У якому віці найкраще починати вивчати іноземну мову?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
вивчати іноземну мовуМабуть, це найпопулярніше питання в сучасному суспільстві, яке задають вчителям, а вчителі задають його собі (з ним може конкурувати хіба що «За скільки можна вивчити мову?»). Офіційно іноземна (англійська) мова введена у всіх школах з 2-го класу. Але і в той же час я знаю вчителів, які вважають, що раніше 5-го класу іноземну мову починати ні в якому разі не можна,  діти ще не готові до таких навантажень? 

А є такі автори, які пишуть книжки на кшталт «Англійська з пелюшок», але роблять це явно не для того, що б навчити немовляти уму-розуму, а для вимогливих батьків, готових платити за такі чудеса. У проміжку між пелюшками і 2 класом лежить дошкільне дитинство, на період якого можуть припасти заняття в дитячому садку, центрах додаткової освіти, підготовки до школи, факультатив у першому класі ... Що можна сказати про все це? Є позитивний досвід якісних методик. Але іноді буває так, що і методика хороша, і вчителька-душка старається через усі сили, але результатів немає! Чому? Напевно, дитина непосидюча .... Треба її дисциплінувати! Розповісти, як це важливо, як їй потрібна буде англійська мова в подальшому! І, взагалі, мама за це гроші платить, а вона! ... невдячна!

Давайте все-таки вважати, що діти нам нічого не повинні ... І що вся відповідальність за те, що з ними відбувається лежить на нас з вами, вчителів і батьків. Перше питання, яке повинні собі задати батьки або вчителі, охочі викладати іноземну мову, скажімо так, на нульовому етапі - це НАВІЩО?! Навіщо йому це потрібно, наприклад, в 3 роки?

У сім'ях, де у подружжя рідна мова не збігається, батьки розмовляють з дітьми кожен на своїй мові. Старше покоління теж розмовляє на рідній (а, відповідно, іноземною для місця проживання, мовою). Батьки, які говорять українською мовою переслідують мету-зберегти свою культуру і можливість не втратити зв'язок з родичами. Батьки, які розмовляють з дітьми на мові країни проживання, не переслідують ніякої мети, окрім спілкування з улюбленим чадом. Нерідко виходить так, що покоління (та й дружини, якщо розуміють мови один одного) розмовляють кожен на тій мові, якою їм зручно користуватися. Тобто мама українською, а дочка на англійській, і прекрасно себе почувають, навіть не помічаючи того, що відбувається. Для чого я вам це все розповіла? Та, що би ви порівняли адекватність ситуацій і розуміли всю важливість такого простого питання. Ось тепер після відповіді на питання «навіщо?» можна переходити до питання методики. І головна думка, яку мені б хотілося до вас донести-це знову адекватність ситуації, а зовсім не розбір існуючого методичного різноманіття.

Що буде відбуватися на уроці, наприклад, з 3-х або 5-ти річними дітьми? Вони будуть писати, читати? Сподіваюся, всі розуміють, що діти 3-5-ти років не повинні писати і читати іноземною мовою? А що тоді? Грати, а в процесі гри освоювати мову на слух, сприймати її, і, по можливості, вміти відповісти відповідно до створеної ситуації. І, мабуть, це все, що я хотіла б сказати вам про методику прямо зараз.

По-перше, не позбавляйте дітей дитинства, не перевантажуйте їх заняттями - у них ще все життя попереду.
По-друге, краще не водити дітей-друзів на заняття разом, або чітко стежити за тим, щоб вони не заважали один одному.
По-третє, з'ясовуйте (батьки повідомляйте), чи ходить дитина в дитячий сад - це має велике значення! І, якщо ні, то краще дізнатися причину.
І наостанок дві окремі  поради для батьків і вчителів. Дорогі батьки, будь ласка, запитуйте у ваших дітей, чи подобається їм ходити на заняття. У негативному випадку запитуйте, що саме їм не подобається. Якщо можна якось вплинути, зробіть це, якщо ні-не водіть їх насильно! У цьому немає зараз ніякої потреби.
Шановні колеги, коли ви працюєте з будь-яким віком, будь то 4 роки, 7 або 15, прислухайтеся до себе: «Чи то це, що вам хочеться робити? Вам подобається стрибати, виспівуючи пісеньки? Писати букви і освоювати правила читання? Або роз'яснювати таблицю часів вздовж і впоперек? ». І, якщо ви раптом зрозумієте, що ні, - не бійтеся передати розпочате в руки зацікавлених колег і займатися тим, що до душі саме вам.
Початковий етап будь-якого процесу, в тому числі і вивчення іноземної мови, - це фундамент для подальшого розвитку подій. Ось чому так важливо точно і чесно відповісти на всі питання, розглянуті в статті, і з їх допомогою визначити самий відповідний період для початку вивчення іноземної мови. Бажаю успіхів!

Наостанок пропонуємо цікавий англійський для дітей у формі відео-урока:
Читайте також в рубриці «Інші поради»

Преимущества организации праздников event-агентствами

Преимущества организации праздников event-агентствами

Если апеллировать научными терминами, то event-агентство представляет собой специализированную компанию,...

Терасна дошка: секрети вибору і монтажу

Терасна дошка: секрети вибору і монтажу

Нескладно здогадатися, що терасна дошка (декінг) використовується для укладання і...

Як купити літаючу ляльку Flying Fairy?

Як купити літаючу ляльку Flying Fairy?

Кожна маленька дівчинка вірить в казки і дива. Любить дивитися...

Дитячий день народження: 5 порад, як красиво оформити свято

Дитячий день народження: 5 порад, як красиво оформити свято

Про що потрібно подбати батькам при організації дитячого свята, щоб...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як підписати (заповнити) конверт…

Як підписати (заповнити) конверт (лист) по Україні

Інколи нам, в силу різної...

Що подарувати хлопчику?

Що подарувати хлопчику?

Приємно отримувати подарунки. Не менше...

Як зберегти троянди у вазі? Як д…

Як зберегти троянди у вазі? Як довше зберегти букет троянд?

Жінки, дівчата люблять, коли їм...

Як правильно паритися в лазні, б…

Як правильно паритися в лазні, бані, сауні...

Немає для нашої людини більшого...

Які існують правила спілкування …

Які існують правила спілкування по телефону?

Як правильно спілкуватися по телефону?...

Які рослини передбачають дощ

Які рослини передбачають дощ

Прогнозувати погоду на кілька найближчих...

Енерго-вампіри. Як захистити себ…

Енерго-вампіри. Як захистити себе від втрати енергії?

Особиста енергетика відіграє велику роль...

Засвербіло, задзвеніло. До чого …

Засвербіло, задзвеніло. До чого б це?

Періодично ні з того ні...

Як настроїти (налаштувати) гітар…

Як настроїти (налаштувати) гітару...

Існує два способи налаштування акустичної...

Що подарувати новонародженому

Що подарувати новонародженому

Народження малюка - знаменна подія...