Як виховувати своїх дітей? Поради батькам

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

Як виховувати дітейЗ даною проблемою стикається кожен з батьків, але не всі знають, як правильно чинити в тій чи іншій ситуації, яка стосується виховання дітей. Часом люди мало приділяють часу своєму чаду і тим самим воно починає вередувати, щоб хоч якось привернути до себе більше уваги або ж батьки навпаки приділяють багато уваги - і все одно виникають проблеми у вихованні. Як впоратися з примхами дитини, і які правила необхідно дотримуватися у вихованні дітей? Розберемо все окремо ...

Діти! Якими ж вони прекрасними народжуються на цей світ, скільки радості вони доставляють своїм близьким, вони такі милі і забавні, але як же все-таки правильно виростити своє чадо, щоб в майбутньому вийшла з нього хороша людина, яка досягне багато чого в своєму житті ? Дане питання хвилює багатьох батьків, зацікавлених у тому, щоб вони росли вихованими і успішними дітьми.

Порада 1. Необхідно дотримуватися строгість в вихованні дітей , а також пояснювати дитині, за що його покарали чи, в чому була його помилка.

Часом батьки не можуть знайти спільну мову зі своєю дитиною. А це відбувається через те, що вони не пояснюють що добре і що погано, чому в тій чи іншій ситуації він чи вона вчинили невірно і за що їх покарали.

На рахунок строгості у вихованні, можу доповнити, що вона необхідна як дівчаткам, так і хлопчикам. Але з дівчатками справа йде трохи м'якше, ніж з хлопцями. Дівчаток необхідно виховувати словами, розмовляючи з ними і пояснюючи багато нюансів, щоб вона зрозуміла, чому не можна чинити іншим чином. Дівчинку не можна бити і грубо з нею розмовляти, необхідно спілкуватися з нею ніжно, коли вона чинить правильно, а якщо ж вона робить щось неправильно - необхідно застосувати покарання у вигляді позбавлення відносин. А саме віддаленням, холодністю, мовчанням, тим самим дитина незабаром почне виправлятися.

Хлопчиків потрібно виховувати суворіше дівчаток. Вони не розуміють деколи тільки словом, і тут необхідно застосувати більш ефективні методи (у вигляді фізичного покарання), іноді, але не завжди. Намагатися все-таки пояснювати їм постійно про те, як необхідно себе правильно вести і карати треба діями, якщо на словах не виходить.

Прикладом покарання може бути:

1) позбавлення спілкування з друзями, ігор, розваг, грошей та інших благ;
2) навантаження додатковими справами;

3) фізичне покарання (в рідкісних випадках і тільки хлопчиків);
4) спокутувати провину (наприклад, зламав - полагодь).

Порада 2. Не кричіть на свою дитину. Криком ви не доб'єтеся того, щоб він вас зрозумів. Ви просто напросто його перелякаєте, і він почне плакати, в шоці не розуміючи, що ж насправді він скоїв поганого. А про це детальніше:

Діти часом бояться зробити ту чи іншу справу через те, що їх будуть лаяти батьки, але вони не усвідомлюють повною мірою, чому батьки їм забороняють це робити. Необхідно розмовляти з дітьми на цю тему і пояснювати чому не можна робити те і те, і що буде, якщо вони все-таки не послухають вас (і не загрожувати покаранням, а пояснити все про шкоду тої чи іншої справи).

Порада 3. У родині суворим повинен бути батько, а мама повинна бути доброю.

У сім'ях частенько відбувається все навпаки. Карають дітей мами, а татусі тим часом навпаки жаліють дітей. Це велика помилка, яку необхідно виправляти обом батькам! Мама повинна розмовляти з дітьми також як і батько, обговорювати, що є добре, а що погано. Але карати і забороняти що-небудь повинен в основному батько. Так як він глава сім'ї і йому необхідно вирішувати, що і як буде, а мама тим часом повинна погоджуватися з ним. Якщо ж щось їй не подобається у вихованні дітей, то вона повинна обговорювати це не при них. Батьки повинні сісти і обговорити удвох, що необхідно виправитися в їх поведінці і знайти компроміс.

