Навіщо потрібні цеоліти?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
Навіщо потрібні цеоліти?Мудрість природи на відміну від людини проявлена ​​тим, що творить вона не бездумно чи хаотично, а розумно і послідовно. Створивши людське тіло, природа подбала про його досконалість, наділивши розумом і поставивши на службу нам розумовий апарат, що дозволяє знаходити потрібні варіанти для свого існування. 

У Природі все збалансовано і взаємопов'язано, тому створивши отруйні речовини або променисту енергію, Природа створила і їх антагоніста - цеоліти. Цеоліти - гідратовані алюмосилікати лужних хімічних елементів, які відомі ще з XVIII століття. Вони завжди є мінералами вторинного походження, які заповнюють порожнечі і тріщини в гірських породах вулканічного походження і є, результатом вилуговування силікатів. Часто вони зустрічаються в порожнинах вулканічних порід, рідше в гранітах або гнейсах, ще рідше в глинистих сланцях.

Цінність цього мінералу полягає в тому, що цеоліти мають відкриту каркасно-порожнинну структуру, яка має негативний заряд, завдяки якому цеоліт є незамінним сорбентом токсичних речовин. Вони як губка вбирають в себе шкідливі речовини і утримують достатньо довгий час. Цеоліти мають вигляд дрібнозернистої світло сірої або зеленої крихти, розмір фракцій якої 0,0-100,0 мм.

Як це часто буває, перше відкриття властивостей цеоліту зазначено в тваринному світі. Регуляція жирового обміну в організмі відбувається під керівництвом центральної нервової системи. Основним стимулятором викиду жирових гормонів є стрес, і сильний вплив на жировий обмін надають емоції, під дією яких у кров надходять речовини, що активізують або сповільнюють жировий обмін речовин в організмі. Під час гону самці копитних тварин агресивні, вони нічого не їдять, і організм їх отримує харчування за рахунок внутрішніх жирових накопичень. За володіння самкою самці тварин стають лютими і  вступають в смертельні сутички зі своїми родичами, в цій боротьбі перемагає найсильніший самець, якому і дістається головний приз. Стресова реакція являє собою ряд послідовних змін, коли в організм тварини надходить посилена порція адреналіну. Активізація симпатичної нервової системи тварини різко стимулює окислювально-відновні реакції, що характеризуються розпадом запасів вуглеводів і утилізацією жирів з виділенням нітратів. Нітрати - солі азотної кислоти HN03, які є продуктами обміну азотистих речовин будь-якого живого організму, наприклад, рослинного або тваринного. Небезпека нітратів полягає в споживанні їх в підвищених кількостях, коли нітрати в травному тракті частково відновлюються до нітритів, які при надходженні в кров можуть утворювати N-нітрозаміни, що мають канцерогенну активність. Для того щоб позбутися від нітратів та інших шкідливих речовин тварина і поїдає землю, яка містить цеоліти, які вбираючи в себе шкідливі речовини, виводять їх з організму.

Для цієї ж мети їли глину і різні аборигенні народи, що живуть на території Сибіру. Це було необхідно для виживання, тому, що суворі кліматичні умови не дозволяли мати свіжі продукти харчування. Якути, евенки, нанайці і інші сибірські племена вживали в їжу багато жиру (китів, тюленів), який вони заготовляли і консервували примітивними способами. Потім харчуючись протягом року цим жиром, сушеним і в'яленим м'ясом і рибою, щоб не отруїтися і вивести з організму продукти розпаду протухлої їжі люди змушені були додати в свій раціон глину, яка містить цеоліти.

Іонообмінна ємність цеолітів - один з основних параметрів, що характеризують їх сорбційні та технологічні властивості. Система порожнин, якою пронизані кристали цеолітів, володіє добре розвиненою внутрішньою поверхнею, і це дозволяє цеолітам вибірково сорбувати нітрати та інші речовини. Порушення жирового обміну в організмі може бути викликано так само і променевою хворобою. В залежності від умов харчування, коли вміст ліпідів у печінці при впливі на організм іонізуючого опромінення стимулюється синтез жирних кислот і холестерину і пригнічується синтез нейтральних жирів. В результаті змін жирового обміну в печінці після її реакції на опромінення, як правило, відбувається не мобілізація жиру з периферичних жирових депо, а посилення його біосинтезу в самій печінці. Велика кількість жиру в клітинах печінки говорить про те, що печінка реагує на різні захворювання і токсичні впливи, коли швидкість утворення в ній жирів перевищує швидкість їх утилізації. Підвищення мобілізації жирних кислот робить їх найбільш доступним джерелом енергії і печінка не справляється з режимом вимушеної роботи.

Сьогодні цеоліти відомі повсюдно, їх застосовують для очищення питної води на водозаборах, очищення газів і стічних вод, сорбції токсичних речовин і радіонуклідів. Природа створила радіацію - страшного ворога всього живого, вона ж створила і механізми захисту від зустрічі з цим явищем.

Читайте також в рубриці «Інші поради»

Як знайти найращі місця для фотосесії

Як знайти найращі місця для фотосесії

Один з найважливіших моментів на весіллі - проведення фотосесії. До...

Практична меблева фурнітура: нові рішення

Практична меблева фурнітура: нові рішення

Сучасна людина хоче мати гарний і комфортабельний будинок, обставлений практичними,...

Ігрова залежність: що ми про це знаємо

Ігрова залежність: що ми про це знаємо

Людство розвивається і рухається вперед. Гравці існували у всі часи,...

Як правильно вчити англійську

Як правильно вчити англійську

Перше, що потрібно зробити - це поставити собі ціль! Краще...

Додати коментар

Захисний код
ОновитиЗараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Як підписати (заповнити) конверт…

Як підписати (заповнити) конверт (лист) по Україні

Інколи нам, в силу різної...

Що подарувати хлопчику?

Що подарувати хлопчику?

Приємно отримувати подарунки. Не менше...

Які існують правила спілкування …

Які існують правила спілкування по телефону?

Як правильно спілкуватися по телефону?...

Як зберегти троянди у вазі? Як д…

Як зберегти троянди у вазі? Як довше зберегти букет троянд?

Жінки, дівчата люблять, коли їм...

Які рослини передбачають дощ

Які рослини передбачають дощ

Прогнозувати погоду на кілька найближчих...

Засвербіло, задзвеніло. До чого …

Засвербіло, задзвеніло. До чого б це?

Періодично ні з того ні...

Як настроїти (налаштувати) гітар…

Як настроїти (налаштувати) гітару...

Існує два способи налаштування акустичної...

Як позбавитися від мишей?

Як позбавитися від мишей?

Кожна людина - господар у...

Хрещення дитини. Як підготуватис…

Хрещення дитини. Як підготуватися до цієї події?

Після народження дитини багато батьків...

Як правильно паритися в лазні, б…

Як правильно паритися в лазні, бані, сауні...

Немає для нашої людини більшого...