Як розповісти дитині про розлучення?

І перший етап на цьому шляху - розповісти дитині про ваше рішення розлучитися. Незважаючи на те, що найчастіше розведена сім'я - більш щаслива сім'я, все одно у дітей існує хворобливий адаптаційний період. У житті дитини будуть відбуватися зміни, які можуть налякати й порушити звичний спосіб її життя. Розмовляючи з дитиною про майбутнє розлучення, ви допомагаєте їй зрозуміти, прийняти і пережити ці зміни, знижуючи негативні наслідки.
Основні правила
1. Підготуйтеся до бесіди. Постарайтеся заспокоїтися і взяти себе в руки перед розмовою. Ваша тривога або гнів можуть передатися дитині, і вона відчує себе винною у тому, що сталося, тому розмовляйте з нею максимально спокійно. Ваші страждання і плач можуть вселити в дитину жах і відчуття безвиході, з якими вона може не впоратися самостійно.
2. Під час розмови зменшіть кількість відволікаючих чинників - вимкніть телевізор і музику. Постарайтеся, щоб бесіда проходила в спокійній обстановці віч на віч (без свідків).
3. Не відкладайте цю розмову в надії на те, що потім вам буде легше поговорити з дитиною. Відчуваючи сум'яття і переживання дорослих, діти незалежно від віку дуже швидко розуміють, що в їх житті щось змінилося, незважаючи на всі спроби дорослих зберегти це в таємниці. Не змушуйте дитину переживати це на самоті, тому що діти схильні брати вину за те, що трапилося на себе. Скажіть вашій дитині про розлучення, як тільки ви остаточно визначилися з рішенням. Їй потрібен час, щоб прийняти цю новину і підготуватися до змін в житті. Обоє батьків повинні брати участь у цій розмові.
5. Підкресліть, що розлучення - не помилка дитини і хоча батьки можуть припинити любити один одного, вони ніколи не перестануть любити своїх дітей.
6. Важливо бути відкритим і чесним з дитиною в цій ситуації. На запитання дитини відповідайте правдиво, але не варто лякати зайвими деталями або заплутувати формулюваннями «а от, якби ...». Дитині достатньо знати інформацію, яка допоможе їй зрозуміти, як зміниться її і ваше життя і що їй очікувати в майбутньому.
7. Не лякайтеся її реакції. Різні діти по-різному реагують на розлучення батьків: деякі кричать і сердяться на них, інші, навпаки, відчувають полегшення в тому, що конфлікти і напруженість закінчаться. Поясніть дитині, що відчувати біль, гнів і страх - це нормально. Допоможіть їй виразити ці емоції, якщо у неї не виходить. Дайте дитині зрозуміти, що кричати і плакати - нормально, якщо тобі боляче. Розповідаючи їй про те, як виражати важкі почуття недеструктивними способами, ви допомагаєте їй справлятися з важкою ситуацією.
8. Приділіть дитині стільки часу і вашої уваги після розмови, скільки їй буде потрібно. Цілком можливо, що вона попросить ще раз це обговорити чи захоче просто побути поруч з вами. Буває так, що деяким дітям після того, що сталося може бути страшно залишатися одним або вони будуть просити вас посидіти з ними під час засинання. Виконайте їхні прохання і приділіть їм увагу, і їм буде значно легше пережити цю ситуацію.
Читайте також в рубриці «Дім та затишок»

Вибираємо люстру для дому правильно?
Люстра - невід'ємна частина кожного будинку, квартири, кімнати. Ефектне сяйво...

Як позбутися від тарганів раз і назавжди?
У цій статті я розповім, як можна ефективно позбутися тарганів...

Як виховувати своїх дітей? Поради батькам
З даною проблемою стикається кожен з батьків, але не всі...
загрузка...
Посилання по темі:
загрузка...