Як зацікавити дитину заняттями з музики?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.50 (1 Голос)
Як зацікавити дитину заняттями з музики?У радянські часи було модно вчити дітей в музичній школі, та й зараз багато батьків бажають долучити свою дитину до світу вічної музики. Але як часто ці заняття стають причиною розладу в сім'ї! 

Пройшовши тернистий шлях від підготовчого класу музичної школи до отримання диплома про закінчення консерваторії, хочеться поділитися думками про те, що допомагало в оволодінні професією музиканта, а що було подолано з почуттям ненависного боргу перед батьками (навчання коштувало чималих грошей, про що періодично нагадували ...) .

А почалося все з уроків музики в дитячому садку. Не пам'ятаю, як і хто проводив ці уроки, але залишилися фото задоволеної дитини, співаючого і танцюючого в парі з хлопчиком. Тоді були мрії стати співачкою, але гра на піаніно теж викликала величезну наснагу. І що ж? Через рік занять з досвідченою, але напівсонною літньою жінкою-педагогом пропало всяке бажання. Перехід до іншого педагога тільки погіршив становище, тому відчувалося деяке презирство, що призвело до психологічного затискача. І лише з 5-го класу в моєму житті з'явився справжній педагог, з яким хотілося займатися хоч щодня.

І напрошується перший висновок: потрібен педагог «від Бога», що розвиває здібності будь-якої дитини. Важко, але необхідно заздалегідь дізнатися відгуки про педагогічний колектив і спочатку самим бути присутнім на уроках. Якщо немає порозуміння, а інтерес до занять постійно зменшується, потрібно проявити наполегливість і замінити наставника.

Удома теж необхідно створити відповідну обстановку. Під час занять музикою не заважати і не відволікати, а краще навіть мовчки бути присутнім. Бажано влаштовувати показові концерти з вивчених за програмою творів перед рідними. Спочатку хай буде вузьке коло, але - обов'язково! - доброзичливе. Важливо почати ці виступи як можна раніше, краще перед першим же заліком першокласника. Можна розширити кількість учасників концерту: запросити співучня з тієї ж музичної школи . І хваліть! Так з'явиться бажання виступати перед публікою. А цей навик стане в нагоді в будь-якій сфері діяльності: вміння показати свої здібності додасть впевненості у своєму таланті. Саме такий психологічний фундамент в майбутньому допоможе реалізувати творчу індивідуальність.

Отже, друге побажання: треба підбадьорювати і хвалити дитину, даючи можливість показати те, що вже освоєно. І останнє: важливо разом слухати класичну музику. Тільки починати треба з зрозумілого: разом відвідувати звітні концерти учнів, ходити на філармонічні концертні програми для дітей, дивитися спектаклі у театрі під час новорічних канікул, на яких поєднують спів і розмовні тексти. Потім підняти планку: відвідати легко сприймані дитячої публікою балети Чайковського «Лускунчик» і «Спляча красуня». А пізніше - спектаклі, що збігаються зі шкільною тематикою: опери «Князь Ігор» Бородіна і «Євгеній Онєгін» Чайковського. Навіть у невеликих містах можна долучитися до шедеврів класичної музики - за допомогою ТБ. Канал «Культура» - ваш помічник.

Є і ще більш універсальний засіб - Інтернет, де можна побачити й почути все, що побажаєте. Але, повторюся, разом з дитиною! Уважно слухайте і пояснюйте те, що незрозуміло. Обмінюйтеся враженнями, це розвиває здатність сприймати і аналізувати побачене. Якщо навіть ваші мрії про професії музиканта не збудуться, ці зусилля все одно принесуть користь: вміння розуміти і отримувати задоволення від музики збагатить життя вашого спадкоємця, який свого часу передасть накопичену мудрість вашим нащадкам!

Читайте також в рубриці «Дім та затишок»

Можно ли дарить набор эмалированной посуды в подарок

Можно ли дарить набор эмалированной посуды в подарок

Традиции преподносить подарки по тому или иному поводу уже сотни...

Які помилки ми найчастіше робимо, сидячи на дієті?

Які помилки ми найчастіше робимо, сидячи на дієті?

Хочете схуднути? Робіть це правильно. Багато хто з нас вдається...

Квіти для дому - природний декор для будь-якого інтер'єру

Квіти для дому - природний декор для будь-якого інтер'єру

Квіти для дому - це не тільки зелені «вихованці», які...

Правила етикету за столом

Правила етикету за столом

Всі знають, що «хлібосольні господарі» не тільки хліб і сіль...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як почистити праску в домашніх у…

Як почистити праску в домашніх умовах?

Як правило, праска ламається в...

Як позбутися від тарганів (тарак…

Як позбутися від тарганів (тараканів)

Як позбутися тарганів і вивести...

Як позбутися мушок на кухні?

Як позбутися мушок на кухні?

Існує два види мушок, поява...

Догляд за кімнатними рослинами..…

Догляд за кімнатними рослинами...

У будинку, де немає живої...

Найважливіші принципи дизайну ін…

Найважливіші принципи дизайну інтер'єру

Сьогодні ми поговоримо з вами...

Як виховувати сина. Поради батьк…

Як виховувати сина. Поради батькам

Виховання хлопчиків - процес відповідальний....

Як пережити розлучення...

Як пережити розлучення...

Коли розлучаються двоє - це...

Швидке прибирання квартири. Пора…

Швидке прибирання квартири. Поради від професіоналів

Вас кожен раз пересмикує, коли...

Як стримати сльози...

Як стримати сльози...

Всі ми знаходилися в такій...