У якому віці найкраще починати вивчати іноземну мову?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
вивчати іноземну мовуМабуть, це найпопулярніше питання в сучасному суспільстві, яке задають вчителям, а вчителі задають його собі (з ним може конкурувати хіба що «За скільки можна вивчити мову?»). Офіційно іноземна (англійська) мова введена у всіх школах з 2-го класу. Але і в той же час я знаю вчителів, які вважають, що раніше 5-го класу іноземну мову починати ні в якому разі не можна,  діти ще не готові до таких навантажень? 

А є такі автори, які пишуть книжки на кшталт «Англійська з пелюшок», але роблять це явно не для того, що б навчити немовляти уму-розуму, а для вимогливих батьків, готових платити за такі чудеса. У проміжку між пелюшками і 2 класом лежить дошкільне дитинство, на період якого можуть припасти заняття в дитячому садку, центрах додаткової освіти, підготовки до школи, факультатив у першому класі ... Що можна сказати про все це? Є позитивний досвід якісних методик. Але іноді буває так, що і методика хороша, і вчителька-душка старається через усі сили, але результатів немає! Чому? Напевно, дитина непосидюча .... Треба її дисциплінувати! Розповісти, як це важливо, як їй потрібна буде англійська мова в подальшому! І, взагалі, мама за це гроші платить, а вона! ... невдячна!

Давайте все-таки вважати, що діти нам нічого не повинні ... І що вся відповідальність за те, що з ними відбувається лежить на нас з вами, вчителів і батьків. Перше питання, яке повинні собі задати батьки або вчителі, охочі викладати іноземну мову, скажімо так, на нульовому етапі - це НАВІЩО?! Навіщо йому це потрібно, наприклад, в 3 роки?

У сім'ях, де у подружжя рідна мова не збігається, батьки розмовляють з дітьми кожен на своїй мові. Старше покоління теж розмовляє на рідній (а, відповідно, іноземною для місця проживання, мовою). Батьки, які говорять українською мовою переслідують мету-зберегти свою культуру і можливість не втратити зв'язок з родичами. Батьки, які розмовляють з дітьми на мові країни проживання, не переслідують ніякої мети, окрім спілкування з улюбленим чадом. Нерідко виходить так, що покоління (та й дружини, якщо розуміють мови один одного) розмовляють кожен на тій мові, якою їм зручно користуватися. Тобто мама українською, а дочка на англійській, і прекрасно себе почувають, навіть не помічаючи того, що відбувається. Для чого я вам це все розповіла? Та, що би ви порівняли адекватність ситуацій і розуміли всю важливість такого простого питання. Ось тепер після відповіді на питання «навіщо?» можна переходити до питання методики. І головна думка, яку мені б хотілося до вас донести-це знову адекватність ситуації, а зовсім не розбір існуючого методичного різноманіття.

Що буде відбуватися на уроці, наприклад, з 3-х або 5-ти річними дітьми? Вони будуть писати, читати? Сподіваюся, всі розуміють, що діти 3-5-ти років не повинні писати і читати іноземною мовою? А що тоді? Грати, а в процесі гри освоювати мову на слух, сприймати її, і, по можливості, вміти відповісти відповідно до створеної ситуації. І, мабуть, це все, що я хотіла б сказати вам про методику прямо зараз.

По-перше, не позбавляйте дітей дитинства, не перевантажуйте їх заняттями - у них ще все життя попереду.
По-друге, краще не водити дітей-друзів на заняття разом, або чітко стежити за тим, щоб вони не заважали один одному.
По-третє, з'ясовуйте (батьки повідомляйте), чи ходить дитина в дитячий сад - це має велике значення! І, якщо ні, то краще дізнатися причину.
І наостанок дві окремі  поради для батьків і вчителів. Дорогі батьки, будь ласка, запитуйте у ваших дітей, чи подобається їм ходити на заняття. У негативному випадку запитуйте, що саме їм не подобається. Якщо можна якось вплинути, зробіть це, якщо ні-не водіть їх насильно! У цьому немає зараз ніякої потреби.
Шановні колеги, коли ви працюєте з будь-яким віком, будь то 4 роки, 7 або 15, прислухайтеся до себе: «Чи то це, що вам хочеться робити? Вам подобається стрибати, виспівуючи пісеньки? Писати букви і освоювати правила читання? Або роз'яснювати таблицю часів вздовж і впоперек? ». І, якщо ви раптом зрозумієте, що ні, - не бійтеся передати розпочате в руки зацікавлених колег і займатися тим, що до душі саме вам.
Початковий етап будь-якого процесу, в тому числі і вивчення іноземної мови, - це фундамент для подальшого розвитку подій. Ось чому так важливо точно і чесно відповісти на всі питання, розглянуті в статті, і з їх допомогою визначити самий відповідний період для початку вивчення іноземної мови. Бажаю успіхів!

Наостанок пропонуємо цікавий англійський для дітей у формі відео-урока:
Читайте також в рубриці «Інші поради»

Правила і нюанси весільної фотосесії за кордоном

Правила і нюанси весільної фотосесії за кордоном

Зростаюча популярність весіль за кордоном привела і до збільшення популярності...

Бронзовое свечение без загара и палящего солнца

Бронзовое свечение без загара и палящего солнца

Как придать коже абсолютно здорового и красивого свечения, когда кожа...

Що ми святкуємо 8 березня?

Що ми святкуємо 8 березня?

Ми бачемо, як восьмого з ранку мужики з розгубленими очима...

Як вибрати септик для заміського будинку?

Як вибрати септик для заміського будинку?

Однією з проблем як заміського будинку, так і дачі, є...

загрузка...

Додати коментар

Захисний код
Оновитизагрузка...

Зараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Як підписати (заповнити) конверт…

Як підписати (заповнити) конверт (лист) по Україні

Інколи нам, в силу різної...

Що подарувати хлопчику?

Що подарувати хлопчику?

Приємно отримувати подарунки. Не менше...

Які існують правила спілкування …

Які існують правила спілкування по телефону?

Як правильно спілкуватися по телефону?...

Як зберегти троянди у вазі? Як д…

Як зберегти троянди у вазі? Як довше зберегти букет троянд?

Жінки, дівчата люблять, коли їм...

Які рослини передбачають дощ

Які рослини передбачають дощ

Прогнозувати погоду на кілька найближчих...

Засвербіло, задзвеніло. До чого …

Засвербіло, задзвеніло. До чого б це?

Періодично ні з того ні...

Як настроїти (налаштувати) гітар…

Як настроїти (налаштувати) гітару...

Існує два способи налаштування акустичної...

Хрещення дитини. Як підготуватис…

Хрещення дитини. Як підготуватися до цієї події?

Після народження дитини багато батьків...

Як позбавитися від мишей?

Як позбавитися від мишей?

Кожна людина - господар у...

Як правильно паритися в лазні, б…

Як правильно паритися в лазні, бані, сауні...

Немає для нашої людини більшого...