Як перестати боятися польотів на літаку

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1 Голос)

боятися польотів на літакуПольоти на літаку і аерофобія, тобто коли люди бояться літати, виникли одночасно. За статистикою бояться літати, як мінімум 20% людей. Думаю, що кожен з нас чув від когось слова «а я боюсь літати на літаку»

Упевнений, що практично кожному знайомий, якщо не страх перед польотом, то, скажімо так - легке хвилювання. Хоча це і не вважається явною аерофобію.

Але існують люди, які панічно бояться літати і під будь-яким приводом намагаються уникати польотів на літаку. А якщо вже відкрутитися не вдалося, то в польоті нервово прислухаються до шуму двигуна, придивляються до вираження осіб екіпажу і покриваються потом при найменшому руху повітряного судна.

До чого це я? Та до того, що літати без страху може і повинен кожний. Навіщо ще в цьому житті зайві хвилювання?

Особисто я люблю авіацію. Красиві могутні авіалайнери, специфічна атмосфера великих аеропортів, симпатичні стюардеси і передчуття подивитися нові міста і країни.

Напевно тому, а також ще те, що вся моя рідня по чоловічій лінії пілоти, ніяких страхів перед польотами на літаку я не відчуваю, а налітав я за своє життя, слава Богу без проблем, більше 100 тис. миль.

Крім того, я знаю, чому літак в принципі не може впасти і тому це найбезпечніший у світі транспорт. Чому абсурдний міф про так звані «повітряні ями» і як літак може запросто літати і сідає за все з одним двигуном (а то і зовсім з непрацюючими двигунами).

Розглянемо, що зазвичай заподіює дискомфорт і викликає страх у пасажирів літака. Думаю, що ці знання не зашкодять нікому, хто хоча б раз зізнавався сам собі, що боїться літати на літаку.

1.Звуки і шуми при польоті

Літак, як і будь-який транспортний технічний засіб, виробляє під час польоту різні шуми. Це гул двигунів, звук шасі, які випускаються  і т.д.

Чому ж звук двигуна автомобіля, вірніше його зміна, не викликає у людини страху, а падіння оборотів мотора літака чи інші звуки, що виникають у польоті, викликають у частини пасажирів прискорене серцебиття і бажання міцніше вчепиться руками в підлокітники крісла?

Все дуже просто. В автомобілі ви точно знаєте, що водій, розігнавшись до потрібної швидкості, просто скидає газ і знижує обороти двигуна. Адже автомобіль не буде розганятися нескінченно.

Абсолютно те саме і з літаком. При зльоті двигуни виводяться на повну потужність і після відриву від землі і набору певної швидкості, пілот зменшує потужність двигунів з злітного режиму на крейсерський.

Відчуття при цьому, що літак втрачає свою швидкість, звичайно з'являється. Власне так воно і є. Але це не тому, що літак збирається впасти, а просто машина переходить на заданий польотний режим.

Далі в польоті, особливо при заході на посадку, режим двигунів також змінюється. І це знову таки не тому, що з двигунами щось сталося, а просто йде нормальний процес зниження швидкості для штатної посадки.

Так, що не варто прислухатися до роботи двигунів, а тим більше покриватися потом і робити з цього зовсім не адекватні висновки.

До цілком природних шумів відносяться і звуки роботи механізмів випуску та прибирання закрилок. Ви, напевно, бачили, як із задньої кромки крила на злеті і при заході на посадку висуваються додаткові елементи крила - закрилки. Вони необхідні для збільшення підйомної сили при знижених швидкостях польоту. В режимі основного польоту вони прибрані.

Тому, напевно ви чули відразу після зльоту і при заході на посадку короткочасне дзижчання. Нічого страшного, це звук роботи приводу цього механізму. На нього просто не варто звертати уваги.

Сюди ж можна віднести і звук, що виникає при збиранні і випуску шасі. Глухий стук і легкі рухи якраз свідчать про те, що шасі благополучно прибрані або випущені, а значить все в порядку і переживати ніяких причин немає.

