До чого бути готовим, звертаючись до міліції?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
міліціяНезважаючи на те, що в більшості країн правоохоронні органи є опорою громадянського суспільства і справедливості, Україна також відноситься до таких, в нашій країні до міліції досить двояке ставлення. Незважаючи на багатослівну критику в органи правопорядку, якщо у когось трапляється злочин, то першим дзвінком стане саме дзвінок в міліцію. 

Критика суспільства сильніша, оскільки більшість жителів країни доля відгородила від вчинення відносно них протиправних діянь, але варто з цим зіткнутися і думка різко міняється. Тим не менш, далеко не завжди хочеться звертатися в міліцію, і на це існує ряд причин. Неприємно «виносити сміття з хати», неприємно спілкуватися з самими співробітниками, але якщо вже ви викликаєте міліцію або самі приходите до них, то вам слід бути готовими до всіх процедур, які належить пройти.

По-перше, якщо ви викликали міліцію на будинок, не будьте готові, що через п'ять хвилин до вас постукають у двері. Як правило, на весь район виділяється всього дві зміни: під керівництвом слідчого та під керівництвом дізнавача, один експерт оперуповноважений на всіх, без яких жоден огляд місця події обійтися не може. У середньому один виклик триває від трьох годин до нескінченності. Окремі випадки - це ДТП з постраждалими, які проходять особливо довго. Тому, якщо у вас скоїли крадіжку, швидкого реагування не чекайте. Якщо на вас напали - пріоритет вже вищий, і, як мінімум, дільничний до вас повинен приїхати.

Перший і головний недолік людини, якій завдано якоїсь шкоди, - потерпілого, це його думка про те, що від нього потрібно лише повідомити про злочин і на цьому його обов'язки закінчуються. Певна частина злочинів не може бути до кінця розкрита саме через подібні думки. Тому, перш ніж дзвонити в міліцію, спочатку дізнайтеся про те, що вас чекає. Багато потерпілих, пройшовши певний етап, бажають забрати свої заяви, оскільки з часом шкода, заподіяна від злочину, буде меншою перед процедурою участі у кримінальній справі.

Відразу варто сказати, що заяву забрати не можна. Навіть якщо ви в протоколі допиту напишите, що ніяких претензій до злочинця, неважливо відомий він чи ні, ви не відчуваєте, вирішувати, що буде з кримінальною справою далі не вам, а особі, що веде розслідування. Бувають випадки, коли потерпілий пише заяву на свого знайомого, щоб просто його налякати, але не варто забувати про відповідальність за завідомо неправдивий донос. Потім ваш протокол допиту вам ніхто не віддасть - це матеріали кримінальної справи. Ви можете попросити допитати вас додатково, але основними все одно будуть первинні свідчення.
Розберемо все це на прикладі крадіжки. Припустимо, у вас розкрили замок, зайшли в квартиру і винесли телевізор. До вас приїде слідчо-оперативна група, допитає вас, усіх ваших родичів, які хоч мимохідь бували у вашій квартирі, обов'язково всіх сусідів. Щоб знайти відбитки, багато поверхонь будуть вимазані дактилоскопічним порошком. Надалі, вас будуть викликати для додаткових допитів і ознайомлення з результатами експертиз за виявленими слідами. У випадку особливо злісного ухилення від явки до слідчого, вас будуть доставляти примусово. Потім, обов'язкова явка в суд, а з урахуванням того, що багато свідків бути відмовлятися, засідання кілька разів буде перенесено. Якщо ж злочинець на протязі двох місяців не буде знайдений, то справу, швидше за все буде призупинено. Тобто розшук злочинців не припиняється, але інші дії будуть на якийсь час припинені.

Складніше йде справа, якщо на вас напали, особливо коли з даними особами ви ще й знайомі. Припустимо, якщо була обопільна бійка, але ви першим написали заяву, не поспішайте радіти. Ваші дані будуть перевірятися не гірше, ніж дані підозрюваного, але це лише в тому випадку, якщо в показаннях є відмінності. Якщо до кінця не зрозуміло хто правий, а хто винен, збираються характеризуючі матеріали на обох, і після цього вже буде прийнято рішення, кого притягати до відповідальності, оскільки якщо на людину завести кримінальну справу, вона відразу шукає на кого звалити свою провину.

Якщо незнайомі люди - інша справа. Вас лише будуть допитувати, і запрошувати на впізнання зазначених осіб. І не забуваємо про суд. Як не дивно, але складно шукати не стільки злочинців, скільки понятих. Люди відверто відмовляються брати участь у будь-яких слідчих діях, які з нею не пов'язані, оскільки вважають, що поставивши розпис в протоколі, вам тут же зроблять мало не обвинуваченим. Розписи на протоколах - це вимоги вищестоячого керівництва. Вони необхідні для підтвердження факту законності, і, як правило, поняті потрібні для огляду місць і предметів, і для декількох інших слідчих дій.

У передбачуваного понятого є ще один страх, що його будуть без кінця викликати до слідчого. Зазвичай, поняті викликаються до слідчого лише у справах, де фігурують наркотичні засоби. При участі в оглядах, викликати понятого додатково немає ніякої необхідності.

Дана стаття написана не для того, щоб ви взагалі не дзвонили в міліцію, а для того, щоб ви розуміли всю відповідальність і були готові до виконання тих обов'язків, які на вас накладає кримінальний кодекс. Розкриваність гальмує безліч факторів, і це один з них. До тих пір, поки громадяни і правоохоронні органи не будуть працювати в єдиному союзі, взаємна антипатія буде панувати в країні. Тому чекаючи на допомогу, будьте готові і самі її надати.

Читайте також в рубриці «Інші поради»

Виготовлення магнітних карт - як це відбувається?

Виготовлення магнітних карт - як це відбувається?

В даний час виготовлення магнітних карт актуально в усьому світі,...

Преимущества внедрения CRM-систем для бизнеса

Преимущества внедрения CRM-систем для бизнеса

Развитие современного бизнеса невозможно без использования качественного софта, в частности,...

Як грамотно імітувати сміх...

Як грамотно імітувати сміх...

Всі ми потрапляли в таку ситуацію, коли хочеш-не-хочеш, а доводиться...

Як знайти найращі місця для фотосесії

Як знайти найращі місця для фотосесії

Один з найважливіших моментів на весіллі - проведення фотосесії. До...

загрузка...

Додати коментар

Захисний код
Оновитизагрузка...

Зараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Як підписати (заповнити) конверт…

Як підписати (заповнити) конверт (лист) по Україні

Інколи нам, в силу різної...

Що подарувати хлопчику?

Що подарувати хлопчику?

Приємно отримувати подарунки. Не менше...

Як зберегти троянди у вазі? Як д…

Як зберегти троянди у вазі? Як довше зберегти букет троянд?

Жінки, дівчата люблять, коли їм...

Які існують правила спілкування …

Які існують правила спілкування по телефону?

Як правильно спілкуватися по телефону?...

Які рослини передбачають дощ

Які рослини передбачають дощ

Прогнозувати погоду на кілька найближчих...

Засвербіло, задзвеніло. До чого …

Засвербіло, задзвеніло. До чого б це?

Періодично ні з того ні...

Як настроїти (налаштувати) гітар…

Як настроїти (налаштувати) гітару...

Існує два способи налаштування акустичної...

Що подарувати новонародженому

Що подарувати новонародженому

Народження малюка - знаменна подія...

Хрещення дитини. Як підготуватис…

Хрещення дитини. Як підготуватися до цієї події?

Після народження дитини багато батьків...

Як позбавитися від мишей?

Як позбавитися від мишей?

Кожна людина - господар у...