Як економлять сімейний бюджет жителі різних країн

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.50 (1 Голос)
сімейний бюджетУ минулому році спеціально на честь Всесвітнього дня заощаджень (виявляється, є й такий) було проведено дослідження, як економити гроші на прикладі жителів різних країн. Ось кілька цікавих результатів цього дослідження. 

Пальму першості з питання, як економити сімейний бюджет отримали німці. Саме у них варто запозичити знання, як навчитися економити гроші. У середньому зарплата в Німеччині становить 2000 Євро та економні німці щомісяця відкладають 10% своїх доходів. Головні статті заощаджень - це відрахування в пенсійний фонд і накопичення на дітей. Як заощадити сімейний бюджет - обов'язкова складова управління своїми доходами будь-якого німця. Середньостатистичні щомісячні витрати, знову ж середньостатистичної німецької родини, виглядають, таким чином: плата за житло - 700 євро, страховки-близько 100 євро, харчування 600 євро, кредит за автомобіль 250, бензо та ремонт - 200 євро. Найменше німці витрачають на одяг. Німець може роками носити одну і ту ж річ і абсолютно не комплексувати з цього приводу. А коли річ, нарешті, набридає - віддають її в різні благодійні фонди.

Німці економлять не тільки на одязі. У нічний час в Німеччині тариф на електроенергію знижується і щоб заощадити гроші, пральні машини включаються саме в цей час. Житлове приміщення, як правило, починають опалювати тільки, коли вже зовсім холодно. При 10 градусах на вулиці, німець віддасть перевагу натягнути на ніч шкарпетки, ніж включити опалення спальні. Але ось на чому німці не економлять сімейний бюджет, так це на свій відпочинок. Недарма, ця нація вважається самою мандрівною.

Французи, як і німці, також вміють цінувати зароблене і знають, як економити гроші. Готуючись зробити яку-небудь покупку, наприклад, Харьков шкафы купе чи інші меблі, заздалегідь вивчають каталоги, порівнюють ціни різних постачальників і т.д. Обожнюють французи і розпродажі, знижки під час яких можуть досягати 80%. Вони заздалегідь планують відвідування таких заходів і іноді навіть беруть для цього відгули на роботі. Щоб заощадити сімейний бюджет, французи організують спільне використання автомобілів. Домовляються заздалегідь з тими, кому їхати в ту ж сторону. Навіть є спеціальні сайти, де можна знайти поїздки з попутниками. Зате французи воліють не заощаджувати гроші на їжі. Вони люблять смачно поїсти і випити. Благо, що пропозиції продуктів в цій країні просто величезна. Знаменитий французький президент Шарль Де Голь, якось сказав: «... Як можна керувати країною, в якій тільки сортів сиру більше 300?» Тому не дивно, що на їжу французи витрачають навіть більше ніж на житло. Статистика говорить наступне: 25% від доходу французи витрачають на харчування, 20% на оплату житла, 15% - транспорт, 9% - одяг і близько 5% на медицину і розваги.

А ось у шведів історія інша. Громадяни цієї країни платять одні з найвищих податків у світі - до 60% свого доходу відраховується в державну скарбницю. Мимоволі постане питання, як економити сімейний бюджет. Основна стаття економії - покупки на розпродажах. Шведи взагалі ставляться бережливо до одягу і іншим речам. А коли діти виростають з свого одягу, їх вчать оформляти оголошення на відповідних сайтах і продавати через інтернет. Правда, справедливості ради варто сказати, що при таких високих податках, шведи мають і ряд пільг від держави. Наприклад, безкоштовну освіту і обмеження по витратах на ліки. Максимальна сума, яку шведи сплачують в рік на ліки становить 250 євро, потім видається спеціальна картка по якій рецептурні ліки вже видаються безкоштовно до кінця року.

У США маленьких американців з самого дитинства привчають розраховувати тільки на самого себе. Тому жителі США намагаються накопичити гроші на все, що тільки можна і вигідно вкласти їх. Більшість американців не сподіваються на державу і крім відрахувань у спеціальні соц. фонди відкладають гроші в недержавні пенсійні фонди. Обов'язковим для американця є накопичення на своїх дітей. Як тільки в сім'ї з'являється дитина, йому відкривають рахунок, куди відкладають гроші на освіту. Згідно зі статистикою, найбільша стаття витрат у американців-це житло: $ 600-1000. Далі медична страховка в $ 300-1000, страховка на авто - $ 100. Харчування обходитися в $ 400-500, комунальні послуги $ 150-250. Середня зарплата в США $ 2000-3000. Ось на одяг американці воліють багато не витрачати. Тим більше в США він досить дешевий. Футболка за $ 5 і джинси за $ 15 - нормальний «прикид» звичайного американця.

Завзятими накопичувачами є японці. У середньому вони відкладають 20-25% від свого доходу на місяць. Основним джерелом накопичень у японців крім банківських депозитів є різні страхові фонди. На відміну від Європи, де економію сімейного бюджету планують, як правило обоє з подружжя, у японців цим займаються жінки. Вони ж і встановлюють суму кишенькових грошей для своїх чоловіків. Ну і на закінчення цікавий спосіб, як заощадити гроші на покупку ювелірних прикрас. Його використовують турецькі жінки. Кожен місяць десять жінок збираються по черзі в однієї з них на посиденьки, причому кожна приносить на зустріч суму, рівну вартості одного грама золота. Ці гроші передаються господарці будинку і вона вільна розпоряджатися ними на свій розсуд. Як правило, здобувається чергова золота прикраса. Якийсь варіант каси взаємодопомоги - господиня відразу отримує ювелірну прикрасу, а потім протягом року, ходячи в гості, віддає по частинах її вартість. Ось такі різні шляхи на предмет, як економити гроші і як економити сімейний бюджет.

Читайте також в рубриці «Дім та затишок»

Як вибрати якісний кухонний посуд?

Як вибрати якісний кухонний посуд?

Для більшості господинь облаштування будинку починається з домашньої їдальні (у...

Як зацікавити дитину заняттями з музики?

Як зацікавити дитину заняттями з музики?

У радянські часи було модно вчити дітей в музичній школі,...

Як вибрати меблі для будинку

Як вибрати меблі для будинку

Усі жінки хочуть, щоб їх будинок нагадував затишне й комфортне...

Як боротися з тлею на розсаді, народні засоби від попелиці

Як боротися з тлею на розсаді, народні засоби від попелиці

З настанням літа садівники і городники починають боротьбу за майбутній...

Додати коментар

Захисний код
ОновитиЗараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Як почистити праску в домашніх у…

Як почистити праску в домашніх умовах?

Як правило, праска ламається в...

Як позбутися від тарганів (тарак…

Як позбутися від тарганів (тараканів)

Як позбутися тарганів і вивести...

Як позбутися мушок на кухні?

Як позбутися мушок на кухні?

Існує два види мушок, поява...

Як правильно виростити канни...

Як правильно виростити канни...

Шикарна, розкішна, горда і незрівнянно...

Як стримати сльози...

Як стримати сльози...

Всі ми знаходилися в такій...

Як садити часник в домашніх умов…

Як садити часник в домашніх умовах

Любому дачнику відомо, що часник...

Що потрібно помідорам? Як правил…

Що потрібно помідорам? Як правильно вирощувати

Що потрібно, щоб отримувати стабільні...

Як позбутися від іржі? Як вивест…

Як позбутися від іржі? Як вивести іржу з одягу, з сантехніки?

Виключити появу іржі практично неможливо....

Догляд за кімнатними рослинами..…

Догляд за кімнатними рослинами...

У будинку, де немає живої...