Так, що виключіть зі своїх емоцій будь-яку реакцію на звуки, що виникають під час польоту в кабіні авіалайнера.

2.Турбулентність

Хто не чув страшні розповіді на зразок цього: «Летів якось я недавно на літаку з пункту А в пункт В. Раптом літак потрапив у повітряну яму і ми падали 3, 5, 10 хвилин (тривалість падіння залежить від емоційності оповідача)».

Так от, термін «повітряна яма» один з міфів, які присутні в уяві людей, які панічно бояться літати.

Так, іноді літак потрапляє в т. н. зону турбулентності і його починає трусити. Але ще ніколи за всю 100 річну історію авіації це не приводило до авіа пригод. Чому? Та тому, що для літака це так само природно, як і для автомобіля їзда по вибоїнах, жаху ні в кого не викликає.

Справа в тому, що повітря не однорідне і складається з шарів з різною температурою і різними швидкостями переміщення. На кордоні цих шарів при цьому виникають природні завихрення, які і викликають потряхування повітряного судна.

Цей процес абсолютно безпечний для літака і небезпека його знаходиться не в площині реальної загрози, а виключно в його індивідуальної переоцінки людиною. Ну і в деякому дискомфорті для пасажирів. І то, якщо тільки від цього проллється чашка кави на вашому столику.

Ніхто від цього ще не постраждав. Хоча були випадки, коли через бовтанки з полиць падав багаж на голову пасажира. Але, погодьтеся, це не міфічне падіння в повітряну яму аж до землі.

Тому, при проходженні літаком зони турбулентності (про що, як правило, командир корабля попереджає пасажирів) треба просто пристебнутися і спокійно почекати коли тряска закінчитися.

Так, що ніяких наслідків для власного здоров'я турбулентність вам не принесе.


Читайте також в рубриці «Інші поради»

Як підписати (заповнити) конверт (лист) по Україні

Як підписати (заповнити) конверт (лист) по Україні

Інколи нам, в силу різної діяльності доводиться висилати поштою документи...

Що таке тест Роршаха?

Що таке тест Роршаха?

Практично в кожному жіночому журналі можна знайти різні психологічні тести,...

Як купити літаючу ляльку Flying Fairy?

Як купити літаючу ляльку Flying Fairy?

Кожна маленька дівчинка вірить в казки і дива. Любить дивитися...

Як побороти страх?

Як побороти страх?

Всі ми прекрасно знаємо, що таке страх. І тільки тому,...

загрузка...
Переглянути коментарі:  
  •  
  •  
  • Відповісти цитуючи
  • Quote

#1 Ангеліна » 29.07.2018, 10:33

Дуже дякую❤️ Допомогло
0 +−

Ангеліна

Додати коментар

Захисний код
Оновитизагрузка...

Зараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Як підписати (заповнити) конверт…

Як підписати (заповнити) конверт (лист) по Україні

Інколи нам, в силу різної...

Що подарувати хлопчику?

Що подарувати хлопчику?

Приємно отримувати подарунки. Не менше...

Які існують правила спілкування …

Які існують правила спілкування по телефону?

Як правильно спілкуватися по телефону?...

Як зберегти троянди у вазі? Як д…

Як зберегти троянди у вазі? Як довше зберегти букет троянд?

Жінки, дівчата люблять, коли їм...

Які рослини передбачають дощ

Які рослини передбачають дощ

Прогнозувати погоду на кілька найближчих...

Засвербіло, задзвеніло. До чого …

Засвербіло, задзвеніло. До чого б це?

Періодично ні з того ні...

Як настроїти (налаштувати) гітар…

Як настроїти (налаштувати) гітару...

Існує два способи налаштування акустичної...

Хрещення дитини. Як підготуватис…

Хрещення дитини. Як підготуватися до цієї події?

Після народження дитини багато батьків...

Як позбавитися від мишей?

Як позбавитися від мишей?

Кожна людина - господар у...

Як правильно паритися в лазні, б…

Як правильно паритися в лазні, бані, сауні...

Немає для нашої людини більшого...