Як зацікавити дитину заняттями з музики?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.50 (1 Голос)
Як зацікавити дитину заняттями з музики?У радянські часи було модно вчити дітей в музичній школі, та й зараз багато батьків бажають долучити свою дитину до світу вічної музики. Але як часто ці заняття стають причиною розладу в сім'ї! 

Пройшовши тернистий шлях від підготовчого класу музичної школи до отримання диплома про закінчення консерваторії, хочеться поділитися думками про те, що допомагало в оволодінні професією музиканта, а що було подолано з почуттям ненависного боргу перед батьками (навчання коштувало чималих грошей, про що періодично нагадували ...) .

А почалося все з уроків музики в дитячому садку. Не пам'ятаю, як і хто проводив ці уроки, але залишилися фото задоволеної дитини, співаючого і танцюючого в парі з хлопчиком. Тоді були мрії стати співачкою, але гра на піаніно теж викликала величезну наснагу. І що ж? Через рік занять з досвідченою, але напівсонною літньою жінкою-педагогом пропало всяке бажання. Перехід до іншого педагога тільки погіршив становище, тому відчувалося деяке презирство, що призвело до психологічного затискача. І лише з 5-го класу в моєму житті з'явився справжній педагог, з яким хотілося займатися хоч щодня.

І напрошується перший висновок: потрібен педагог «від Бога», що розвиває здібності будь-якої дитини. Важко, але необхідно заздалегідь дізнатися відгуки про педагогічний колектив і спочатку самим бути присутнім на уроках. Якщо немає порозуміння, а інтерес до занять постійно зменшується, потрібно проявити наполегливість і замінити наставника.

Удома теж необхідно створити відповідну обстановку. Під час занять музикою не заважати і не відволікати, а краще навіть мовчки бути присутнім. Бажано влаштовувати показові концерти з вивчених за програмою творів перед рідними. Спочатку хай буде вузьке коло, але - обов'язково! - доброзичливе. Важливо почати ці виступи як можна раніше, краще перед першим же заліком першокласника. Можна розширити кількість учасників концерту: запросити співучня з тієї ж музичної школи . І хваліть! Так з'явиться бажання виступати перед публікою. А цей навик стане в нагоді в будь-якій сфері діяльності: вміння показати свої здібності додасть впевненості у своєму таланті. Саме такий психологічний фундамент в майбутньому допоможе реалізувати творчу індивідуальність.

Отже, друге побажання: треба підбадьорювати і хвалити дитину, даючи можливість показати те, що вже освоєно. І останнє: важливо разом слухати класичну музику. Тільки починати треба з зрозумілого: разом відвідувати звітні концерти учнів, ходити на філармонічні концертні програми для дітей, дивитися спектаклі у театрі під час новорічних канікул, на яких поєднують спів і розмовні тексти. Потім підняти планку: відвідати легко сприймані дитячої публікою балети Чайковського «Лускунчик» і «Спляча красуня». А пізніше - спектаклі, що збігаються зі шкільною тематикою: опери «Князь Ігор» Бородіна і «Євгеній Онєгін» Чайковського. Навіть у невеликих містах можна долучитися до шедеврів класичної музики - за допомогою ТБ. Канал «Культура» - ваш помічник.

Є і ще більш універсальний засіб - Інтернет, де можна побачити й почути все, що побажаєте. Але, повторюся, разом з дитиною! Уважно слухайте і пояснюйте те, що незрозуміло. Обмінюйтеся враженнями, це розвиває здатність сприймати і аналізувати побачене. Якщо навіть ваші мрії про професії музиканта не збудуться, ці зусилля все одно принесуть користь: вміння розуміти і отримувати задоволення від музики збагатить життя вашого спадкоємця, який свого часу передасть накопичену мудрість вашим нащадкам!

Читайте також в рубриці «Дім та затишок»

Де краще встановити дзеркало?

Де краще встановити дзеркало?

Можливості дзеркала безмежні: воно додає світло, розширює простір кімнати, допомагає...

Як вибрати стільці для квартири або будинку

Як вибрати стільці для квартири або будинку

Вибір меблів, а стільців зокрема, здається для багатьох банальним заняттям....

Як виховувати своїх дітей? Поради батькам

Як виховувати своїх дітей? Поради батькам

З даною проблемою стикається кожен з батьків, але не всі...

Як правильно виростити канни...

Як правильно виростити канни...

Шикарна, розкішна, горда і незрівнянно гарна рослина, квіти якої нагадують...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як почистити праску в домашніх у…

Як почистити праску в домашніх умовах?

Як правило, праска ламається в...

Як позбутися від тарганів (тарак…

Як позбутися від тарганів (тараканів)

Як позбутися тарганів і вивести...

Догляд за кімнатними рослинами..…

Догляд за кімнатними рослинами...

У будинку, де немає живої...

Як позбутися мушок на кухні?

Як позбутися мушок на кухні?

Існує два види мушок, поява...

Як пережити розлучення...

Як пережити розлучення...

Коли розлучаються двоє - це...

Найважливіші принципи дизайну ін…

Найважливіші принципи дизайну інтер'єру

Сьогодні ми поговоримо з вами...

Як виховувати сина. Поради батьк…

Як виховувати сина. Поради батькам

Виховання хлопчиків - процес відповідальний....

Швидке прибирання квартири. Пора…

Швидке прибирання квартири. Поради від професіоналів

Вас кожен раз пересмикує, коли...

Як стримати сльози...

Як стримати сльози...

Всі ми знаходилися в такій...