Як знайти для дитини розвиваючу комп'ютерну гру

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
розвиваюча комп'ютерна граПроблема XXI століття - дитина і комп'ютер, точніше, дитина і віртуальний ігровий простір в її розпорядженні. Звичні догми книжкового виховання відкинуті і молоді батьки, які самі щойно освоїли премудрості світосприйняття через екран монітора, змушені направляти інтереси свого нерозумного чада в новий ігровий світ.

Грати в комп'ютерні ігри діти починають раніше, ніж освоюють алфавіт і початкові прийоми рахунку. Якщо дитина може дотягнутися до клавіатури і побачити на екрані яскраві картинки, вона буде це робити постійно. Якщо вона зрозуміє логічний зв'язок між своїми вербальними діями і змінами візуального ряду, то ви, бідні батьки, пропали.

Ваше нерозумне дитя вступило в пору ігрової зрілості. Слід визнати, що пристрасть до комп'ютерних ігор у дітей дошкільного віку виникає найчастіше як наслідувальна форма. Молоді батьки власним прикладом як би запрошують дитину вступити в якийсь «клуб присвячених», будучи не готові визначити ступінь посвяти.

Як підібрати для дитини 5-8 років комп'ютерні ігри, доступні її розумінню, які розвивають основні навички і при цьому не надають негативного впливу на дитячу психіку, поки не знає ніхто. Однак, існує перевірений спосіб колективної експертизи, що дозволяє небайдужим батькам дарувати своїм побратимам необхідну інформацію про пройдені ігрові доріжки.

Почнемо з найпростішого - джерела надходження дитячого ігрового ресурсу (ІР) на ваш домашній комп'ютер. Як вже змогли переконатися просунуті користувачі, варіантів тут може бути кілька.

Де слід шукати комп'ютерні ігри

За класифікацією відомого аналітика комп'ютерного ігрового ринку для дітей С.С.Кобзева ми виділимо і обговоримо основні чотири групи.
1. Найпростіший і дорогий спосіб задоволення дитячих потреб в новому ігровому полі - купівля ліцензійної версії невідомої вам гри, наприклад,  в дитячому інтернет магазині Бабаду. Слово «невідомої» є тут ключовим, оскільки, як і будь-який ринковий товар, активно рекламований виробником, куплена гра може виявитися пустушкою, яка абсолютно не зацікавить вашу дитину.

Інформація про подібні комп'ютерні пастки поки ніде не зібрана, але ми сподіваємося з вашою допомогою створити реєстр «поганих» дитячих ігрових збірок.

2. Використання ресурсів спеціалізованих педагогічних сайтів. Знайти розвиваючі ІР для вікової групи своєї дитини, шановні батьки, ви зможете, але гарантії ігрової активності ніхто не дає. 

3. Скачування дитячої гри зі спеціалізованих ігрових сайтів через файлхостінг в режимі звичайного доступу або преміум-аккаунта. Відразу відзначимо, що спроби отримати безкоштовно те, що має ціну, звичайно обертаються ще більшими витратами, ніж варіант 1. Крім гаманця може постраждати і ваш комп'ютер, набравшись всякої зарази з неперевірених джерел. Установка великих ігор, як правило, якщо відбувається, то з великим скрипом. Якщо чесно, це довгий шлях з великими розчаруваннями для дитини.

4. Вільний он-лайн доступ або скачування без реєстрації. Кращий спосіб для батьків протестувати і презентувати чаду цікаву комп'ютерну гру. На жаль, в цьому величезному медовому бочонку розкидано дуже багато ложок, не завжди навіть з дьогтем. Найбільш приваблива форма ігрової діяльності дітей, але, на жаль, тільки під контролем дорослих.

Тих щасливців, які зуміли піймати в цьому морі подобу «золотої рибки» у вигляді захоплюючої, розумної, позбавленої агресії дитячої гри просимо повідомити про це зацікавленому співтовариству батьків.

Припустимо, що пошук комп'ютерної іграшки увінчався успіхом, дитина захоплено клацає клавішами, батьки займаються своїми справами, але ... А ви впевнені, що вибрана вами для дитини віртуальна ігрова поляна узгоджується з елементарними педагогічними завданнями її вікової групи, сприяє розвитку необхідних психічних функцій? Як оцінити розвиваючий потенціал дитячої комп'ютерної гри, ми розповімо в наступній статті.

Читайте також в рубриці «Дім та затишок»

Як облаштувати дачу?

Як облаштувати дачу?

Давно минули ті часи, коли розмір дачної ділянки становив всього...

Як позбутися від тарганів раз і назавжди?

Як позбутися від тарганів раз і назавжди?

У цій статті я розповім, як можна ефективно позбутися тарганів...

Як зробити «домашнє графіті»?

Як зробити «домашнє графіті»?

Слова, звичайно, можуть і поранити, і вбити, і до Києва...

Вибираємо люстру. Основні вимоги

Вибираємо люстру. Основні вимоги

Напевно кожен з нас при виборі люстр, настільних ламп або...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як почистити праску в домашніх у…

Як почистити праску в домашніх умовах?

Як правило, праска ламається в...

Як позбутися від тарганів (тарак…

Як позбутися від тарганів (тараканів)

Як позбутися тарганів і вивести...

Догляд за кімнатними рослинами..…

Догляд за кімнатними рослинами...

У будинку, де немає живої...

Як позбутися мушок на кухні?

Як позбутися мушок на кухні?

Існує два види мушок, поява...

Як пережити розлучення...

Як пережити розлучення...

Коли розлучаються двоє - це...

Як виховувати сина. Поради батьк…

Як виховувати сина. Поради батькам

Виховання хлопчиків - процес відповідальний....

Найважливіші принципи дизайну ін…

Найважливіші принципи дизайну інтер'єру

Сьогодні ми поговоримо з вами...

Швидке прибирання квартири. Пора…

Швидке прибирання квартири. Поради від професіоналів

Вас кожен раз пересмикує, коли...

Як стримати сльози...

Як стримати сльози...

Всі ми знаходилися в такій...