Вирощування бобових
Вчені встановили, що бобові - одні з найдавніших рослин на планеті, вони зростали на землі ще 65 млн. років тому. Зараз частина цього великого сімейства квіткових є важливою складовою раціону багатьох людей.
Особливо їх цінують вегетаріанці, що обумовлено високим вмістом якісного білка в складі більшості бобових. На цьому тлі аграрна індустрія, приватні фермери та городники приділяють багато уваги їх вирощуванню. Врожайність безпосередньо залежить від кліматичних і природних умов, правильності догляду, якості посівного матеріалу. Останній відіграє першорядно важливу роль, саме тому насіння квасолі і інших бобових культур слід вибирати з особливою ретельністю і купувати їх тільки в перевірених торгових точках.
Підготовчий етап
Бобові культури не дуже вимогливі до якості грунту і не вимагають особливого догляду, тому значних складнощів з їх вирощуванням не з'являється навіть у не надто досвідчених городників. Грунт для їх посадки зазвичай готують у жовтні. Процес передбачає перекопування родючого шару і додавання мінеральних добрив. Використовуються хлористий калій, суперфосфат, перегній або компост. Інколи до цього набору додають вапно. Так грунт залишають зимувати. Навесні вносять тільки сечовину.
Відбір насіння
Насіння гороху, квасолі, нуту, сочевиці та інших бобових культур проростають при температурі від +6°C. З цієї причини висаджувати їх в грунт при відповідних погодних умовах можна вже в кінці квітня. Перед посадкою насіння оглядають на предмет пошкоджень. Підходить тільки чистий гладкий матеріал без видимих дефектів. Замочування бобів у воді кімнатної температури на добу прискорить їх проростання. Перед зануренням в грунт можна обробити насіння молібденовокислим амонієм або бактеріальним добривом.
Висадка посівного матеріалу в грунт
Спосіб посадки безпосередньо залежить від того, до якої групи належить культура. Всі бобові діляться на дві основні:
- В'юнкі. Перед їх посадкою по обидва боки грядки вкопують кілки, між якими натягують мотузку або дріт.
- Кущові. Їх сіють на грядку з шириною міжрядь 35-40 см. Рекомендована відстань між рослинами - 10 см.
Глибина забивання незалежно від сорту повинна становити не менше 4 см. Сходи у попередньо замоченого насіння з'являються через 7-10 днів, у сухого - через 15-20. Рослини вимагають регулярного, але не дуже рясного поливу. Перша підгодівля виконується при досягненні стеблом висоти 10 см.
Читайте також в рубриці «Інші поради»

Як відсвяткувати Новий рік НЕ перед телевізором?
Замість того щоб сидіти перед телевізором і дивитися, як інші...

Товари з Японії. Що вигідно купувати в японських інтернет-магазинах
Японія - одна з найбільш загадкових і цікавих країн. Вона...

Кумкват: азиатское золотое яблоко
Кумкват хорошо известен в качестве вечнозеленого цитрусового растения, родом из...

Як організувати дитяче день народження?
Зробити найкраще свято народження для свого чада будь-якого віку реально,...