Як купити квартиру в кредит?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 1.50 (1 Голос)
купити квартиру в кредитПро покупку нової квартири мріють багато. Зараз абсолютній більшості це можливо лише в кредит. Потрібно тільки правильно розрахувати свої фінансові можливості. Розповімо, як купити квартиру в розстрочку, не загрузнувши в боргах. Знизити ризики іпотечної удавки допоможе виконання наступних правил. 

Позичати гроші слід у валюті, в якій ви заробляєте.
Більшість зараз заробляє у гривнях. Тому, якщо ви плануєте купувати квартиру в розстрочку за долари або євро, то для обслуговування валютного кредиту їх доведеться купувати за гривні. Будьте готові, що ваші гривневі платежі виростуть, оскільки курс валюти має тенденцію до постійного зростання.

Не брати на себе занадто багато.
Існує «золоте» правило - щомісячні платежі по іпотечному кредиту не повинні бути більше 30% від вашого доходу. Досить часто це правило порушується і боргова ноша досягає 60% сімейного бюджету. Сподіваються такі позичальники на авось: може зарплату додадуть або на посаді підвищать. Ну а якщо, навпаки ...

Покращуйте свої житлові умови за етапами.
Якщо ви живете в однокімнатній квартирі, то намагатися купити 200-метрові апартаменти не варто - можете надірватися. Спершу розумніше переїхати у двокімнатну квартиру і успішно виплатити іпотеку. Тим самим у вас з'явиться позитивна кредитна історія. Після цього купити велику квартиру в кредит буде простіше - кредит можна буде отримати на більш вигідних умовах. Та й з часом, будемо сподіватися, що умови іпотечних позик покращаться.

Уважно вивчайте умови іпотечного договору.
Особливу увагу зверніть на додаткові витрати. Буде правильно ще до оформлення кредиту оцінити його вартість. Адже крім рекламованих відсотків оплатити доведеться страхові внески, оцінку і оформлення нерухомості, оренду сейфа та інші комісії. Більш того, всі ці додаткові виплати виливаються в щомісячні платежі, які щороку можуть досягти 7% від суми кредиту, і тим самим лягти важким тягарем на плечі позичальника.
Не поспішайте підписувати договір.
Попросіть у банку таблицю, де зроблений точний розрахунок повної вартості кредиту. У ній повинні бути показані всі планові витрати, а саме, відсотки за кредитом, відомості про комісії та платежі обслуговування кредиту. Отримання такої таблиці не зобов'язує вас взяти кредит. Такі форми можна запросити в різних банках, а потім порівняти надані ними умови програм іпотеки і вибрати з них найбільш вигідну. Купувати квартиру в розстрочку - справа не проста. Треба побоюватися переоцінки об'єкта нерухомості. Всі продавці вміло прикрашають свій товар, щоб продати його подорожче. Так і з квартирами. Щоб не переплатити за неї, проконсультуйтеся з оцінювачем нерухомості або ріелтером. В іншому випадку, якщо ви не зможете забезпечувати кредит і доведеться продавати квартиру, то можна втратити до 30% її початкової вартості, а різницю цю доведеться покривати за свій рахунок.

Платити по кредиту треба акуратно
Платежі бажано вносити за 2-3 дні до встановленої дати, тобто завчасно. Плануйте інші великі витрати з урахуванням платежів по розстрочці. Як розплатитися з кредитом? Дійте розумно, керуючись вищенаведеними порадами.

Життя є життя і з розстрочкою за квартиру можна потрапити у скрутну ситуацію. В Інтернеті фраза типу, що робити, якщо я не можу розрахуватися з кредитом, зустрічається досить часто. А змінити в односторонньому порядку підписаний договір вже не можна. Тим, хто потрапив в таку непросту ситуацію теж можна дати кілька порад.

По-перше, краще співпрацювати з банком, який дав вам кредит на покупку квартири в розстрочку. Розумніше якомога раніше повідомити кредитора про виниклі проблеми з виплатою платежів. Звернутися в банк обов'язково треба в письмовому вигляді, зареєструвавши свою заяву.
По-друге, не розраховуйте, що будете прощені. Банк може лише дати вам відстрочку на декілька місяців або зробити переклад на щоквартальні платежі. Однак слід мати на увазі, що від страхування житла вас не звільнять і процентну ставку не знизять.
По-третє, доведеться скоротити поточні витрати - відмовитися від відвідування фітнес-клубу і економити на одязі, бензині, перукарі і т.д.
І останнє. Якщо ви остаточний банкрут, то доведеться погоджуватися на добровільний продаж своєї квартири. Якщо продасте її швидко за ринковою ціною, то вважайте, що вам пощастило. Ну а якщо проблема дійде до суду і рішення його буде не на вашу користь, то банк продасть вашу квартиру з аукціону. А різниця тут між продажем і вашою покупкою може досягти 30%. За законом компенсувати її банку зобов'язаний позичальник.
Не дай вам Бог опинитися в такій ситуації.

Читайте також в рубриці «Інші поради»

Як правильно доглядати за хутром?

Як правильно доглядати за хутром?

Вибрати якісний хутряний виріб дуже нелегко. Але забезпечити якісний догляд...

Товари з Японії. Що вигідно купувати в японських інтернет-магазинах

Товари з Японії. Що вигідно купувати в японських інтернет-магазинах

Японія - одна з найбільш загадкових і цікавих країн. Вона...

Як створити свою машину "мрії"

Як створити свою машину "мрії"

Не так давно багато ЗМІ опублікували інформацію про те, що...

Сауны и бани – лучший отдых в условиях города

Сауны и бани – лучший отдых в условиях города

Отдых в сауне и бане очень полезен, остается только один...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як підписати (заповнити) конверт…

Як підписати (заповнити) конверт (лист) по Україні

Інколи нам, в силу різної...

Що подарувати хлопчику?

Що подарувати хлопчику?

Приємно отримувати подарунки. Не менше...

Як зберегти троянди у вазі? Як д…

Як зберегти троянди у вазі? Як довше зберегти букет троянд?

Жінки, дівчата люблять, коли їм...

Як правильно паритися в лазні, б…

Як правильно паритися в лазні, бані, сауні...

Немає для нашої людини більшого...

Які існують правила спілкування …

Які існують правила спілкування по телефону?

Як правильно спілкуватися по телефону?...

Які рослини передбачають дощ

Які рослини передбачають дощ

Прогнозувати погоду на кілька найближчих...

Енерго-вампіри. Як захистити себ…

Енерго-вампіри. Як захистити себе від втрати енергії?

Особиста енергетика відіграє велику роль...

Як настроїти (налаштувати) гітар…

Як настроїти (налаштувати) гітару...

Існує два способи налаштування акустичної...

Що подарувати новонародженому

Що подарувати новонародженому

Народження малюка - знаменна подія...

Вибираємо постільну білизну прав…

Вибираємо постільну білизну правильно?

Гарну постільну білизну насправді вибрати...