«Як же бути матерям одиначкам?» - Запитаєте ви, але тут справа йде інакше. Необхідно обов'язково знайти того, хто замінить батьківську увагу, це може бути дідусь, дядько, або хтось з родичів. Так як  дитина все-таки повинна рости при наявності тата й мами, тому наявність чоловічої уваги в сім'ї необхідно, нехай буде і не такою частою, як це є в повних сім'ях, але все ж.

Порада 4. Батьки не повинні з'ясовувати стосунки в підвищеному тоні або, що ще гірше, ображати один одного, у присутності дітей.

Батьки можуть обговорювати якісь спірні питання, але без підвищення тону і образ, у присутності дітей - це буде хорошим повчальним уроком не тільки для них, але і для дітей. Діти вбирають як «губка» всю ту інформацію, яка відбувається на їхніх очах. І якщо вони бачать, як шанобливо один до одного ставляться їхні батьки, тим самим вони будуть ставитися також не тільки до своїх батьків, а й до всього їх оточенню. Адже як спілкуються в будинку - так розмовляють і ведуть себе діти за стінами цього самого будинку.

Порада 5. Діти повинні знати міру грошам і цінувати все те, що їх оточує.

Часом діти бувають розпещеними, причина цьому - батьки. Адже як вони спочатку привчили своє чадо - так воно надходить і вимагає в подальшому від батьків і оточуючих навколо. Діти повинні цінувати все те, що їх оточує, знати міру грошам - це необхідно в них зрощувати з перших років життя і виховувати на протязі того, поки вони не стануть повноцінною особистістю.

Висновок: батькам необхідно постійно розмовляти зі своїми дітьми , пояснювати, що є погано, а що - добре; також вони повинні створити довірчі і дружні стосунки зі своїм чадом. Яка атмосфера в сім'ї, а також відносини батьків - таким і буде дитина, тому необхідно створити якомога більш гармонійні стосунки, як з чоловіком, так і з родичами.


Читайте також в рубриці «Дім та затишок»

Як позбутися мушок на кухні?

Як позбутися мушок на кухні?

Існує два види мушок, поява яких в будинку завжди неприємна....

Вибираємо люстру для дому правильно?

Вибираємо люстру для дому правильно?

Люстра - невід'ємна частина кожного будинку, квартири, кімнати. Ефектне сяйво...

Як люблять пити чай у різних країнах?

Як люблять пити чай у різних країнах?

Чай по праву може претендувати на звання самого популярного напою....

Чим небезпечна кухонна посуда?

Чим небезпечна кухонна посуда?

Для кожної господині посуд - предмет не тільки першої необхідності,...

загрузка...

Додати коментар

Захисний код
Оновитизагрузка...

Зараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Як почистити праску в домашніх у…

Як почистити праску в домашніх умовах?

Як правило, праска ламається в...

Як позбутися від тарганів (тарак…

Як позбутися від тарганів (тараканів)

Як позбутися тарганів і вивести...

Як позбутися мушок на кухні?

Як позбутися мушок на кухні?

Існує два види мушок, поява...

Як правильно виростити канни...

Як правильно виростити канни...

Шикарна, розкішна, горда і незрівнянно...

Як стримати сльози...

Як стримати сльози...

Всі ми знаходилися в такій...

Як садити часник в домашніх умов…

Як садити часник в домашніх умовах

Любому дачнику відомо, що часник...

Що потрібно помідорам? Як правил…

Що потрібно помідорам? Як правильно вирощувати

Що потрібно, щоб отримувати стабільні...

Як позбутися від іржі? Як вивест…

Як позбутися від іржі? Як вивести іржу з одягу, з сантехніки?

Виключити появу іржі практично неможливо....

Догляд за кімнатними рослинами..…

Догляд за кімнатними рослинами...

У будинку, де немає живої...