Як виховувати своїх дітей? Поради батькам

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

Як виховувати дітейЗ даною проблемою стикається кожен з батьків, але не всі знають, як правильно чинити в тій чи іншій ситуації, яка стосується виховання дітей. Часом люди мало приділяють часу своєму чаду і тим самим воно починає вередувати, щоб хоч якось привернути до себе більше уваги або ж батьки навпаки приділяють багато уваги - і все одно виникають проблеми у вихованні. Як впоратися з примхами дитини, і які правила необхідно дотримуватися у вихованні дітей? Розберемо все окремо ...

Діти! Якими ж вони прекрасними народжуються на цей світ, скільки радості вони доставляють своїм близьким, вони такі милі і забавні, але як же все-таки правильно виростити своє чадо, щоб в майбутньому вийшла з нього хороша людина, яка досягне багато чого в своєму житті ? Дане питання хвилює багатьох батьків, зацікавлених у тому, щоб вони росли вихованими і успішними дітьми.

Порада 1. Необхідно дотримуватися строгість в вихованні дітей , а також пояснювати дитині, за що його покарали чи, в чому була його помилка.

Часом батьки не можуть знайти спільну мову зі своєю дитиною. А це відбувається через те, що вони не пояснюють що добре і що погано, чому в тій чи іншій ситуації він чи вона вчинили невірно і за що їх покарали.

На рахунок строгості у вихованні, можу доповнити, що вона необхідна як дівчаткам, так і хлопчикам. Але з дівчатками справа йде трохи м'якше, ніж з хлопцями. Дівчаток необхідно виховувати словами, розмовляючи з ними і пояснюючи багато нюансів, щоб вона зрозуміла, чому не можна чинити іншим чином. Дівчинку не можна бити і грубо з нею розмовляти, необхідно спілкуватися з нею ніжно, коли вона чинить правильно, а якщо ж вона робить щось неправильно - необхідно застосувати покарання у вигляді позбавлення відносин. А саме віддаленням, холодністю, мовчанням, тим самим дитина незабаром почне виправлятися.

Хлопчиків потрібно виховувати суворіше дівчаток. Вони не розуміють деколи тільки словом, і тут необхідно застосувати більш ефективні методи (у вигляді фізичного покарання), іноді, але не завжди. Намагатися все-таки пояснювати їм постійно про те, як необхідно себе правильно вести і карати треба діями, якщо на словах не виходить.

Прикладом покарання може бути:

1) позбавлення спілкування з друзями, ігор, розваг, грошей та інших благ;
2) навантаження додатковими справами;

3) фізичне покарання (в рідкісних випадках і тільки хлопчиків);
4) спокутувати провину (наприклад, зламав - полагодь).

Порада 2. Не кричіть на свою дитину. Криком ви не доб'єтеся того, щоб він вас зрозумів. Ви просто напросто його перелякаєте, і він почне плакати, в шоці не розуміючи, що ж насправді він скоїв поганого. А про це детальніше:

Діти часом бояться зробити ту чи іншу справу через те, що їх будуть лаяти батьки, але вони не усвідомлюють повною мірою, чому батьки їм забороняють це робити. Необхідно розмовляти з дітьми на цю тему і пояснювати чому не можна робити те і те, і що буде, якщо вони все-таки не послухають вас (і не загрожувати покаранням, а пояснити все про шкоду тої чи іншої справи).

Порада 3. У родині суворим повинен бути батько, а мама повинна бути доброю.

У сім'ях частенько відбувається все навпаки. Карають дітей мами, а татусі тим часом навпаки жаліють дітей. Це велика помилка, яку необхідно виправляти обом батькам! Мама повинна розмовляти з дітьми також як і батько, обговорювати, що є добре, а що погано. Але карати і забороняти що-небудь повинен в основному батько. Так як він глава сім'ї і йому необхідно вирішувати, що і як буде, а мама тим часом повинна погоджуватися з ним. Якщо ж щось їй не подобається у вихованні дітей, то вона повинна обговорювати це не при них. Батьки повинні сісти і обговорити удвох, що необхідно виправитися в їх поведінці і знайти компроміс.

