ми бачемо, як восьмого з ранку мужики з розгубленими очима кидаються по ринкам і магазинам, а потім ритуальними стадами з мімозою в руках розбрідаються по місцях приношення подарунків і поздоровлень. Я і сам в цьому брав участь не раз, просто ніколи не надавав цьому значення.  

Чому жінки так чекають 8-го березня, а чоловіки так реагують на нього? Експрес-опитування, який я провів серед знайомих дівчат, нічого не дав. На запитання «що значить для них 8 березня?» ці «експерти» твердили одне: «це свято весни і любові, і в цей день всі чоловіки повинні ...». Ну і так далі. У мене дядько служив телеграфістом в армії. Так от, на мові Морзе число «88» означає любов. Але там дві вісімки, а тут одна ... Загалом, я з головою занурився в історію цього питання. Перерив купу літератури і, здається, дещо зрозумів.

По-перше, 8 березня, дійсно, міжнародне свято. Його відзначають не тільки у нас, як я раніше думав. З 1977 року жінки можуть проявляти свою міжнародну солідарність в цей день офіційно, на підставі резолюції ООН. По-друге, День 8 березня названий жіночим не випадково. У цей день в 1857 році в Нью-Йорку робітниці швейних і взуттєвих фабрик вперше організовано вийшли на демонстрацію протесту. Вони вимагали скорочення робочого дня, поліпшення умов роботи і рівної з чоловіками заробітної платні. Святом цей день тоді ще не називали, але ідея мати свій день в календарі жінкам сподобалася.

І ось в 1910 році в Копенгагені на 2-ій Міжнародній конференції жінок-соціалісток було прийнято пропозицію Клари Цеткін про заснування «дня боротьби за права жінок». Жінки прийняли резолюцію про те, щоб щорічно проводити жіночий день. Правда, про те, який день вважати жіночим, домовилися не відразу. Спочатку його відзначали 19 березня. Потім перенесли на 12 березня.  У 1913 році «День 8 березня» відзначили в Німеччині - 12 травня, в Австрії, Чехії, Угорщині, Швейцарії, Голландії - 9 березня, у Франції та Росії - 2 березня.

З 1914 року «Міжнародний Жіночий День» зайняв своє законне місце в календарі - 8 березня. Можливо, пригадали Нью-Йоркських ткаль, а може бути, тому що цей день збігся з недільним неробочим днем. До речі, хочу нагадати, що Росія до революції 17-го року жила за юліанським календарем. Тому, коли жінки всього світу відзначали свій день 8 березня, наші жінки робили це 23 лютого ...

З датами взагалі виходить цікава історія. 23 лютого 1917 жінки Петрограда вже традиційно вийшли на вулиці, щоб відзначити своє «8 березня». Поступово їх мирна демонстрація «за мир у всьому світі» переросла у сутички з поліцією, а до 27 лютого - у збройне повстання, яке призвело до Лютневої революції, яка, в свою чергу, призвела до Жовтневої революції, яка і породила СРСР ...
Я розумію: боротьба за рівноправність, за міжнародну солідарність, за декретну відпустку, за материнський капітал, нарешті, - це святе. Але чому мужики наші 8 березня, не змовляючись, раптом надягають з ранку кухонні фартухи і встають до плити, пилососять килими, виносять без нагадувань сміття, бігають по магазинах і роблять ще багато того, що в звичайні дні їх не змусиш робити? Бояться повторення лютого сімнадцятого? І тому День 23 лютого на всяк випадок «забили» за собою?

Спроби чоловіків влаштувати щось подібне на свою честь виглядають блідо. Що таке День 23 лютого? Прелюдія до майбутнього головного свята - 8 березня. А так званий Всесвітній День Чоловіків (World Men's Day), заснований з подачі М.С. Горбачова? Його можна відзначити в першу суботу листопада. Але ніхто не відзначає. Або Міжнародний Чоловіча День (International Men's Day), встановлений на 19 листопада. Хто про нього пам'ятає? Я ось що думаю. Історія 8 березня - це не зовсім історія боротьби жінок-революціонерок за рівноправність.

Можна сказати, це зовсім інша історія. Вона бере свій початок з тих часів, які історики називають матріархатом. Матріархат - це минуле людства. Воно відрізнялося повальним жіночим тоталітаризмом. Саме тоді мужики стояли біля плити, виносили сміття і всіляко догоджали жінкам. А ті займали всі ключові пости в суспільстві і командували чоловіками. У пам'ять про це світле (для жінок, зрозуміло) минуле і утвердилось таке своєрідне свято, як Міжнародний Жіночий День. Про це мало хто знає, але в установі Дня 8 березня активну участь прийняли перші феміністки. А фемінізм - це радикальний жіночий рух за емансипацію - звільнення від чоловічого панування. Феміністки вважають 8 березня своїм Днем і щороку відзначають його по всьому світу.

Виходить, Міжнародний жіночий свято - це якесь нагадування чоловікам про те, як все може бути влаштовано з точки зору жінок. Такий ось Жіночий День Перемоги. Не хочу нікого образити, але не можу не згадати ще одне подібне свято. Воно зародилося у Франції в середні століття. На знак протесту проти указу короля про перенесення дати початку нового року його подані в цей день влаштовували блазнівський карнавал і вибирали собі іншого короля. Все переверталося з ніг на голову. Слуги ставали панами. Але тільки на один день - 1 квітня ... Але це все вже історія. А адже не за горами 8 березня. Велике серйозне свято. Давайте, мужики, готуватися. Нехай в цей день все буде так, як хочуть жінки. Цей день особливий.
Читайте також в рубриці «Інші поради»

Як зберігати зимові сорти яблук?

Як зберігати зимові сорти яблук?

Кожен, у кого є ділянка, знає, що виростити урожай -...

Засвербіло, задзвеніло. До чого б це?

Засвербіло, задзвеніло. До чого б це?

Періодично ні з того ні з сього у кожної людини...

Знакомимся с лучшими промышленными швейными машинами.

Знакомимся с лучшими промышленными швейными машинами.

Промышленная швейная машина – практичный и весьма надежный агрегат, без...

Як створити свою машину "мрії"

Як створити свою машину "мрії"

Не так давно багато ЗМІ опублікували інформацію про те, що...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як підписати (заповнити) конверт…

Як підписати (заповнити) конверт (лист) по Україні

Інколи нам, в силу різної...

Що подарувати хлопчику?

Що подарувати хлопчику?

Приємно отримувати подарунки. Не менше...

Як зберегти троянди у вазі? Як д…

Як зберегти троянди у вазі? Як довше зберегти букет троянд?

Жінки, дівчата люблять, коли їм...

Як правильно паритися в лазні, б…

Як правильно паритися в лазні, бані, сауні...

Немає для нашої людини більшого...

Які існують правила спілкування …

Які існують правила спілкування по телефону?

Як правильно спілкуватися по телефону?...

Які рослини передбачають дощ

Які рослини передбачають дощ

Прогнозувати погоду на кілька найближчих...

Енерго-вампіри. Як захистити себ…

Енерго-вампіри. Як захистити себе від втрати енергії?

Особиста енергетика відіграє велику роль...

Як настроїти (налаштувати) гітар…

Як настроїти (налаштувати) гітару...

Існує два способи налаштування акустичної...

Що подарувати новонародженому

Що подарувати новонародженому

Народження малюка - знаменна подія...

Вибираємо постільну білизну прав…

Вибираємо постільну білизну правильно?

Гарну постільну білизну насправді вибрати...