«Як же бути матерям одиначкам?» - Запитаєте ви, але тут справа йде інакше. Необхідно обов'язково знайти того, хто замінить батьківську увагу, це може бути дідусь, дядько, або хтось з родичів. Так як  дитина все-таки повинна рости при наявності тата й мами, тому наявність чоловічої уваги в сім'ї необхідно, нехай буде і не такою частою, як це є в повних сім'ях, але все ж.

Порада 4. Батьки не повинні з'ясовувати стосунки в підвищеному тоні або, що ще гірше, ображати один одного, у присутності дітей.

Батьки можуть обговорювати якісь спірні питання, але без підвищення тону і образ, у присутності дітей - це буде хорошим повчальним уроком не тільки для них, але і для дітей. Діти вбирають як «губка» всю ту інформацію, яка відбувається на їхніх очах. І якщо вони бачать, як шанобливо один до одного ставляться їхні батьки, тим самим вони будуть ставитися також не тільки до своїх батьків, а й до всього їх оточенню. Адже як спілкуються в будинку - так розмовляють і ведуть себе діти за стінами цього самого будинку.

Порада 5. Діти повинні знати міру грошам і цінувати все те, що їх оточує.

Часом діти бувають розпещеними, причина цьому - батьки. Адже як вони спочатку привчили своє чадо - так воно надходить і вимагає в подальшому від батьків і оточуючих навколо. Діти повинні цінувати все те, що їх оточує, знати міру грошам - це необхідно в них зрощувати з перших років життя і виховувати на протязі того, поки вони не стануть повноцінною особистістю.

Висновок: батькам необхідно постійно розмовляти зі своїми дітьми , пояснювати, що є погано, а що - добре; також вони повинні створити довірчі і дружні стосунки зі своїм чадом. Яка атмосфера в сім'ї, а також відносини батьків - таким і буде дитина, тому необхідно створити якомога більш гармонійні стосунки, як з чоловіком, так і з родичами.


Читайте також в рубриці «Дім та затишок»

Вибираємо пластикові вікна та рулонні штори для них

Вибираємо пластикові вікна та рулонні штори для них

Кожен, хто збирається міняти або вибирати нові пластикові вікна, замислюється...

Що подарувати собі на день народження?

Що подарувати собі на день народження?

З того віку, коли чекають подарунки із завмиранням серця, а...

Пластикові вікна. Робимо правильний вибір

Пластикові вікна. Робимо правильний вибір

Поняття вікно - дуже звичне, але й неприємності пов'язані з...

Які сорти помідорів вибрати для посадки?

Які сорти помідорів вибрати для посадки?

Які помідори вибрати для вирощування на своїй ділянці? Як не...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як почистити праску в домашніх у…

Як почистити праску в домашніх умовах?

Як правило, праска ламається в...

Як позбутися від тарганів (тарак…

Як позбутися від тарганів (тараканів)

Як позбутися тарганів і вивести...

Як позбутися мушок на кухні?

Як позбутися мушок на кухні?

Існує два види мушок, поява...

Догляд за кімнатними рослинами..…

Догляд за кімнатними рослинами...

У будинку, де немає живої...

Найважливіші принципи дизайну ін…

Найважливіші принципи дизайну інтер'єру

Сьогодні ми поговоримо з вами...

Як виховувати сина. Поради батьк…

Як виховувати сина. Поради батькам

Виховання хлопчиків - процес відповідальний....

Як пережити розлучення...

Як пережити розлучення...

Коли розлучаються двоє - це...

Швидке прибирання квартири. Пора…

Швидке прибирання квартири. Поради від професіоналів

Вас кожен раз пересмикує, коли...

Як стримати сльози...

Як стримати сльози...

Всі ми знаходилися в такій...